Skocz do zawartości

Czy Sello jest dla mnie ?

Polecane posty

Mój pierwszy post więc witam wszystkich.

 

Szukam programu który ułatwi mi pracę, i po długich poszukiwaniach trafiłem na Sello. Zanim zacznę się jego uczyć lepiej zapytać czy jest mi potrzebny i czy spełni moje oczekiwania.

 

W chwili obecnej korzystam z Subiekta GT jako magazynu i programu do drukowania paragonów i faktur. Pozycje wklepuję ręcznie, na co schodzi kilka godzin dziennie.

Sprzedaż na Allegro przez menadżera sprzedaży, czyli najpierw lista wysyłkowa, następnie generowanie listów przewozowych - czyli czynności na które znów traci się kilka godzin, choć odkąd adresy same się importują to i tak jest lepiej niż z paragonami.

Kolejna czynność to zamówienia w Prestashop i tu znów drukowanie każdego zamówienia osobno bo nie ma listy zamówień i do nich podpinanie etykiety adresowej, a następnie paragon który trzeba nabijać pozycja po pozycji ręcznie.

 

Cała praca firmy polega na przyjęciu worka 25kg i rozbiciu go na mniejsze gramatury, przykłądowo 250g, 500g i 1kg.  Nigdy nie wiadomo co się sprzeda, więc z wcześniej zastosowanego sposobu robienia kompletów, przeszedłem na pracy na ogólnej liczbie kg i teraz ręcznie odejmuję na paragonie gramaturę która się sprzedałą. Oczywiście problem robi się przy fakturach, bo klienci życzą sobie sztuki, a ja mogę tylko kg robić. Obchodzę to drukując z palca fakturę pozycji jednorazowych, a następnie robię RW ściągając z magazynu. Czyli praca wykonywana podwójnie.

 

Z tego co już zdąrzyłem rozeznać temat to nie ma możliwości aby drukowały się paragony same w momencie gdy magazyn jest w kg bo muszę mieć zdefiniowany produkt czyli ileś sztuk opakowań 250g, 500g i 1kg , czy tak właśnie jest ?

 

A teraz najwazniejsze pytanie : Czy Sello połączy mi Subiekta GT + allegro + prestashop i będę miał automatycznie drukowane etykiety na paczki, pragony i listę rzeczy do spakowania ?

 

Szukam czegoś aby zautomatyzować trochę proces przygotowywania zamówienia który zajmuje strasznie dużo czasu i jest monotonny.

 

 

Link to postu

Generalnie Sello bardzo Ci pomoże.

 

Drukowanie etykiet nadawczych raczej robi się z poziomu doręczyciela czy np. w Elektronicznym Nadawcy, w Sendit czy Menedżerze Paczek InPost.

 

Ale istnieje możliwość dodawania i tworzenia własnych wydruków, tak aby były zgodne z etykietami doręczyciela , a wychodziły wprost z Sello.

 

Sello drukuje paragony i faktury za pomocą Subiekta, przy czym robi się to z poziomu Sello (pojawia się okienko Subiekta w Sello).

 

Listy towarów do spakowania (zbiorcze) oraz towarów do włożenia do konkretnych paczek drukuje się z Sello.

 

Prestashop nie jest obsługiwany bezpośrednio przez Sello, można jednak poszukać integracji Prestashop -> Subiekt, a następnie importować do Sello zamówienia stworzone w Subiekcie.

 

Co do sprzedaży elementów w częściach - zrób sobie w Subiekcie taką jednostkę, która będzie zawsze pasowała do ilości sprzedawanych towarów.

Np. jeżeli sprzedajesz po 250g i po 100g, a także po 1KG to zrób jednostkę 50g.

I sprzedawaj 5 jednostek, 2 jednostki i 20 jednostek.

 

Towar nazywasz wówczas "Ziemniaki 50g" ilość 20 szt. i masz kilogram.

 

Ja tak robię z towarem który kupuję w workach po 500 szt.

A sprzedaję po 10 lub 25 szt.

 

Mam towar "Towar 5 szt." i wrzucam ile trzeba.

 

Link to postu

Testuję Sello, ale już mam na początku mały problem - nie importuje mi zamówień.

 

W MS Allegro widzę zamówienia, ale w Sello mi się nie pojawiają. Konto allegro dobrze w Sello wpisane .

 

Gdzie robię błąd ? Czy musi być wtedy włączony Subiekt ? Czy Sello importuje zamówienia prosto z Allegro ?

 

W zakładce aukcji za to widzę to co było wiele miesięcy temu.

Link to postu

 

Najważniejsze pytanie - czy zapoznałeś się z Poradnikiem od instalacji Sello do pierwszej paczki... i ustawiłeś Sello wg niego?

 

W Sello - zamówienia z Allegro - nazywają się transakcje. Czy masz jakąkolwiek transakcję w module transakcji?

Czy bieżące aukcje pobierają Ci się do Sello normalnie?

