Skocz do zawartości

Aukcje z możliwością wyboru wariantu (np. kolor, rozmiar, itp)

Polecane posty

Witam,

 

mniej więcej rok temu Allegro wprowadziło możliwość wystawiania aukcji z wariantami produktów, czyli jedna aukcja na której wybieramy z selecta kolor, rozmiar itp.

 

Takie aukcje cechuje większa oglądalność niż w przypadku wystawiania każdego wariantu jako osobnej aukcji. Jednak wszystkie integracje sklepów internetowych nie posiadają możliwości wystawienia takich aukcji oraz zaczytania stanów magazyniwych.

 

Gdzie nie zapytam, to dostaje informację, że Allegro nie udostępniło tej funkcjonalności w swoim API. Pytanie, jak to wygląda w przypadku Sello? Czy jest możliwość obsługi takich aukcji, zaczytania informacji o sprzedaży produktu z wariantem i odjęcie stanu magazynowego w Subiekt GT? Dodam, że docelowo w SubiektGT każdy wariant produktu będzie w bazie jako osobna pozycja.

 

Prowadzę sklep internetowy, i jako główny magazyn chcemy wprowadzić Subiekt GT. Będzie integracja sklepu z Subiektem GT, jednak problemem pozostaje kanał sprzedaży na Allegro, gdyż ogromnie zależy nam na wystawianiu aukcji z wariantami.

 

Bardzo proszę o pomoc / wyjaśnienie jak ten temat można ugryźć z udziałem Sello. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Link to postu

API przez długi czas było niedostosowane w pełni do obsługi wariantów. Teraz sprawa wygląda nieco lepiej (choć nie śledzę na bieżąco rozwoju tego fragmentu api, więc nie wiem w jakim obecnie stanie jest i na co pozwala). Fakt był taki, że obsługa sprzedaży z wariantami nie była obsłużona przez API, czy teraz jest, tego nie wiem.

Problem natomiast leży bardziej po stronie obsługi wariantów, gdyż w przypadku Sello wymaga zmian praktycznie w każdym module programu. Trzeba znacznie przebudować np kartotekę towarów, a co za tym idzie synchronizację z Subiektem, wystawianie aukcji, szablony aukcji, dalej również transakcje i formularze. Planujemy takie zmiany wykonać jednak nie odbędzie się to w najbliższym czasie z racji innych funkcji nad którymi pracujemy.

 

Obecnie Sello umożliwia podanie stanów dla rozmiarów ręcznie dla każdej aukcji. Natomiast sprzedaż trzeba obsługiwać ręcznie modyfikując transakcje.

Link to postu

Dziękuję za konkretną odpowiedź. Napisałem na FB API Allegro zapytanie odnośnie wariantów w aukcjach i taką oto odpowiedź otrzymałem:

 

"Można wystawiać oferty z wariantami za pomocą doNewAuctionExt oraz edytować te oferty za pomocą doChangeItemFields. Informacje o sprzedanych wariantach można pobrać za pomocą doGetPostBuyFormDataForSellers."

 

Czyli wygląda, że dodali taką obsługę.

Link to postu

W zasadzie należy patrzeć nieco szerzej na ten problem, bo samo Sello z obsługą wariantów niewiele zrobi, bo jeszcze to musi obsługiwać Subiekt.

 

No ale jako, że Sello ma już parę lat, i w Insercie się nie liczy, musieliśmy poczekać na nowy program, z dużym priorytetem, czyli Vendero.

 

Teraz Subiekt już obsługuje warianty, więc może i w Sello się pojawią :)

Link to postu

W zasadzie należy patrzeć nieco szerzej na ten problem, bo samo Sello z obsługą wariantów niewiele zrobi, bo jeszcze to musi obsługiwać Subiekt.

Da się to zrobić bardzo prosto bez potrzeby patrzenia na Subiekta - towary wirtualne ;)

 

Teraz Subiekt już obsługuje warianty, więc może i w Sello się pojawią :)

Rozwiązanie wprowadzone w Subiekcie jest nierealne w praktyce do efektywnego wykorzystania. No chyba, że Subiektowcy/Venderowcy każdemu przedsiębiorcy zamierzającemu z niego korzystać planują dokładać darmowego pracownika, który będzie całymi dniami starał się upilnować tych słowników, cech, powiązań, wariantów, itd. ;)

 

Wg mnie nikt nie będzie z tego korzystał, a nawet jak ktoś zacznie to po pierwszym misz-maszu - zrezygnuje bo będzie miał dość ;)

 

Jakbym się wziął za analizę wariantów z Subiekta to nie zostawiłbym na nim suchej nitki ;) Osoba je tworząca powinna przyjść do mojego małego sklepiku i spróbować wdrożyć warianty w jego oparciu to przekonałaby się jak nierealne będzie upilnowanie tego wszystkiego. A gdzie tam duże sklepy ;) Zresztą mogą sobie to bardzo prosto sprawdzić - niech przerobią sobie przykład z pomocy to zobaczą ile to czasu im zajmie (kilkadziesiąt minut!!!) i to tylko jeden towar. Ja mam takich towarów kilkaset i zmieniają się z każdą jedną dostawą - zapraszam do robienia wariantów u mnie ;)

 

Jedyne co z rozwiązania Subiekta jest dobre to słowniki, chociaż i te są przekomplikowane ;) A najgorsze to zamiast w każdym towarze próbować wiązać to wszystko ze sobą w kupę, to powinni to zrobić na zasadzie wprowadzenia wirtualnych towarów bo łatwiej jest wszystko ustawić w jednym wirtualnym towarze niż ustawiać każdy z towarów osobno.

