Skocz do zawartości

Kartoteki księgowe / słowniki własne

Polecane posty

Witam,

proszę o pomoc.

Musze założyć kilkadziesiąt kartotek księgowych.

Podczas wyboru wzorca kartoteki jest możliwość wybrania "Słowniki własne", dalej trzeba wybrać słownik własny z którego chcę skorzystać. I tutaj mam problem, gdzie te słowniki się tworzy/wprowadza aby można było z nich skorzystać.

Są do wyboru słowniki użytkownika ale jest ich tylko 10.

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Izabela Krzyżaniak
Link to postu

Nie jestem akurat specjalistą w kwestiach księgowych, ale wszystkie słowniki, jakie mamy dostępne w systemie, można edytować w Ewidencje dodatkowe -> Konfiguracja. Tam ma Pani np. "Słowniki użytkownika", które można by do tego użyć (o słownikach własnych, poniżej), wygląda to tak:

 

slownik.PNG

 

Co do słowników własnych, to one akurat pochodzą z pól własnych różnych obiektów w systemie. Aby taki słownik własny Sobie stworzyć, wystarczy ponownie w konfiguracji, wybrać np. Pola własne asortymentu i słowniki własne, będą ostatnim modułem po prawej - nie ma problemu, że tworzymy je w asortymencie, gdyż słowniki własne są ogólno dostępne w całym systemie. Ważne! Słowniki własne, wymagają przebudowania bazy danych, więc trzeba będzie się wylogować z systemu, po procesie tworzenia.

Link to postu
Dnia 10.02.2017 at 12:35, Radomił Ząbik napisał:

Nie jestem akurat specjalistą w kwestiach księgowych, ale wszystkie słowniki, jakie mamy dostępne w systemie, można edytować w Ewidencje dodatkowe -> Konfiguracja. Tam ma Pani np. "Słowniki użytkownika", które można by do tego użyć (o słownikach własnych, poniżej), wygląda to tak:

 

slownik.PNG

 

Co do słowników własnych, to one akurat pochodzą z pól własnych różnych obiektów w systemie. Aby taki słownik własny Sobie stworzyć, wystarczy ponownie w konfiguracji, wybrać np. Pola własne asortymentu i słowniki własne, będą ostatnim modułem po prawej - nie ma problemu, że tworzymy je w asortymencie, gdyż słowniki własne są ogólno dostępne w całym systemie. Ważne! Słowniki własne, wymagają przebudowania bazy danych, więc trzeba będzie się wylogować z systemu, po procesie tworzenia.

Co do słowników własnych to jest pewien problem dotyczący dekretacji automatycznej wg schematów dekretacji: należy wiedzieć do jakich obiektów je tworzyć. Czyli jeżeli stworzymy słowniki własne do asortymentu i wartościami tego słownika będziemy opisywać asortyment, to będzie można: powołać kartotekę księgową opartą o ten słownik, nadać numery analityk elementom tego słownika i tak zdefiniować schemat dekretacji dokumentu posiadającego asortyment by wartości pozycji zawierających asortyment rozdzielane były względem wartości słownika własnego asortymentu. Czyli jeżeli powołamy słownik własny asortymentu "kolorów" o wartościach "biały" i "czarny", przypiszemy te wartości towarom, towary te umieszczone zostaną na dokumencie, to możliwe jest zdefiniowanie schematu dekretacji dokumentów, w którym określone może być: biały na analitykę "01", czarny na analitykę "02".

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...