Czy masz włączone automatyczne pobieranie danych i prawidłowo ustawione parametry pobierania?

Co się dzieje po kliknięciu "wyślij/odbierz wszystko"?

Czy masz błędy w raporcie i jakie?

 

Musisz lepiej napisać co zrobiłeś i jak ustawiłeś żeby dało Ci się pomóc ;)

 

Link to postu

W transakcjach mam tylko jakieś z 2014 roku , wtedy Sello był przez chwilę używany a później nikt go nie włączał.

Aukcje niby mi się pobierają - klikam odbierz w serwisy aukcyjne i nie wyskakują błędy , ale też jest cały czas zielona ikonka że pobieranie w trakcie. Niestety czekanie nic nie daje, raz czekałem 2h i nic się nie zmieniło ...

Parametry pobierania robiłem jak w poradniku i tu wygląda wszystko na ok.

gdy klikam wyslij/odbierz wszystko to wyskoczył mi błąd 'nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie trancakcja nie zawiera towarów powiązancyh z insert GT.

i poniżej jest wykrzyknik przy jednym z towarów i napis że towar ten nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży.

 

Aukcje mi pobrało i gdy klikam wszystkie to widzę to co miałem kiedyś i to co mam teraz. Dziwi mnie jedynie fakt że w zakładce 'trwające' widzę masę aukcji które były kiedys a teraz ich nie ma. Więc dlaczego się tu pojawiają ?

 

O ile w aukcjach coś jest widoczne z nowych aukcji to w transakcjach nie ma ich. Skoro Sello napisało że nie połączone z subiektem to czy zamówienia do subiekta trafiają z Allegro i subiekt przekazuje do Sello ?

Link to postu

W transakcjach mam tylko jakieś z 2014 roku , wtedy Sello był przez chwilę używany a później nikt go nie włączał.

Aukcje niby mi się pobierają - klikam odbierz w serwisy aukcyjne i nie wyskakują błędy , ale też jest cały czas zielona ikonka że pobieranie w trakcie. Niestety czekanie nic nie daje, raz czekałem 2h i nic się nie zmieniło ...

Parametry pobierania robiłem jak w poradniku i tu wygląda wszystko na ok.

gdy klikam wyslij/odbierz wszystko to wyskoczył mi błąd 'nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie trancakcja nie zawiera towarów powiązancyh z insert GT.

i poniżej jest wykrzyknik przy jednym z towarów i napis że towar ten nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży.

 

Aukcje mi pobrało i gdy klikam wszystkie to widzę to co miałem kiedyś i to co mam teraz. Dziwi mnie jedynie fakt że w zakładce 'trwające' widzę masę aukcji które były kiedys a teraz ich nie ma. Więc dlaczego się tu pojawiają ?

 

O ile w aukcjach coś jest widoczne z nowych aukcji to w transakcjach nie ma ich. Skoro Sello napisało że nie połączone z subiektem to czy zamówienia do subiekta trafiają z Allegro i subiekt przekazuje do Sello ?

 

Może najpierw pytanie: czy masz najnowsze sello? Wersja z 2014 może nie obsługiwać dzisiejszego allegro.

Link to postu

Wcześniej wygasła mi licencja, a teraz odnowiłem na miesiąc , czyżby odnowienie miało polegać na aktywowaniu programu na którym nie da się pracować ? gdzie sprawdzić aktualną wersję ?

Jaką wersję sello posiadasz?

Nowe sello zawsze jest tutaj: https://www.sello.pl/ Przed instalacją polecam zrobienie kopii bazy danych, żeby ew. można było wrócić do starej wersji.

Link to postu

Aukcje niby mi się pobierają - klikam odbierz w serwisy aukcyjne i nie wyskakują błędy , ale też jest cały czas zielona ikonka że pobieranie w trakcie.

Co masz na myśli pisząc 'zielona ikonka'?

 

gdy klikam wyslij/odbierz wszystko to wyskoczył mi błąd 'nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie trancakcja nie zawiera towarów powiązancyh z insert GT.

i poniżej jest wykrzyknik przy jednym z towarów i napis że towar ten nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży.

Sprawdź czy sello jest poprawnie podłączone do bazy subiekta?

Czy aukcje trwające są powiązane z towarami z subiekta?

W transakcjach towary poprawnie pojawią się dopiero od momentu jak aukcje trwające powiążesz z towarami - nowe transakcje będą ok, a w tych co już masz (przed połączeniem aukcji z towarami) musisz towary jednorazowe (te z !) zmienić na podłączone do subiekta ręcznie.

Link to postu

Zielona ikonka - małem na myśli zakręconą strzałkę zieloną w tabeli statusów w raporcie z wysyłania/odbierania. Gdy na nią najdę to oznacza ona 'Status:w trakcie'

 

Sello jest poprawnie połączone do bazy subiekta ale :

 

1. Żaden produkt z Allegro nie jest powiązany z towarami Subiekta - jak to zrobić ?

