Skocz do zawartości

ProstaPaczka2 - integracja z kurierami / pocztą

Polecane posty

Witam

 

Chciałbym Państwa poinformować, że jest też na rynku dostępna aplikacja integrująca Sello z kurierami / Pocztą Polską.

 

ProstaPaczka2 - http://www.lcsoft.pl/pl/produkty/prostapaczka-2/5

Bardziej szczegółowy opis modułu dla Sello: http://www.lcsoft.pl/pl/przygotowania-listow-przewozowych-z-sello-prostapaczka2#H1

 

Ceny i rodzaje licencji: http://www.lcsoft.pl/pl/ProstaPaczka-rodzaje-licencji

 

Pełną funkcjonalność można testować przez 30 dni.

 

Obecnie kończymy implementacje metody dla Paczki w RUCH, więc jak byłby ktoś zainteresowany to zapraszam do kontaktu.

 

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania to również proszę o kontakt (w niniejszym wątku, PW lub e-mail: office@lcsoft.pl).

 

Każda opinia mile widziana :)

Link to postu

Dziękujemy za informację.

Biorąc pod uwagę, że SmartBL przestał istnieć, to może być ciekawa propozycja dla wielu, zwłaszcza, że widzę, że obsługuje też Paczkę Mini.

 

PS.

Popracujcie nad interfacem, bo aż razi tymi krzywymi formatkami

A patrząc na screen nie wiem gdzie wpisać nick, bo nie ma pola.

A Metody Eksportu to coś oznacza czy tylko jest taki napis, bo nie za bardzo kojarzę o co z tym może chodzić. ;)

To dotyczy tego co z boku, czy tego co na dole, bo wszystko się zlewa?

 

Nie obrażajcie się, ale tak to dla mnie - widzącego program (screen) pierwszy raz - wygląda.

 

Zapisz Wygląd....hmmm....to dopiero tajemnicze. :D

 

Dobra, nic nie mówię więcej bo wygląda jak bym się złośliwie czepiał, a tak nie jest. Jednak widząc UI...widzę, że bez instrukcji nie podchodź  ;D

 

ProstaPaczka2_skorka_metro_jasna.jpg.514316131244423bb373e7196a8c95d7.jpg

Link to postu

Dziękuję za opinię.

Nie twierdzę że aplikacja jest doskonała i każda opinia jest mile widziana :)

 

Zachęcam do sprawdzenia, pewnie będzie dużo uwag, ale mogę obiecać że kilka zrealizujemy :)

 

Paczka MINI - staramy się obsługiwać, niestety nie ma tutaj rewelacji, WebAPI Poczty Polskiej nie obsługuje procesu "do końca".

Tylko "część" Polski może przejść do wydruku nalepek i przekazania zbioru w aplikacji, niestety reszta może co najwyżej wyeksportować dane do XML i zaimportować je w EN.

 

Formatki - akurat taki szablon mało czytelny. Poniżej pokazuje inny, w którym widać już pola.

ProstaPaczka2_SELLO_panel_uzupelnione_kryteria.jpg

 

Metody eksportu - to ma wzbudzać ciekawość ;)

W najprostszych słowach to jest wybór kuriera lub typu przesyłki Poczty Polskiej lub innych sposobów dostawy (np. paczkomaty, paczki w ruch)

 

Zapisz wyglad - służy do zapisania wyglądu zestawienia z pozycjami.

Jak ktoś się namęczy i poukłada kolejność, wielkość, grupowanie - to może tym sobie zapisać, aby przy następnym uruchomieniu pokazało mu się w taki sam sposób.

grupowanie.jpg

 

Bez instrukcji nie podchodź - staramy się aby nie było konieczne czytanie instrukcji, choć czasami przyjemnie jest jak ktoś ją przeczyta ;)

Pod przyciskami umieszczamy podpowiedzi, aby nie trzeba było gdzieś zaglądać:

tooltip.jpg

 

 

Link to postu

Czy ten zapis przy licencji bezterminowej ma na celu zachęcić czy zniechęcić do zakupu ?

 

Jeżeli po zakończeniu okresu wsparcia wykryty zostanie błąd programu, to jego poprawka zostanie naniesiona na najnowszą wersję programu, co będzie skutkowało koniecznością zakupu nowej licencji, aby zainstalować aktualizację.

 

Dla takich bezterminowych licencji robi się roczne abonamenty wsparcia, zważywszy że Sello ciągle się zmienia i rozwija.

