Skocz do zawartości

Allegro - zmiana cen trwających aukcji

Polecane posty

Witam!

 

Aktualnie nie jestem użytkownikiem sello - lecz innego programu do obsługi aukcji - niestety nie ma tam możliwości masowej zmiany cen, a w momencie gdy posiadam ~2000 aukcji i liczba ta ciągle wzrasta, zmiana cen ręcznie mija się z celem...

 

Czytałem, że taka funkcja jest dostępna w sello 1.21 lecz moje pytanie brzmi: czy wystarczy zaimportować aukcji z allegro, i następnie wybierać aukcje i zmieniać im ceny, czy aby zmienić cenę aukcja musi być wystawiona z szablonu stworzonego w sello?

 

W uproszczeniu: mam 2000 aukcji, chcę im zmienić ceny - czy jestem w stanie to zrobić w sello jeżeli do tej pory nie wystawiałem z niego aukcji?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Link to postu

Jest dostępna, ale z zastrzeżeniem. Obecnie zmiany cen można przeprowadzić tylko dla aukcji bez sprzedaży. Obsługa aukcji ze sprzedażą pojawi się za jakiś czas, bo niestety Allegro postanowiło dodać taką możliwość w nowym API - więc wymaga to również napisania obsługi zupełnie nowego serwera działającego w innej technologii.

 

Aukcja nie musi być wystawiona z Sello, można modyfikować ceny dowolnie. Jeśli natomiast aukcje byłyby powiązane z towarami w kartotece towarów, a te np. pochodzą z systemu sprzedaży Subiekt, wtedy można całą zmianę ceny przeprowadzić kilkoma kliknięciami na wszystkich aukcjach.

Link to postu

Dziękuję za szybką i precyzyjną odpowiedź.

 

Chciałbym zapytać jeszcze o stopień skomplikowania takiego zabiegu? Czy jest możliwość zaznaczenia np. 200 aukcji i wybranie opcji typu zwiększ cenę o 10 zł? Czy trzeba do każdej aukcji dostosowywać cenę? Czytałem o zmianie procentowej ceny niestety to również wiąże się z koniecznością dostosowywania indywidualnej ceny do każdej z aukcji.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

W obecnej, która już niebawem się ukaże nie będzie tej funkcji, bo skupiliśmy się m.in. na zmianie miniaturek.

 

Owszem, w nowym API jest funkcja - jedna, która umożliwia zmianę cen. Ale wymaga to napisania od nowa obsługi zupełnie innej technologii niż używana w starym API. Wstępne prace w tym kierunku już zostały podjęte, wymagało to m.in. aktualizacji całej naszej infrastruktury technicznej, narzędzi programistycznych itp. Zaczęliśmy już nawet wstępnie implementować logowanie do serwisu (bo również jest mocno utrudnione w stosunku do obecnego), ale ze względu na prośby o miniaturki, wstrzymaliśmy prace. Będą kontynuowane po wypuszczeniu wersji 1.22.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...