Skocz do zawartości

Nie można odpiąć zamówienia od transakcji

Polecane posty

Właśnie miałem następujący problem:

- klient coś zamówił, przesyłka została przygotowana włącznie z dokumentami (paragon)

- w tym momencie przyszła wiadomość od klienta o zmianie zamówienia.  Najprostszym rozwiązaniem było zrobienie korekty paragonu i wystawienie dokumentów od początku

- usunąłem powiązanie transakcji z paragonem i zamówieniem

- próba ponownego utworzenia zamówienia ("Dokument wstępny" z menu podręcznego lub Operacje->Utwórz w zakładce Dokumenty) kończy się ponownym podpięciem starego (zrealizowanego) zamówienia zamiast utworzenia nowego

 

Dlaczego tak się dzieje i, przede wszystkim, jak tego uniknąć?

Link to postu

Ostatnio pytałem Bartka o zamówienia tutaj:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8867.0

 

Generalnie po zmianie listy towarów w transakcji Sello aktualizuje listę towarów w już utworzonym wcześniej zamówieniu, mimo iż to zamówienie jest już zrealizowane. Być może dlatego przywraca powiązanie z zamówieniem?

 

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji należy tylko usunąć powiązanie z dokumentem końcowym i spróbować z poziomu Sello ponownie utworzyć nowy dokument końcowy. Wystawi się z nową listą towarów. Ale nie miałem jeszcze okazji tego przetestować więc jakby ktoś to potwierdził to byłoby wiadomo na 100%.

 

Link to postu

Problem, o którym piszesz we wspomnianym wątku jest co najmniej dziwny - zamówienie zrealizowane nie powinno być modyfikowane i taka możliwość jest zablokowana, przynajmniej z poziomu Subiekta, byłoby dziwne gdyby Sello traktowało je inaczej.

EDIT: z ciekawości sprawdziłem, faktycznie Sello modyfikuje zamówienie zrealizowane.  jest to w/g mnie ewidentny błąd...

 

Tak czy inaczej jest to _inny_ problem - modyfikacji zamówienia, które jest podpięte do transakcji.  Osobiście przypuszczam, że mój problem może mieć jakiś związek z tym (z informacji nt. wersji 1.19.0):

- Usunięto problem dublowania dokumentów w systemie sprzedaży przez konkurencyjne wątki synchronizujące działające w tle

Jest to jednak tylko przypuszczenie, nie chciało mi się szukać, gdzie ew. mogą być te powiązania przechowywane dodatkowo (oprócz tabeli tr__Transaction), a nie jest to informacja tymczasowa, powiązana z procesem, bo zamknięcie wszystkich działających kopii Sello nie rozwiązało problemu.

 

W każdym razie dzięki za sugestię, ale nic z tego - zgodnie z oczekiwaniami próba ponownego wystawienia dok. końcowego (po odpięciu starego) kończy się błędem ("Prawdopodobnie dokument końcowy został już utworzony w systemie sprzedaży").  Natomiast przy okazji sprawdziłem również powtarzalność błędu na testowej bazie danych - nie ma z tym problemu, po odpięciu zrealizowanego zamówienia Sello podpina je z powrotem zamiast utworzyć nowe.

Link to postu

No tak - tylko jak to można w takim razie obejść?  Wygląda na to, że przy okazji korygowania jednego błędu spowodowaliście, że funkcja usuwania powiązania transakcji z zamówieniem praktycznie przestała działać.  Czy można wymusić inne zachowanie Sello, czy zostaje jedynie poczekać na poprawkę w którejś kolejnej wersji?

Link to postu

Funkcja usuwania powiązania w zasadzie była awaryjna, gdyby jakiś dokument został usunięty w Subiekcie. Jeśli natomiast jest ona używana do "porzucania" dokumentów to faktycznie, przydało by się, aby w momencie usuwania powiązania, w Subiekcie te powiązania były również czyszczone.

 

Z poziomu Sello tego nie obejdziesz niestety w tej chwili, pozostaje usunąć te powiązania w bazie w Subiekcie, lub przez Sferę, jeśli posiadasz.

Link to postu

Funkcja usuwania powiązania w zasadzie była awaryjna, gdyby jakiś dokument został usunięty w Subiekcie. Jeśli natomiast jest ona używana do "porzucania" dokumentów to faktycznie, przydało by się, aby w momencie usuwania powiązania, w Subiekcie te powiązania były również czyszczone.

No tak, dla mnie ona zawsze (przynajmniej w pierwszej kolejności) do tego właśnie służyła - usunięcia powiązania, kiedy trzeba zrobić zamówienie od nowa.  Najczęściej w sytuacji mniej-więcej takiej jak w opisana w tym wątku.

 

Z poziomu Sello tego nie obejdziesz niestety w tej chwili, pozostaje usunąć te powiązania w bazie w Subiekcie, lub przez Sferę, jeśli posiadasz.

OK, jest to jakieś rozwiązanie.  Gdzie znajdę informację nt. tych powiązań?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...