Skocz do zawartości

Numery nadawcze polecony inpost

Polecane posty

Witam,

Czy jest szansa na dodanie puli numerów nadawczych polecony inpost w sello?

Dokładniej mówiąc.

Chcę podpisać umowę z inpostem i mogę mieć zakres numerów nadawczych taki jak z poczty.

Czy mogę tak samo przydzielić numery nadawcze w zakładce "Kody kreskowe - zakres numerów nadawczych"?

Niestety nie do końca wiem jak to zrobić ponieważ sello wyświetla mi że dane są niepoprawne.

Numer nadania inpostu jest trochę dłuższy ale kodowanie ponoć jest to samo.

Może źle go tylko wprowadzam.

Link to postu

Numery nie mają z tego co widzę cyfry kontrolnej (ale najlepiej się upewnić u źródła).

Stąd w zasadzie powinno wystarczy przepisanie jako prefiks stałej pierwszej części kodu. Jako zakres kodów należy podać najmniejszą oraz największą końcówkę z otrzymanej puli. Najlepiej zrobić to zgodnie ze znaczeniem poszczególnych sekcji kodu - tu najlepiej zapytać Inpost o jego budowę.

 

Można jednak przyjąć takie założenie, że numery właściwe przesyłek zaczynają się 5 cyfr od końca (w praktyce zapewne jest inaczej, ale nie wpłynie to na generowanie kodu).

Prefiks: 9000000355000009961

Zakres: 58973 - 58975

Jako typ kodu ustawić (niezdefiniowany).

 

Sello będzie generować kolejne kody począwszy od 9000000355000009961+58973 do 9000000355000009961+58975 (+ oznacza złączenie obu ciągów).

Link to postu

Ok wprowadzić się udało.

Teraz mam 1 pytania.

W żaden sposób nie mogę wydrukować tego numeru na etykiecie jako pasek kodu. Z numerami z poczty nie ma problemu, a te nie chcą się wyświetlić. Zamiast paska puste pole. Podejrzewam że jest to wina kodowania.

Jakie kodowanie wybrać aby ten numer się wyświetlał w postaci kodu kreskowego?

 

 

Link to postu

Niestety to nic nie daje już wcześniej tak próbowałem.

W podglądzie edycji wydruków numer się wyświetla poprawnie.

Ale jak już wchodzę w druki do paczki i podgląd to go nie ma.

Niestety nie jestem pewny czy dobrego kodowania używam wybieram EAN128 no i próbowałem parę innych.

Jednak ten numer jest długi 900000035500000996158973 i tak jakby to była wina tej małej formatki.

Ale mimo zwiększenia jej na ogromną :). Nic to nie dało.

Jakieś pomysły jeszcze?

Link to postu

Przetestowałem to jeszcze na inny sposób czyli wpisałem numer nadawczy dla paczki ręcznie. 12345678901234567890 czyli 20 cyfr.

I sello wyświetla go poprawnie prawie w każdym kodowaniu.

Niestety gdy dodam 21 cyfrę numeru nadania paczki. Już pasek kodu znika.

Tak samo jest dla 22 i więcej cyfr.

Może ktoś pomoże bo już z tym walczę jakiś czas?

Link to postu

Niestety to nie z rozmiarem jest problem.

Dałem już nawet rozmiar 30 cm czcionki różne i wielkości od 6 do 26 i dalej nic się nie wyświetla.

Nadal nie mogę wygenerować paska z kodem który ma więcej niż 20 cyfr.

Może jeszcze ktoś pomoże?

A może ktoś spróbuje przygotować taką etykietę z tym numerem?

900000035500000996148080

Byłoby to bardzo pomocne. Tym bardziej że inPost coraz mocniej wypiera pocztę.

 

Link to postu

Proszę sprawdzić, czy w edytorze wydruku skrypt BeforePrint dla tego kodu kreskowego jest pusty czy jest w nim jakiś kod.

 

U mnie po przeciągnięciu kontrolki kodu kreskowego, ustawieniu Symbology na Code128 Character Set: C, jeśli wpiszę kod z etykiety InPostu generuje się dokładnie taki sam kod na wydruku.

Link to postu

Jeszcze nie sprawdzałem czy się wyświetla ponieważ pakujemy teraz paczki..

Jednak na szybko sprawdziłem i na pewno to było przyczyną.

Był tam skrypt (nie wiem skąd), który miał takiego ifa

if( bc.Text.Length != 20 )

bc.Visible = false;

else

bc.Visible = true;

Więc nie mogło się wyświetlać :).

Dzięki za pomoc będzie to bardzo pomocne.

Pozdrawiam,

Marek Goszkiewicz

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...