 

Link to postu

Witam

 

Tutaj nie tylko Sello się zmienia, ale również mogę ulegać zmianie serwisy firm kurierskich / poczty.

Zmienia się też sama aplikacja.

 

Cytowany zapis ma jasno poinformować użytkownika o ryzykach, które mogą się wydarzyć.

Każda zmiana/poprawka jest wprowadzana do najbardziej aktualnej wersji programu (wdrażanie w kilku wersjach zwiększa koszty).

 

Jeżeli ktoś woli być bezpieczny w zmiennym środowisku, to najlepszym wyborem będzie zakup licencji okresowej (abonamentowej).

 

 

Link to postu

Tutaj nie tylko Sello się zmienia, ale również mogę ulegać zmianie serwisy firm kurierskich / poczty.

 

Dokładnie, ale cena 400 netto i wsparcie tylko przez 3 m-c ?

 

Moim zdaniem wsparcie powinno być m.in. 12 m-c a następnie możliwość wykupienia abonamentu na kolejny rok, a tak ceny nie dla Kowalskiego tylko dla dużych firm.

Link to postu

Witam

 

Tylko proszę to odnieść do wersji abonamentowej (okresowej) - to traktujemy jako podstawę.

Wersja bezterminowa jest alternatywą.

 

W wersji abonamentowej 216 + 216 * 10% rabat = 410,4 zł netto (34,2 zł netto na miesiąc).

Za tą cenę jest wsparcie przez cały okres trwania abonamentu.

 

Utrzymanie aplikacji i obsługa klienta cały czas kosztuje :)

 

Wg. nas cena nie jest wygórowana. Jak się to porówna z kosztem samodzielnego wpisywania listów i kilku pomyłek w adresie, to nie wychodzi tak drogo :)

 

Link to postu

Piszesz tak, jakby użytkownicy Sello ręcznie adresowali paczki  :-\ , a przecież tak nie jest.

 

Trafne spostrzeżenie. Ja nawet ręcznie nie pisałem jak Poczta jeszcze nie śniła o EN i był tylko program windowsowy (już nie pamiętam jak się nazywał) i żółte druki pocztowe wkładane do igłówki...

Link to postu

Ja także uważam, że w obecnej formie licencja bezterminowa jest bezużyteczna.

 

Jest w cenie 2 lat abonamentu, a daje tylko 3 miesiące gwarancji aktualizacji.

 

Z jakiego powodu wybrałbym taką licencję ?

Bo osobiście nie widzę żadnego.

 

Przecież po roku już program będzie nieaktualny na tyle, że być może wcale nie da się z niego korzystać.

 

Licencja bezterminowa powinna być w cenie abonamentu rocznego i z rocznym okresem aktualizacji.

 

Cena abonamentu rocznego wydaje mi się sensowna, ale miesięcznego jest za droga.

 

Zwróćcie uwagę, że Sello oferuje dużą funkcjonalność i w zasadzie jedyne czym Wasz program będzie wyręczał użytkownika, to eksport do pliku XML i  import w firmie kurierskiej/poczcie.

 

Czyli 5 min. roboty dziennie, jak nie mniej :P

 

Ewentualnie w przypadku kurierów program wpisze numery nadawcze, co chyba trzeba było robić ręcznie.

Mówię chyba, bo z kurierów korzystam przez Sendit (którego Wasz program jeszcze nie obsługuje).

W przypadku Poczty nawet ten element jest załatwiany przez Sello i pule numerów nadawczych.

 

Nie obraźcie się, to tylko moje zdanie  :D

A na tym forum raczej przebywają tylko praktycy, w dodatku nieco skrupulatnie oceniający plusy i minusy wszystkiego :D

Link to postu

Piszesz tak, jakby użytkownicy Sello ręcznie adresowali paczki  :-\ , a przecież tak nie jest.

 

Chyba użyłem jakiegoś skrótu myślowego...

Fakt że na pewno nie wszyscy robią to ręcznie, ale zdarzyło mi się to usłyszeć od klienta, więc stąd moje wnioskowanie :)

 

Jak zawsze zachęcam do wypróbowania - wtedy można będzie ocenić czy wdrożenie programu przyniesie jakieś korzyści czy nie :)

Link to postu

Jak zawsze zachęcam do wypróbowania - wtedy można będzie ocenić czy wdrożenie programu przyniesie jakieś korzyści czy nie :)

 

Masz rację, jak ktoś potrzebuje i go na to stać to czemu nie.

Ja tylko wyrażam swoją opinię, odnośnie ceny która ewidentnie jest przesadzona.

