Skocz do zawartości

"Podzakładki" i obsługa dwóch magazynów

Polecane posty

Witam,

chciałbym zaproponować utworzenie "podzakładek" w zakładkach Do paczek | Zaległe | Wszystkie | Oczekuje na płatność, albo dodanie takiej możliwości aby każdy mógł sobie taką sam utworzyć. Piszę o tym ponieważ wygodnie było by aby istniała taka podzakładka np. Odbiór Osobisty ponieważ korzystanie z filtrów jest dość problematyczne.

 

Chciałbym również zaproponować możliwość współpracy z chociaż dwoma magazynami alb o żeby istniała możliwość przełączania się pomiędzy nimi. Ta funkcjonalność była by w sumie najbardziej pożądana.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Mamy zapisaną sugestię dotyczącą tworzenia własnych metafiltrów i zakładek ale z braku czasu nie mogliśmy się jeszcze tym zająć.

 

Co do dwóch magazynów, to jest to trochę problematyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o wystawianie dokumentów. Jeśli macie propozycje jak to powinno działać Waszym zdaniem to chętnie wysłucham.

Link to postu

Witam,

najlepszym rozwiązaniem by było wybranie gdzieś w oknie czy w ustawieniach Sello na stałe na jakim magazynie chcemy pracować. Było by to dobre rozwiązanie dla nas, ponieważ mamy dwie filie w Polsce i kolega, który zdalnie podłącza się do Sello mógłby mieć dla swojego użytkownika wybrany konkretny magazyn z subiekta i na nim by sobie pracował.

 

Idealnym natomiast rozwiązaniem by była możliwość wybierania magazynu w momencie naciśnięcia klawisza CTRL+S czyli generowania dokumentu sprzedaży. Ale to może później :)

 

Na początek świetnie by było gdyby można było dla konkretnego użytkownika wybierać pracę na konkretnym magazynie w Subiekcie, gdzieś w ustawieniach.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Mamy zapisaną sugestię dotyczącą tworzenia własnych metafiltrów i zakładek ale z braku czasu nie mogliśmy się jeszcze tym zająć.

 

Co do dwóch magazynów, to jest to trochę problematyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o wystawianie dokumentów. Jeśli macie propozycje jak to powinno działać Waszym zdaniem to chętnie wysłucham.

Ja sugeruję żeby nie komplikować sprawy i pozostać przy tagach - zarówno dla obsługi wielu cen w Sello jak i obsługi wielu magazynów. Można drobić do Sello mechanizm mapowania pól własnych z SGT z polami własnymi towarów w Sello i zapewnić w nim obsługę modyfikatorów wraz z obsługą parsera. Czyli tak, żeby parser co każdą synchronizację z Sello wyliczał ceny i stany na podstawie wielu magazynów w każdym towarze, a następnie te dane z towarów żeby można było sobie umieścić w dowolnych kolumnach w wielu miejscach w Sello. W takim przypadku sprawa sprowadza się jedynie do udostępnienia obsługi tagów w konkretnych polach w Sello, no i modyfikatorów matematycznych ;)

 

Wtedy dałoby się też bez problemu stworzyć dowolny magazyn wirtualny o którym wspomina Alwin.

Link to postu
  • 2 lata później...
Dnia 3.03.2016 o 09:10, Bartosz Rosa napisał:

Mamy zapisaną sugestię dotyczącą tworzenia własnych metafiltrów i zakładek ale z braku czasu nie mogliśmy się jeszcze tym zająć.

 

Co do dwóch magazynów, to jest to trochę problematyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o wystawianie dokumentów. Jeśli macie propozycje jak to powinno działać Waszym zdaniem to chętnie wysłucham.

Moja propozycja jest taka:
1. Sumowanie ilości Dostępnych produktów z wybranych magazynów (możliwość wybrania opcji "nie uwzględniaj rezerwacji).
2. Jeśli w Sello ustawiony "dokument wstępny" bez "dokumentu końcowego" to utwórz w Subiekcie ZK Zamówienie od klienta (z rezerwacją).

Mam od kilku dni integrację pomiędzy shopGold - s2s - Subiekt wg powyższego rozwiązania. Stany w sklepie synchronizowane są na podstawie dostępnych produktów w dwóch magazynach (czyli to co mogę śmiało wystawić do sprzedaży online). Zamówienia trafiają do Magazynu głównego z odpowiednią rezerwacją.

Ponieważ tworzenie dokumentu końcowego (faktura, paragon) odbywa się u mnie już ręcznie, powyższe rozwiązanie byłoby bardzo dużym ułatwieniem.

W razie czego jestem chętny na beta testy powyższej propozycji :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...