Skocz do zawartości

Problem z wystawieniem dokumentów koncowych

Polecane posty

Witam

 

Od Czwartku pojawił się problem z wystawianiem dokumentu końcowego.

Łączenie z zewnętrznym systemem sprzedaży i otwarcie okna z paragonem trwa 15-20 sekund

 

- baza ma 6gb

- czyścimy ja na bieżąco

- sello uzywamy od 6 lat - ale bazy były juz kilka razy "zerowane "

- paragony wystawiane z subiekta wystawiają się prawidłowo ( szybko )

- nie pojawiają się błędy w logu

- postawiłem nowa baze dla testu dodałem tam po 1 produkcie , transakcji - i spróbowałem wystawić dokument końcowy - to samo - czas około 20 sekund

 

1. Czy ktoś może pomóc ?

2. W każdej transakcji ustawiony jest : wystaw dokument końcowy zbiorczo - mimo tego i tak za każdym razem otwiera sie okienko do potwierdzenia paragonu

 

3. Klikajac na kilka transakcji - wystaw zbiorczo nic sie nie dzieje ( nie wystawiaja sie paragony, nie ma komunikatu,)

 

Link to postu

Zobacz jak wówczas wyglądają procesy w Menedżerze Urządzeń - czy nie ma takich co zajmują w tym czasie procesory na 100%

 

Druga sprawa to zobaczyć co dokładnie w tym czasie robi SQL, zainstaluj sobie np. Wireshark, włącz rejestrację przed samym uruchomieniem procesu i zaraz jak się zakończy wyłącz.

Link to postu

postawilismy 2 darmowa baze SQL - 1 pod sello i 2 pod subiekta.

 

Paragony wystawiaja sie juz normalnie - problemem bylo zbyt duzo wykorzystanej pamieci RAM.

 

- Jednak problem z zbiorczymym wystawianiem dokumentów koncowych dalej wystepuje.

 

Subiekt 1.39

 

p.s. nie ma procesów które zabierają 100%,

 

baza też nie zawala procesora, tak na 30-40% działa

Link to postu

Ale wybierając polecenie Dokumenty końcowe np dla 10 transakcji to ile okien paragonu się pokazuje? Czy wyskakują jedno po drugim czy jednocześnie?

 

wybierając to polecenie nic sie nie otwiera - na psaku leca informacje o aktualizacji dokumentów poczatkowych - jednak nie sa to dokumenty wybrane przeze mnie.

Link to postu

OK, napiszę jeszcze raz...

co dokładnie w tym czasie robi SQL

 

Klikając w Sello polecenie powodujemy powstanie w tle szeregu zapytań SQL, które prawidłowo wykonane dadzą oczekiwany efekt.

 

Rejestrując sekwencję tych zapytań jaka pojawia się u Ciebie można będzie znaleźć przyczynę niepowodzenia - które z nich nie przechodzi i co je uniemożliwia. Czy to da 100% odpowiedź - nie wiem, ale ma szanse pomóc.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...