Skocz do zawartości

Sello 1.17.2 -> 1.18 - Konwersja bazy - Błąd archiwizacji POMOCY

Polecane posty

Witam

 

W związku z tym, żeby wystawić jakiekolwiek oferty w sklepie trzeba zaktualizować Sello zrobiłem to dzisiaj z wersji 1.17.2 na 1.18.1

Moja baza ma rozmiar ok. 25GB i podczas próby konwersji jej do najnowszej wersji po kilku minutach przygotowywania się do tworzenia kopii zapasowej pojawia się komunikat "Nie udało się wykonać kopii bazy danych przed wykonaniem konwersji, a jednocześnie nie przeprowadzono dzisiaj archiwizacji bazy danych. Konwersja nie zostanie wykonana." po naciśnięciu OK pojawia się komunikat "Struktura bazy danych X jest nieprawidłowa" Nie udało się wykonać kopii zapasowej.

Dodam, że pół godziny wcześniej zrobiłem archiwizację i wszystko poszło ok.

 

Proszę o pomoc, ponieważ nie mogę wysatwiać aukcji i nie wiem czy coś źle robię czy mam większy problem.

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Archwiwizację zawsze robię chwilę przed instalacją nowej wersji, tak dla pewności.

Po archiwizacji przeinstalowałem Sello i pojawił się ten problem.

 

Dodam, że jak próbowałem zdearchwiwizować wykonaną przeze mnie archiwizację też pojawił się błąd, ale inny musiałbym sprawdzić.

Wróciłem do niższej wersji i wszystko działa, ale niestety nie mogę wznowić ofert.

 

Baza urosła mi do 25GB więc może przez to problemy.

 

Czy jest jakaś możliwość eksportu aukcji trwających i zakończonych do nowej bazy?

 

Za 7 dni kończą mi się wszystkie aukcje 10K + potrzebuję wznowić sporo z zakończonych.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to postu

Eksportu niestety nie ma.

 

Co do archiwizacji, to pytam czy przypadkiem nie była robiona o 23:50 a aktualizacja o 0:20 dnia następnego - bo to jest różnica 30 minut a jednak dzień inny.

 

Wielkość bazy nie powinna być problemem, aczkolwiek różne są problemy więc stuprocentowej pewności nie mam. Proszę się upewnić, że aktualizacja jest wykonywana na komputerze, na którym jest SQL Server.

 

W ostateczności można wykonać backup bazy za pomocą SQL Server Management Studio i wymusić aktualizację bazy bez kopii zapasowej w Sello odpowiednim wpisem w rejestrze.

Link to postu

Po pracy spróbuję zrobić backup, ale wolałbym wiedzieć co wpisać żeby móc działać dalej i zaktualizować bazę, bo o północy nikt mi nie pomoże  :)

Oby bomba nie wypaliła za szybko.

Baza może mieć w sobie błędy bo w ciągu trzech lat przeszła kilka zmian systemów, zmianę SQL servera z darmowego na pełną wersję itp.

 

Link to postu

Przyznam, że już nic nie rozumiem.

Zrobiłem archiwizację z poziomu Sello, odinstalowałem Sello i zainstalowałem wersję 1.17.2, a po tym 1.8.1

Podczas aktualizacji bazy do wersji 1.18.1 znowu próbował zrobić archiwizację, po czym wyskoczył komunikat prawie na całą stronę z możliwymi opcjami niepowodzenia podczas archiwizacji, po czym dostałem pytanie czy chcę przeprowadzić aktualizację z pominięciem archiwizacji.

 

Aktualizacja bazy udała się i korzysatm z wersji 1.18.1

 

Dziękuję bardzo za pomoc, myślę że porady przydadzą się w przyszłości.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...