Skocz do zawartości

Umowa z PP - przesyłka firmowa

Polecane posty

I czy drukowanie etykiet jest niezbędne ? Czy jak zarejestruję paczkę w EN i wpiszę adresata ręcznie to będzie jakiś problem ?

 

Trzeba poeksperymentować z rozmiarem i swoją drukarką. W zasadzie chyba można ręcznie to wypisać, ważne, że jest zarejestrowane i jest w systemie.

Link to postu

Tylko jak dostosować ten rozmiar nalepki?

Bo jak wybieram a4 to się drukuje wielka etykieta, ale nadawcę mi ucina, jak wybieram jakąś inną opcję typu koperta, a6 to się drukuje tylko fragment, a literki są maleńkie, że ledwo co widać.

 

 

Ja mam u paczkowych "Normalny wydruk",

a w listowych "Etykieta 148x105 (komplet danych)".

Link to postu

I czy drukowanie etykiet jest niezbędne ? Czy jak zarejestruję paczkę w EN i wpiszę adresata ręcznie to będzie jakiś problem ?

 

To już zależy od zapisów w Twojej umowie.

 

Inna sprawa skąd ma się wziąć numer nadawczy gdy go nie wydrukujesz ?

 

Trzecia sprawa......wpisywać do EN i pisać ręcznie ??

Skąd na to czas ??  ;D ;D

Link to postu

I czy drukowanie etykiet jest niezbędne ? Czy jak zarejestruję paczkę w EN i wpiszę adresata ręcznie to będzie jakiś problem ?

 

To już zależy od zapisów w Twojej umowie.

 

Inna sprawa skąd ma się wziąć numer nadawczy gdy go nie wydrukujesz ?

 

Rozmawiamy chyba o Mini Paczce więc nr bierze się z opakowania.

Link to postu

Oczywiście,że wolałabym drukować, ale spróbowałam wszystkich dostępnych formatów i na każdym ucina mi kawałek nadawcy albo literki trzeba oglądać pod lupą bo są tak małe.

 

Nie wiem jak to ogarnąć, żeby było ok  :(. Format a4 jest za duży, a te które są idealnie wielkości, którą mogę umieścić na tej kopercie od mini paczki nie drukują się dobrze.

 

Także jeśli mogę to wpisać ręcznie to chyba będzie szybciej, a kombinować będę w wolnej chwili, choć naprawdę nie wiem jak to zrobić, żeby etykieta mi się zmieściła w dostępnej przestrzeni i była czytelna.  ::)

Link to postu

A powiedzcie jeszcze jak już wprowadzę wszystkie mini paczki z danego dnia to klikam "Zamknij zbiór", a potem wybieram " przekaż dane do poczty" -> "przekaż zbiory" i już ? To już wszystko ?

I tak i nie :)  Tak - w EN to już koniec, Nie - bo trzeba jeszcze paczki zanieść na pocztę :)

 

PS

"zbiory", jeśli jest ich kilka, połączyć w jeden, będą mieli łatwiej na poczcie.

Link to postu

To już chyba ostatnie pytania  8).

Dzisiaj utworzyłam zbiór z datą wysyłki przewidzianą na jutro - 16.12. Jak jutro będę chciała jeszcze coś do tego dopisać z nadaniem tego samego dnia czyli 16.12 to da się to podpiąć pod ten dzisiejszy zbiór ? Czy trzeba tworzyć nowy i potem to połączyć w jeden zbiór  - jak to zrobić ?

Link to postu

To już chyba ostatnie pytania  8).

Dzisiaj utworzyłam zbiór z datą wysyłki przewidzianą na jutro - 16.12. Jak jutro będę chciała jeszcze coś do tego dopisać z nadaniem tego samego dnia czyli 16.12 to da się to podpiąć pod ten dzisiejszy zbiór ? Czy trzeba tworzyć nowy i potem to połączyć w jeden zbiór  - jak to zrobić ?

Jeśli dopisujesz ręcznie to można do niego dopisać. Jeśli eksportujesz z Sello to tworzy się drugi zbiór i lepiej je połączyć w jeden.

 

Łączysz otwierając jeden zbiór i na dole wybierając bodajże "przenieś do" - i zaznaczasz odpowiedni do przenosin. Zostaje Ci zbiór z ilością przesyłek "0", który kasujesz i zostaje Ci jeden.

Link to postu

To już chyba ostatnie pytania  8).

Dzisiaj utworzyłam zbiór z datą wysyłki przewidzianą na jutro - 16.12. Jak jutro będę chciała jeszcze coś do tego dopisać z nadaniem tego samego dnia czyli 16.12 to da się to podpiąć pod ten dzisiejszy zbiór ? Czy trzeba tworzyć nowy i potem to połączyć w jeden zbiór  - jak to zrobić ?

 

Na nadanie są 3 dni od daty podanej w EN.

 

W przeciwieństwie do firmowego EN tutaj zbiory są w ogóle nie ważne.

Możesz wysyłać każdą paczkę w osobnym zbiorze i od razu je wysyłać na pocztę, co polecam, bo często są opóźnienia w dotarciu na pocztę.

 

Panie w okienku skanują paczkę i nie muszą odbierać zbiorów, szukać, wszystkie mają gotowe.

 

Co innego panie z ekspedycji.

 

Tam robota jest odwrotna - otwarcie zbioru i szukanie paczek z niego.

Więc im mniej zbiorów tym mają łatwiej, inaczej mówiąc mniej krzyczą na Ciebie  ;D ;D ;D

Link to postu

A co jeśli mam więcej do wprowadzenia ?

 

Bo ja już nie wiem czy dobrze Cię rozumiem z tym zamykaniem zbiorów...

 

Taka sytuacja - mam do wprowadzenia np.30 paczek, które chcę przygotować dzisiaj - mam tworzyć jeden zbiór i tam to wprowadzić czy tworzyć 30 zbiorów zawierających po jednej paczce i każdą po kolei przekazać poczcie? Jakie rozwiązanie jest lepsze ?

Wychodzę na straszną blondynkę, ale wolę się upewnić...

Link to postu

A co jeśli mam więcej do wprowadzenia ?

 

Bo ja już nie wiem czy dobrze Cię rozumiem z tym zamykaniem zbiorów...

 

Taka sytuacja - mam do wprowadzenia np.30 paczek, które chcę przygotować dzisiaj - mam tworzyć jeden zbiór i tam to prowadzić czy tworzyć 30 zbiorów zawierających po jednej paczce i każdą po kolei przekazać poczcie? Jakie rozwiązanie jest lepsze ?

Wychodzę na straszną blondynkę, ale wolę się upewnić...

Można tak i tak. Nie będzie błędu. Ale jak zrobisz jeden zbiór, to na pewnym etapie pocztowcy będą mieli łatwiej (jak to wynikało z komentarza Ks.Robak'a). Jak to robisz dziś na jutro, to zbiór zdąży dotrzeć na pocztę...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...