Skocz do zawartości

Zmiany zbiorcze - specyficzne

Polecane posty

Dzień dobry

 

Znalazłem takie małe niedomaganie, a właściwie dwa:

 

-----

 

Problem 1 - Ścieżka do wygenerowania problemu:

 

Mam towar, który ma dodanych kilka szablonów. Szablony różnią się miedzy sobą tylko kategorią w allegro (ale niezbyt daleko, wszystko jest w dzieci->zabawki).

 

Generuje aukcje dla tego towaru ze wszystkich szablonów.

 

Powstaje z tego kilka aukcji w "Przygotowanych".

 

Zaznaczam wszystkie i robię "Zmiany zbiorcze" i "Specyficzne".

 

I teraz czary-mary. Jeżeli jakiś parametr występuje we wszystkich aukcjach to jest na liście kilka razy. Czy np. "waga" jest we wszystkich 5 aukcjach, wiec na liście jest 5 razy, "stan" 5 razy, "wiek" 5 razy itp. A np. "ilość elementów (puzzle)" jest charakterystyczne tylko dla jednej aukcji to występuje tylko raz.

 

Jeżeli zechce zmienić np. 10 aukcji przygotowanych to lista rozwijana ma około 2 metrów ;)

 

A najciekawsze jest to, że to działa :) Obojętnie, którą np. "wagę" wybiorę do zmiany to zmienia wagę we wszystkich. Czyli waga jest 10 razy, ale to 10 razy ta sama waga :)

 

----

 

Problem 2 - Nie potrafię podać niestety dokładnej ścieżki.

 

To jest właściwie ciąg dalszy problemu 1. Mam N aukcji przygotowanych, zaznaczam, zmiany zbiorcze, specyficzne, wybieram jakieś parametry do zmiany (czasem jeden, wagę, czasem więcej - to nie wpływa na występowalność). Klikam OK, żeby zmiany się dokonały. I powiedzmy raz na 10 podejść mechanizm nie działa. Pojawia się okienko z paskiem i nic. Obraził się. Na nic nie reaguje, popada w zadumę, guru medytuje ;) Jedyny ratunek - ikonka obok zegarka - zakończ. Jeżeli teraz ponownie uruchomię Sello to aukcje w przygotowanych sobie siedzą jak siedziały, ale parametry nie uległy zmianie. Jeżeli teraz przygotuje dokładnie takie same zmiany i wykonam, to teraz zmiana zadziała bez problemu.

 

Pozdrawiam

Konrad

Link to postu

Problem pierwszy może wynikać stąd, że dla każdej kategorii jest to parametr o innym identyfikatorze, mimo, że nazywa się tak samo. Jakie to są dokładnie kategorie (numery)?

Lista parametrów powinny być zależna tylko od wybranych kategorii nie od liczby zaznaczonych aukcji.

 

Podejrzewam, że to ma raczej związek ze zdublowanymi kategoriami. Czy w opisie kategorii (A > B > C > D) nie ma przypadkiem powielonych fragmentów np. A > B > B > B > C > D ?

 

Problem 2 może również być spowodowany powielonymi kategoriami.

Link to postu

Podejrzewam, że to ma raczej związek ze zdublowanymi kategoriami. Czy w opisie kategorii (A > B > C > D) nie ma przypadkiem powielonych fragmentów np. A > B > B > B > C > D ?

 

Poruszyłeś temat zdublowanych kategorii, a ja w sumie nigdy się w to nie zagłębiałem, więc mam pytanie.

 

Skorzystałem z zapytania zamieszczonego tutaj https://forum.sello.pl/index.php?topic=6335.msg38879#msg38879

 

W efekcie usunęło te kilka tysięcy wierszy, ale jaki powinien być tego efekt w samym Sello ?

 

Pytam ponieważ w aukcjach jak i w szablonach w dalszym ciągu w podglądzie (szczegóły aukcji, szczegóły szablonu aukcji) widzę zdublowane kategorie.

 

Wystawiając aukcję z szablonu także wskakują te zdublowane, natomiast jak wejdę w edycję szablonu lub w podgląd aukcji to pole kategoria jest pusta.

 

Jak to ma działać, czy teraz w szablonach muszę przeklikać kategorię ? ale co już z tymi trwającymi ?

Link to postu

Ad problem 1) W ramach eksperymentów dodałem do towaru dwa szablony różniące się tylko kategorią. Wybrałem kategorię w miarę blisko: Dzieci->Zabawki->Puzzle (11840) i Dzieci->Zabawki->Pozostałe (11842). W zmianach zbiorczych wszystkie specyficzne parametry są powielone x2, z wyjątkiem "ilości elementów" charakterystycznych tylko dla kategorii Puzzle.

 

Opisy kategorii są prawidłowe, tj. A -> B -> C

 

Ad problem 2) Tylko, że to raz występuje, a raz nie. Ponowne uruchomienie programu naprawia działanie... na jakiś czas. Gdyby przyczyną były powielone kategorie to problem byłby chyba trwały.

 

Pozdrawiam

Link to postu
W efekcie usunęło te kilka tysięcy wierszy, ale jaki powinien być tego efekt w samym Sello ?

Ze słownika kategorii powinny zniknąć duble. W samych aukcjach mogą one być nadal widoczne i powinny zniknąć po wejściu i zapisaniu aukcji.

 

W trwających kategoria powinna się zapisać po pobraniu danych o aukcjach. W szablonach i przygotowanych jeśli zniknęły trzeba je wybrać ponownie ręcznie.

 

Sprawdziłem i w tej sytuacji u nas parametry wyświetlają się pojedynczo. Prawdopodobnie jest jakiś problem z danymi zapisanymi w tej bazie (zdublowane parametry?). Możemy to ustalić, ale potrzebujemy archiwum bazy. Proszę napisać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku, odpiszemy co dalej zrobić.

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...