Skocz do zawartości

Polecane posty

 

 

Z InPostem chyba nie jest tak różowo jak by się mogło wydawać.

Po pierwsze przegrali przetarg rządowy, po drugie raczej przegrają kolejny przetarg sądowy, a po trzecie przegrał przetarg na operatora publicznego.

 

Z informacji od znajomych z InPostu wynika, że InPost wprowadza nowe regulacje:

-zmniejsza prowizję dla listonoszy i punktów InPostu

-wprowadza kary dla punktów InPostu za najmniejsze przewinienia

-zrezygnował z pilnowania gęstości rozmieszczenia punktów InPostu, teraz w zasadzie mogą być 2 konkurencyjne punkty obok siebie.

 

To oznacza, że minimalizują koszty i starają się zarabiać na czym się da, tylko, że nie są to zdrowe metody, a raczej metody chwytającego się brzytwy.

Ale na pewno oznacza to, że punktów InPostu będzie mniej.

Już teraz mam informacje, że nie opłaca się takiego punktu prowadzić, a od sierpnia mają być kolejne obniżki prowizji.

Przykładowo za przyjęcie jednego listu Polecony InPost Allegro, punkt dostaje 3 gr prowizji teraz.

 

Tak, 3 gr :)

 

Jak przyjmą 100 takich listów to mają 3 zł zysku :)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A ja przestałem wysyłać InPostem tak szybko jak zacząłem.

Kontakt z działem obsługi był zawsze OK ale dotknęła mnie awaria paczkomatu i nie mogłem paczki odzyskać przez 4 dni bo punkt awizo w którym leżała paczka obsługuje firma X a paczkomaty obsługiwała firma Y z siedzibą 40km dalej.

Poczta Polska daje tak wyjątkowe oferty wysyłek że nie warto się paprać z dziadostwem gdzie paczka leży a nie da się jej odebrać.

 

U mnie w małej miejscowości jest punkt awizo ale mnie to nie urządza bo żeby nadać np 8 listów musiał bym jechać 20km dalej.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

jak przetarg sądowy, przecież własnie go wygrali, jak dostaje wszystko od sądu za pomocą InPost

 

Ale jeszcze nie mamy 2016  :P

A ja przed chwilą widziałem reklamę Inpostu w TV, że są zaufanym partnerem i dzięki strategicznej współpracy z Allegro zmieniają polski rynek e-commerce... Szkoda tylko, że na gorszy ;)

Link to postu

 

A ja przed chwilą widziałem reklamę Inpostu w TV, że są zaufanym partnerem i dzięki strategicznej współpracy z Allegro zmieniają polski rynek e-commerce... Szkoda tylko, że na gorszy ;)

 

 

Właśnie.

A przedarcie się przez reklamację graniczy z cudakiem.

Póki co "tylko" 2 przesyłki mi zaginęły.

Jedną już "wygrałem" i zwrócili mi pieniądze po ponad 3 miesiącach.

 

Z drugą dopiero zacząłem walkę. Liczę, że już w październiku, góra w listopadzie dostanę pieniądze.

 

Do tego nie rozumieją co to znaczy reklamacja rozpatrywana elektronicznie (zgodnie z rozporządzeniem ministra i ich własnym regulaminem).

 

Wszystko trzeba im słać fizycznie, oczywiście Pocztą Polską :)

Ma to na celu zniechęcenie przeciwnika, ale takim działaniem jeszcze mnie tylko nakręcają na doprowadzenie każdej sprawy do końca.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

To takie małe ostrzeżenie dla wszystkich.

 

Dzisiaj zaksięgowałem pobrania wysłane Inpostem 23 lutego - mają cały miesiąc poślizgu !!

 

Wczoraj na TVN24 był archiwalny wywiad Miecugowa z Brzoską.

Z czasów gdy wygrali przetarg na sądy.

 

Ileż tam było sukcesów i pouczania innych.... :P

 

Brzoska powiedział jedno cenne zdanie - źródłem sukcesu są ludzie.

 

Zapomniał tylko dodać, że nie wtedy gdy płaci im się minimalne i to też nie zawsze (kary).

 

Myślę, że w InPoście może brakować środków i kończy im się płynność.

 

Dzwoniłem kiedyś (niedawno) na infolinię.

Zaskoczyła mnie sekretarka "jest 55 oczekujących przed tobą".

 

Czy ludzie nagle zaczęli dzwonić na potęgę ?

Nie. Pewnie pozwalniali dziewczyny z infolinii, w myśl zasady - infolinia jest czynna od do, nikt nie powiedział ilu petentów ma się dodzwonić.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Początek można odpuścić, ale pod koniec artykułu jest informacja jak traktuje się pracowników w pewnej firmie. Oczywiście Brzoska nie ma z tym nic wspólnego.

 

http://manager.money.pl/ludzie/artykul/rafal-brzoska-partia-razem,225,0,2332385.html

 

Ten pracownik powinien dostać 10 tys. zł. - Jestem na trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia, powinienem więc dostać trzymiesięczne wynagrodzenie, odprawę, ekwiwalent za urlop i tę lipcową pensję. W sumie ok. 10 tys. zł. Podobnych do mnie osób są setki - usłyszeliśmy.

Link to postu

Dodam że @#$%%  ^&&***  od piątku nikt nie potafi przyjechać po moje paczki !!!

 

O godzinie 16,30 usłyszałem:

 

Dzisiaj nikt już nie przyjedzie po paczki bo i tak nie wyjadą z sortowni.

 

Nie mam pomysłu jak z tym walczyć. Allegro nas zmusza do paczkomatów od wprowadzenia ich sprzedaż wzrosła. Z drugiej strony jak tu wysyłać skoro niema kto odebrać paczek.

Sytuacja powtarza się systematycznie jak kurier który jezdzi codziennie ma awarię/urlop.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...