Skocz do zawartości

Duże opóźnienia na liście transakcji

Polecane posty

W trakcie pracy z listą transakcji Sello ma ogromne opóźnienia.  Przewijanie listy niekiedy działa dobrze, ale czasem dobrą sekundę-dwie trwa przełączenie na sąsiednią pozycję, odświeżenie listy trwa kilkadziesiąt sekund, w mniejszym stopniu dotyczy to też innych działań związanych z transakcjami (np. zaksięgowanie wpłaty).  Sello 1.19.1, Win 10, SQL Server 2012.

 

Problem pojawił się (na taką skalę) dziś, więc przypuszczam, że może mieć związek z czyszczeniem bazy danych ze starych transakcji, które przeprowadziłem wczoraj wieczorem.  Czyszczeniem, które wykonałem zresztą dla przyspieszenia pracy - opóźnienia były już wcześniej tylko kilkukrotnie mniejsze, usprawiedliwione ilością danych.  B. dokładnie przejrzałem listę tabel bazy danych i nie przypuszczam, żebym przeoczył coś związanego bezpośrednio z usuwanymi obiektami (zresztą wiązałoby się to prawdopodobnie z naruszeniem powiązań w bazie), b. proszę o informację czy problem może leżeć w innym miejscu i ew. gdzie.  Z góry dziękuję.

Link to postu

Wiemy o problemie, bo zdarzył się już u kilku osób. Prawdopodobnie jest to wynik jakiejś poprawki do serwera SQL, co spowodowało, że zaczął on inaczej wykonywać polecenia SQL.

 

W wersji 1.21, której beta powinna się pojawić w przyszłym tygodniu pojawią się poprawki wydajnościowe transakcji i wszystko powinno, nawet nie tyle wrócić do normy co działać szybciej.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...