Skocz do zawartości

Ctrl+Shift+P - druki do paczki - nie działa

Polecane posty

Witam

Postanowiłem sobie zaprogramować skróty klawiszowe go myszki pod dodatkowe klawisze

i pod skrótem Ctrl+Shift+P w zakładce paczki mamy druki do paczki lecz po uruchomieniu tego skrótu zaznacza wszystkie rekordy (paczki) i zamiast dać okno druki do paczki otwiera się opcja drukuj (z CTRL+P)

 

chyba jakiś błąd w sello?

 

 

Link to postu

Jako, że nie chciałbym zmieniać swojej myszki, pomyślałem o osobnym keypadzie ze skrótami.

 

Tu jest nawet ciekawy artykuł

http://www.instructables.com/id/Making-a-powerful-programmable-keypad-for-less-tha/?ALLSTEPS

 

Możnaby kupić małą klawiaturę bluetooth do smartfona i mieć kilkadziesiąt możliwych skrótów.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Nie będę powielać wątku więc, dopisuję się aby rozwiązać problem ze skrótem Ctrl+Shift+P

 

Bartek ot taka potrzeba na szybką automatyzację.

 

Bawiąc się ostatnio czytnikiem kodów kreskowych stwierdziłem, że po wyszukaniu paczki będzie mi się automatycznie drukowała etykieta adresowa, ale do tego potrzebny jest działający skrót klawiszowy.

Chciałbym również aby ten skrót był inny, ponieważ w manualu do czytnika nie widzę możliwości przesłania klawisza Shift, więc ogromna prośba aby ten skrót zrobić na zasadzie Ctrl+jakaś litera.

Link to postu

Bartek sprawdzałem, czytnik to motorola LS2208 nie da się przesłać kombinacji CTRL+ALT+coś również w ASCII.

Program Autohotkey mnie nie urządza ponieważ otwarcie i wydrukowanie ma nastąpić po sczytaniu kodu kreskowego w tym wypadku zakodowanego w Code39 symbolu paczki.

 

Więc jeszcze raz proszę aby ten skrót zrobić bardziej przyjazny. Jeżeli nie ma wolnych literek to przecież można zrobić skrót np. CTRL+[

Link to postu

To ustaw skrót klawiszowy w czytniku  Ctrl+coś a następnie w hotkeyu zamapuj Ctrl+coś na ctrl+Shift+P ;).

 

Skróty klawiszowe mają zazwyczaj to do siebie, że wynikają z nazwy P jak Print i są powszechnie znane i stosowane w różnych programach, dlatego wolałbym uniknąć wprowadzania nowych standardów.

Link to postu

To ustaw skrót klawiszowy w czytniku  Ctrl+coś a następnie w hotkeyu zamapuj Ctrl+coś na ctrl+Shift+P ;).

???Czytnik uaktywnia się jak zobaczy kod kreskowy i nie wymaga żadnych operacji na klawiaturze, nawet nie używam przycisku który jest w czytniku, ponieważ czytnik zamontowany jest na specjalnym stojaku, gdzie wiązka laserowa ja w trybie czuwania.

Podsuwam pod nią listę magazynową z kodem kreskowym, paczka zostaje wyszukana, drukuje się etykieta, koniec i kropka - tak to ma działać i bez używania klawiatury.

Dopiero teraz zrozumiałem o co chodzi  :P tak czy inaczej instalowanie programu dla jednego skrótu to trochę kiepskie rozwiązanie.

 

Skróty klawiszowe mają zazwyczaj to do siebie, że wynikają z nazwy P jak Print i są powszechnie znane i stosowane w różnych programach, dlatego wolałbym uniknąć wprowadzania nowych standardów.

Zgoda ale skróty są dla użytkowników, a nie żeby coś ładnie wyglądało, poza tym [ jest koło P  ;)

Jak chcesz uniknąć wprowadzania nowych standardów to może zamienić skróty pomiędzy Druki do paczki a Drukuj CTRL+P <-> CTRL+ALT+P ?