 

Gdyby więc miało to być wprowadzone do Sello to raczej proponowałbym zrobić to na zasadzie wirtualnych towarów - bo jest sto razy prościej upilnować kilka wirtualnych towarów niż całą bazę towarów i powiązań między nimi. Ale to jak kiedyś będzie mi się chciało opisać to opiszę szerzej ;)

Link to postu

Ale dlaczego wirtualnych ?

 

Nie mogą być prawdziwe ? ;D

 

W Subiekcie poszli na skróty - wykorzystali to co jest, do zrobienia na około funkcjonalności.

 

Faktycznie jak się to czyta to brzmi bardzo skomplikowanie.

I wszystko w różnych słownikach, bardzo kłopotliwe w używaniu.

 

Ale nie próbowałem w praktyce, więc nie umiem powiedzieć na 100%.

 

W Subiekcie powinni zrobić jakiś interface graficzny, który by wiązał produkty, nadawał cechy, zmieniał słowniki, wówczas byłoby to bardziej przyjazne i z pewnością szybsze.

 

Nie wiem czemu nie poszli drogą kompletów - zrobić "Towar" wariantowy, w którym byłby podpięte właściwe towary.

Link to postu

Ja tam wielowarianty w Sello widzę w formie tzw. grup towarowych.

Taka grupa towarowa przyjmowałaby sumaryczny stan magazynowy wszystkich "składników", w przypadku sprzedaży jednego składnika np. w sklepie internetowym, stan na aukcji grupy towarowej musiałby być uwzględniany.

Pozostaje kwestia przypisania szablonów aukcji jak i parametrów specyficznych pod każdy składnik.

Link to postu

Ale nie próbowałem w praktyce, więc nie umiem powiedzieć na 100%.

Ja zacząłem to robić na próbę i przy drugim towarze chciałem się pochlastać ;);D ;D ;D A co dopiero dać taką skomplikowaną funkcję pracownikom, którzy notabene nie mają praw dostępu do słowników ;) Jak już pisałem zrobiłbym sito z tych wariantów w Subiekcie analizując je ;)

 

Nie wiem czemu nie poszli drogą kompletów - zrobić "Towar" wariantowy, w którym byłby podpięte właściwe towary.

No to właśnie inna nazwa na towar wirtualny :)

 

Ja tam wielowarianty w Sello widzę w formie tzw. grup towarowych.

Taka grupa towarowa przyjmowałaby sumaryczny stan magazynowy wszystkich "składników", w przypadku sprzedaży jednego składnika np. w sklepie internetowym, stan na aukcji grupy towarowej musiałby być uwzględniany.

Pozostaje kwestia przypisania szablonów aukcji jak i parametrów specyficznych pod każdy składnik.

Piszemy o tym samym tylko u Ciebie byłyby to zgrupowane towary w grupę, a ja bym te towary zgrupował w jednym wirtualnym towarze. Wprowadzenie grupy w transakcjach jako towaru jest trochę przekombinowane, a towar jako obiekt już istnieje więc byłoby to zapewne prostsze. Poza tym trzeba uwzględnić potrzeby wszystkich czyli zarówno sumowanie stanów z magazynów jak i możliwość ręcznego wprowadzenia ilości, itd. Można by w takim towarze wykorzystać tagi i modyfikatory ale nie byłoby chyba nawet takiej potrzeby.

 

Zresztą co za różnica w czym te towary będą zgrupowane jak i tak wychodzi na to że wszyscy myślimy podobnie tylko inaczej to nazywamy towar wirtualny/wariantowy/grupę towarów, a Subiekt poszedł na około i im takie rozwiązanie nie przyszło do głowy ;)

 

 

 

 

Link to postu

Z naszego punktu widzenia, w Sello musi powstać coś w rodzaju towaru nadrzędnego (zwanego w Subiekcie modelem) lub towaru grupującego inne towary czy wirtualnego towaru. Na pewno będzie to jakiś oddzielny byt istniejący w kartotece towarów (specjalny rodzaj towaru), być może na osobnej zakładce. Szczegóły wyjdą w praniu, bo jest wiele rzeczy, które trzeba uwzględnić tworząc takie towary. Chociażby to, że modele złożone w Subiekcie nie koniecznie muszą mieć swoje odzwierciedlenie na Allegro - bo nie każda kategoria ma warianty. Do tego towar może być wystawiany jako model w kategoriach bezwariantowych lub jako pojedynczy towar. Pilnowanie stanów to kolejna wielka modyfikacja, bo stan na aukcjach wariantowych modyfikuje się inaczej niż dla pozostałych aukcji. Praktycznie każda funkcja w której przewija się towar musi zostać zmodyfikowana.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...