Zwróćcie uwagę na ceny abonamentowe Sello (nie pisze o allegro bo tam znacznie taniej):

 

Abonament 30-dniowy do jednego konta z serwisu aukcyjnego: 19 zł brutto.

Abonament roczny do jednego konta z serwisu aukcyjnego: 169 zł brutto.

Abonament dwuletni do jednego konta z serwisu aukcyjnego: 319 zł brutto.

 

Idąc waszym tokiem rozumowania to taki program powinien kosztować krocie, bo czas na ręczne wystawianie aukcji i obsługa transakcji od A do Z jest nie porównywalna.

 

P.S. Mi wystarczy transformata do EN, numery nadawcze załatwiam eksportem w drugą stronę.

Link to postu

 

 

Abonament 30-dniowy do jednego konta z serwisu aukcyjnego: 19 zł brutto.

Abonament roczny do jednego konta z serwisu aukcyjnego: 169 zł brutto.

Abonament dwuletni do jednego konta z serwisu aukcyjnego: 319 zł brutto.

 

 

 

Korzystając z okazji pozwolę sobie jeszcze raz powtórzyć, że Sello jest za tanie i powinno kosztować 2x tyle i mieć..... jednego programistę więcej.  ;D

Link to postu

Jest w cenie 2 lat abonamentu, a daje tylko 3 miesiące gwarancji aktualizacji.

Małe sprostowanie - koszt licencji bezterminowej jest zbliżóny do ceny rocznego abonamentu.

 

Przecież po roku już program będzie nieaktualny na tyle, że być może wcale nie da się z niego korzystać.

Nie koniecznie - zmiany w Sello rzadko wpływają na import danych, interfejsy firm kurierskich są czasami bardzo stabilne, więc rozwiązanie może funkcjonować przez lata bez żadnej zmiany.

 

Zwróćcie uwagę, że Sello oferuje dużą funkcjonalność i w zasadzie jedyne czym Wasz program będzie wyręczał użytkownika, to eksport do pliku XML i  import w firmie kurierskiej/poczcie.

 

Czyli 5 min. roboty dziennie, jak nie mniej :P

Proszę zwrócić uwagę, że nie wszystkie firmy pracują na zestawie paczek.

Są firmy co pracują na pojedynczych paczkach (np. zeskanowanie symbolu paczki -> wydruk etykiety na drukarce termicznej).

W takich rozwiązaniach bawienie się z eksportem/importem pliku XML trwa trochę dłużej :)

 

Nie obraźcie się, to tylko moje zdanie  :D

A na tym forum raczej przebywają tylko praktycy, w dodatku nieco skrupulatnie oceniający plusy i minusy wszystkiego :D

Dlatego tutaj jestem :)

Link to postu

Są firmy co pracują na pojedynczych paczkach (np. zeskanowanie symbolu paczki -> wydruk etykiety na drukarce termicznej).

W takich rozwiązaniach bawienie się z eksportem/importem pliku XML trwa trochę dłużej :)

U mnie dokładnie tak to działa w sello

W tym, że przesyłki poczty polskiej oklejane są tymczasowymi etykietami z numerem paczki i kodem kreskowym, natomiast Paczkomaty i Paczki Mini drukowane są już na etykietach docelowych.

 

Pozostaje tylko eksport do EN, wydrukowanie docelowych etykiet i przypasowanie ich wg. numerów paczek (dziennie na tym "tracę" 5-10min w zależności od ilości przesyłek)

Link to postu

U mnie dokładnie tak to działa w sello

W tym, że przesyłki poczty polskiej oklejane są tymczasowymi etykietami z numerem paczki i kodem kreskowym, natomiast Paczkomaty i Paczki Mini drukowane są już na etykietach docelowych.

 

Pozostaje tylko eksport do EN, wydrukowanie docelowych etykiet i przypasowanie ich wg. numerów paczek (dziennie na tym "tracę" 5-10min w zależności od ilości przesyłek)

 

I tutaj pojawiają się potrzeby ludzi, żeby odbywało się to prościej. Kiedy są przesyłki różnych kurierów i różne przesyłki Poczty Polskiej.

Chcą po prostu wybrać paczkę, wydrukować odpowiednią etykietę, nakleić ją na paczkę i wysłać.

W tym staramy się pomóc.

 

Zgadzam się z tym, że nie dla każdego jest takie rozwiązanie potrzebne / opłacalne.

Ale niektórzy dziennie spalają tyle w płucach ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...