Zważywszy, że z tej drugiej funkcji (Drukuj) to chyba rzadko się korzysta, a może i nawet w ogóle, ja w każdym razie nigdy z tej opcji nie skorzystałem (w transakcji owszem bo tam nie ma listy magazynowej ;D)

I proszę nie zmuszaj do korzystania z programów zewnętrznych kiedy to można załatwić w prosty sposób, tylko trzeba chcieć  ;)

Link to postu

A nie można dodać dwóch skrótów do Sello ?

 

Przecież to tylko jeden dodatkowy if w kodzie sprawdzającym wciśnięte na formatce klawisze.

 

Wiem Bartek, że to Twój program, ale czasem warto iść innym na rękę, zwłaszcza, że to właśnie oni używają tego programu na codzień i to oni walczą na codzień ze skrótami, tabami....

 

A to wszystko dlatego, że inaczej będzie "brzydko" wyglądało w specyfikacji...

Codzienna walka natomiast wygląda ładnie.

Link to postu
Dopiero teraz zrozumiałem o co chodzi  Język tak czy inaczej instalowanie programu dla jednego skrótu to trochę kiepskie rozwiązanie.

Jak zapoznasz się z możliwościami AHK to z pewnością znajdziesz 10 innych zastosowań :).

 

Skrót Ctrl+P jest obsługiwany bardziej niskopoziomowo i globalnie w Sello niż Ctrl+Alt+P, więc zmiana musiała by objąć wszystkie moduły a to z kolei nie spodoba się innym użytkownikom.

Więc zdecydowanie ściągnięcie AHK i wpisanie jednej linijki jest najprostszym rozwiązaniem w tej sytuacji :).

 

A nie można dodać dwóch skrótów do Sello ?

Mechanizm istniejący w Sello tego nie przewiduje a jego rozbudowa mija się z celem. Trzeba by dodać drugą opcje drukuj i do niej podłączyć drugi skrót klawiszowy.

 

Przecież to tylko jeden dodatkowy if w kodzie sprawdzającym wciśnięte na formatce klawisze.

Sello oparte jest na frameworku, więc takich rzeczy jak skróty klawiszowe nie oprogramowujemy w oknach ifami, tylko definiuje się je w pliku konfiguracyjnym.

 

A to wszystko dlatego, że inaczej będzie "brzydko" wyglądało w specyfikacji...

To nawet nie o to chodzi. Choć spójność skrótów klawiszowych zdecydowanie ułatwia użytkowanie programu, ale co powie nowy użytkownik, gdy w jednym module Ctrl+P robi jedno a w drugim Ctrl+P robi coś innego. Druga sprawa związana jest z nakładem pracy jaki trzeba ponieść aby nadpisać dla jednego konkretnego modułu skrót Ctrl+P, który jak wspomniałem jest obsługiwany przez framework generycznie i niejako rezerwuje ten skrót gdzieś głęboko w kodzie. To już nie jest dopisanie jednego ifa a rzeźbienie na poziomie kilku warstw aplikacji + testy tego wszystkiego. Sello to nie jakaś apka z 3 formatkami na krzyż, tylko to jest kilkadziesiąt projektów, tysiące plików, miliony linii kodu :). Przedzieranie się zbyt mocno w głąb mechanizmów frameworka zawsze kończy się kolejnymi problemami do rozwiązania :).

 

Dlatego nadal będę twierdził, że jeśli w programie się czegoś zrobić nie da a jest prosta alternatywa dostępna od ręki w postaci AHK to jest to najlepsze rozwiązanie.

Link to postu

Jak zapoznasz się z możliwościami AHK to z pewnością znajdziesz 10 innych zastosowań :).

Całkiem możliwe, ale na chwilę obecną nie widzę dla tego programu innego zastosowania, więc wg. mnie to takie strzelanie z armaty do wróbla.

 

Szkoda myślałem, że jesteście bardziej elastyczni zważywszy, że skrót Ctrl+Shift+P nie działał i nikt z niego nie korzystał, więc stworzenie czegoś nowego i niekoniecznie kojarzącego się z "Print" nie będzie jakimś problemem.

 

Poza tym o skrótach i tak dowiadujemy się z menu kontekstowego, więc im krótszy/dziwniejszy tym lepszy do zapamiętania.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...