Skocz do zawartości

Przypisanie - sposobu płatności do dokumentu

Polecane posty

Witam,

 

Czy można w jakiś sposób zrobić dodatkowe przypisanie sposobu płatności do dokumentu?

 

Chodzi o ustawienie w administracji > parametry > zewnętrzny system sprzedaży zakładka dokumenty. Teraz mamy 3 sposoby płatności na paragonie: gotówka, przedpłata, pobranie.

 

W przedpłacie możemy przypisać albo przedpłatę przelewem, albo kartę płatności. Potrzebne są obie te opcje, gdyż nie możemy rozdzielić wpłat na konto od płatności kartą ( payu ). I przy wystawianiu trzeba robić to ręcznie, a to z kolei generuje błędy ludzkie.

Link to postu

Witam,

 

Czy można w jakiś sposób zrobić dodatkowe przypisanie sposobu płatności do dokumentu?

 

Chodzi o ustawienie w administracji > parametry > zewnętrzny system sprzedaży zakładka dokumenty. Teraz mamy 3 sposoby płatności na paragonie: gotówka, przedpłata, pobranie.

 

W przedpłacie możemy przypisać albo przedpłatę przelewem, albo kartę płatności. Potrzebne są obie te opcje, gdyż nie możemy rozdzielić wpłat na konto od płatności kartą ( payu ). I przy wystawianiu trzeba robić to ręcznie, a to z kolei generuje błędy ludzkie.

 

 

Ale czemu chcesz używać raz PAYU, a raz płatność przelew?

Ja używam tylko PAYU, dodatkowo niedawno z kolegą kidl wymyśliliśmy jeszcze aby zlecenia dodawane "z ręki" w Sello miały płatność przelewem. Są też inne mozliwości, ale wymagają stworzenia odpowiednich kart płatności w Subiekcie.

I mi to w zupełności wystarcza.

 

 

Jeśli obsługujesz głównie Allegro to nie potrzeba więcej, szczegóły podane są w tych wątkach:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9658.0

oraz:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=1352.15

 

Link to postu

chcę tego używać ponieważ niektórzy użytkownicy wpłacają na konto bezpośrednio, inni przez payu - przy podsumowaniu miesiąca i weryfikacji płatności mam możliwość rozdzielenia sposobów płatności: payu, na konto, pobranie(po prostu łatwiej znaleźć gdzie się nie zgadza). Payu mam ustawione domyślnie jako płatność kartą (bo inaczej się nie da). W momencie kiedy użytkownik wpłaci na konto i w sello zmienię sposób płatności w edycji transakcji, to jeszcze muszę pamiętać, żeby zmienić to przy wystawianiu paragonu ręcznie. I tu często powstają pomyłki, ponieważ paragony zazwyczaj wystawia się bez wyświetlania okna edycji. Mając pośród 50 transakcji 2 lub 3 takie gdzie wpłata idzie na konto nie sposób zapamiętać, w którym paragonie trzeba dokonać zmiany.

Link to postu

U nas jest ta sama sytuacja. Ale rozwiązaliśmy to tak, że księgowa jak znajdzie przelew na koncie, to tylko ustawia notatkę do transakcji, że jest wpłata, zapisuje jej kwotę, oraz datę wpłąty. A i klika "zarejestruj wpłatę" z datą wpłaty.

 

No i dalej pracownicy którzy pstrykają paragony no do już mają obowiązek czytania notatek na każdym etapie, czy to kompletowanie, czy to wysyła.

 

Znajdują w notatce, że wpłata weszła na konto no i pracownik robiący paragony i faktury musi poprawić to co jest (zwykle PAYU, lub brak karty płatności) na to co powinno być (przelew z datą przelewu).

 

Tutaj dotykasz problemu trochę niedokończonego w Sello tzn rozrachunków niestety wymaga to czasu obecnie trochę. Ale pokazałem jak zacząć prowadzenie rozrachunków w tym wątku:

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=1352.15

 

W efekcie otrzymujemy w Subiekcie stan konta (saldo), które porównuje się na koniec miesiąca z kontem bankowym. Działa to rewelacyjnie, jakkolwiek niestety wiele rzeczy trzeba obecnie robić dwa razy (raz rozliczać w Sello raz w Subiekcie), aby mieć pełne rozliczenia. Ew można prowadzić tylko w Subiekcie.

Link to postu

Fajnie jak by dało się to rzeczywiście ustawić w Sello (w transakcji), a nie dopiero na etapie tworzenia paragonu.

 

Przelewy są rzeczywiście problemem, bo ja też zapominam często odznaczyć przy paragonie, że był przelew i idzie domyślnie jako Karta-PayU.

 

Potem jak rozliczam wpłaty z PayU w Subiekcie to mi się nie zgadza i muszę szukać....

 

 

No ale o czym my tutaj mówimy w obliczu apokalipsy Allegro.

Być może niedługo już nie będziemy potrzebni ani Allegro ani Sello.

 

Ferdek! A w pośredniaku byłeś ?

 

 

Link to postu

...Ale pokazałem jak zacząć prowadzenie rozrachunków w tym wątku:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=1352.15

 

W efekcie otrzymujemy w Subiekcie stan konta (saldo), które porównuje się na koniec miesiąca z kontem bankowym. Działa to rewelacyjnie, jakkolwiek niestety wiele rzeczy trzeba obecnie robić dwa razy (raz rozliczać w Sello raz w Subiekcie), aby mieć pełne rozliczenia. Ew można prowadzić tylko w Subiekcie.

 

z liczeniem salda nie mam problemów, chodzi o to żeby to usprawnić i przyśpieszyć, żeby mieć pogląd na bierząco i po sumie wpłat na konto wiedzieć czy się one zgadzają czy nie, a nie dopiero po odhaczeniu każdej transakcji. Przelewy z allegro robimy zbiorczo więc jest 2 lub 3 duże przelewy. Wyodrębniona podsuma w subiekcie dałaby wtedy bardzo szybko informację jak wyglądają w konkretnych sposobach płatności. Np dzięki temu że pobrania są ustawione jako kredyt kupiecki od razu wiem czy firma kurierska przelała w danym miesiącu odpowiednią kwotę i nie opuściła żadnej wpłaty

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...