Skocz do zawartości

Aktualizacja 14.0 - prędkość

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie do osób, które zdecydowały się zainstalować ostatnią poprawkę dla Nexo. Czy zauważyliście spadek wydajności programu ? Mam na myśli szybkość działania. W moim przypadku program działa 10 x wolniej niż przed instalacją ... Włączenie którejkolwiek z zakładek bądź modułów wymaga oczekiwania nawet do 1 minuty .... 

 

Pytam, ponieważ jestem ciekaw po czyjej stronie leży wina .... 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to postu

Spróbuję konserwacji. Mam jednak jeszcze inny problem - drukarka fiskalna robi nam dowcipy. Mianowicie, fiskalizuje paragony jak jej się podoba. Raz tak, raz nie. Nie mogę znaleźć zależności. Program wyrzuca błąd o treści: "The underlying provider failed on Open"

Wersja SUZ najnowsza

Drukarka: Posnet Thermal HS FV EJ

 

[Edit]

Dodam, że dzieje się tak tylko przy wysłaniu paragonu bezpośrednio po jego utworzeniu. Jeśli każę ponownie fiskalizować wszystko działa - zarówno przez skrót ctrl+R jak i przez "Spróbuj ponownie" w oknie statusu DF 

Edytowane przez Karol Rompkowski
Link to postu

Logi przesłałem... 

Przez IP to samo. 

Aktualizacje W10 zazwyczaj instaluję, aczkolwiek sytuacja przedstawia się następująco. 

Serwer - Windows 10 Wersja  Wersja 1.0.14393 Kompilacja 14393

Komputer klienta 1 - Windows 10 Wersja 1.0.14393 Kompilacja 14393

Oprócz tego są inne komputery klienckie, ale na każdym muli tak samo, więc nie będę wszystkich wypisywał. Z tego co wiadomo, są to aktualne wersje ...

Link to postu

Witam,

sytuacja w moim przypadku wydaje się być opanowana.

Systemy na stacjach końcowych to:Windows7 Pro

Serwer to: Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard + Microsoft SQL Server 2008 R2

 

1.Przywrócenie systemu na stacjach końcowych do stanu z przed instalacji aktualizacji nexo 14.0.0

2.Odinstalowanie Insert-Nexo

3.Restart systemu

4.Instalacja świeżo pobranej pełnej instalacji Nexo 14.0.0 (podczas instalacji wskazuję praca sieciowa i podaję IP 192.168.xxx.xxx SQL Servera)

i o dziwo śmiga aż miło.

Pozdrawiam:/

 

Edytowane przez Jarosław Skorek
Link to postu
Dnia 7.02.2017 at 09:57, Karol Rompkowski napisał:

Spróbuję konserwacji. Mam jednak jeszcze inny problem - drukarka fiskalna robi nam dowcipy. Mianowicie, fiskalizuje paragony jak jej się podoba. Raz tak, raz nie. Nie mogę znaleźć zależności. Program wyrzuca błąd o treści: "The underlying provider failed on Open"

Wersja SUZ najnowsza

Drukarka: Posnet Thermal HS FV EJ

 

[Edit]

Dodam, że dzieje się tak tylko przy wysłaniu paragonu bezpośrednio po jego utworzeniu. Jeśli każę ponownie fiskalizować wszystko działa - zarówno przez skrót ctrl+R jak i przez "Spróbuj ponownie" w oknie statusu DF 

 

Dziękuję za informację odnośnie spadku wydajności. Czy coś wiadomo jednak w tej sprawie ?

Link to postu
Dnia 7.02.2017 at 09:57, Karol Rompkowski napisał:

...Mam jednak jeszcze inny problem - drukarka fiskalna robi nam dowcipy. Mianowicie, fiskalizuje paragony jak jej się podoba. Raz tak, raz nie. Nie mogę znaleźć zależności. Program wyrzuca błąd o treści: "The underlying provider failed on Open"

 

Bardzo proszę jeszcze o potwierdzenie czy problem z fiskalizacją wystąpi także na jutrzejszej wersji.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...