 

 

 

Aby powiązać aukcje trwające z towarami z Subiekta wejdź na listę aukcji trwających i użyj opcji "Powiąż z towarem" (w menu z lewej). Pojedynczo dla każdej aukcji.

Link to postu

Acha, czyli mam to robić z Sello , myślałem że z Subiekta. W Sello wiem gdzie to jest i już zaczynam łączyć. 

 

Mam trzy pytania :

1 .Czy mogę zrobić tylko część, aby zobaczyć jak mi to przykładowo zadziała, czy muszę wszystko już robić ? ( kilkaset aukcji )

 

2. na aukcjach mam wystawiane 100000 danego przedmiotu, ale fizycznie w magazynie mam np. 100  , czy to nie będzie problem ?

 

3. W zakładce aukcje mam wyświetlane produkty których już nie mam a były w 2014 roku , czy to normalne ? Nawet przy filtrze 'trwające' więc tym bardziej nie wiem dlaczego się wyświetlają

Link to postu

1 .Czy mogę zrobić tylko część, aby zobaczyć jak mi to przykładowo zadziała, czy muszę wszystko już robić ? ( kilkaset aukcji )

Można częściowo. Ale jak będą spływać transakcje a będą w nich niepołączone towary, to w transakcjach będziesz musiał poprawiać towary ręcznie.

 

2. na aukcjach mam wystawiane 100000 danego przedmiotu, ale fizycznie w magazynie mam np. 100  , czy to nie będzie problem ?

Nie.

 

3. W zakładce aukcje mam wyświetlane produkty których już nie mam a były w 2014 roku , czy to normalne ? Nawet przy filtrze 'trwające' więc tym bardziej nie wiem dlaczego się wyświetlają

Co to jest zakładka aukcje? Chodzi o aukcje > trwające? Pobierz oddzielnie z allegro aukcje trwające / ze sprzedażą / zakończone. W zasadzie powinno pomóc, chyba, że mówimy o czymś innym... W sekcji 'aukcje' zakładce 'trwające' powinno być tyle pozycji ile masz aukcji na allegro.

Link to postu

1 .Czy mogę zrobić tylko część, aby zobaczyć jak mi to przykładowo zadziała, czy muszę wszystko już robić ? ( kilkaset aukcji )

Można częściowo. Ale jak będą spływać transakcje a będą w nich niepołączone towary, to w transakcjach będziesz musiał poprawiać towary ręcznie.

 

 

OK, jeśli Sello importuje ze sprzedanych to wystarczy chyba że w MS Allegro przerzucę transakcje do innego katalogu a zostawię w sprzedanych tylko te co chcę to może właśnie w Sello tylko one się pojawią :)

 

 

3. W zakładce aukcje mam wyświetlane produkty których już nie mam a były w 2014 roku , czy to normalne ? Nawet przy filtrze 'trwające' więc tym bardziej nie wiem dlaczego się wyświetlają

 

Co to jest zakładka aukcje? Chodzi o aukcje > trwające? Pobierz oddzielnie z allegro aukcje trwające / ze sprzedażą / zakończone. W zasadzie powinno pomóc, chyba, że mówimy o czymś innym... W sekcji 'aukcje' zakładce 'trwające' powinno być tyle pozycji ile masz aukcji na allegro.

W Sello jest Diabełek z Sello, następnie Start i domek , a następnie młotek i aukcje. Gdy w to klikam to mam zakładki i tu w

'trwające' mam jakieś stare rzeczy które gdy w nie kliknę to są już w allegro w archiwum

'zakończone' jest podobnie

'wszystkie' tu mam stare czyli takie które już są w archiwum, ale też są nowe te które obecnie trwają.

Nie wiem dlaczego jest taki bałagan, może ręcznie wykasuję wszystko i pozwolę pobrać jeszcze raz licząc że ściągną się tylko aktualne ?

Link to postu

To może jeszcze inaczej.

 

W jaki sposób mogę wyczyścić zawartość Sello ? chciałbym go mieć takiego jak podczas pierwszej instalacji czyli bez danych z poprzednich lat itp. Po prostu czysty program który będę mógł od nowa konfigurować z samouczkiem.

 

Przeinstalowanie nic nie daje, bo dane się wyświetlają z lat poprzednich.

Link to postu

To może jeszcze inaczej.

 

W jaki sposób mogę wyczyścić zawartość Sello ? chciałbym go mieć takiego jak podczas pierwszej instalacji czyli bez danych z poprzednich lat itp. Po prostu czysty program który będę mógł od nowa konfigurować z samouczkiem.

 

Przeinstalowanie nic nie daje, bo dane się wyświetlają z lat poprzednich.

 

Wystarczy na ekranie logowania, przy wyborze bazy danych, wybrać pozycję "Nowa" i utworzyć nową bazę Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...