Skocz do zawartości

Hydepark: Jak szybko piszecie na klawiaturze?

Polecane posty

Nie no rozluźniacie mnie, jakiś kurs mieliście czy co?

 

U Ciebie jest podobnie jak u mnie.

A kurs... kiedyś uczyłem się pisać bezwzrokowo takim programem.

Nie umiem pisać 10 palcami, ale bezwzrokowo tak :)

 

 

Hehe nie no myślałem, że jestem dobry w te bierki, a tu na 20 testów tylko raz napisałem 57, reszta to ok 40 WPM. Masakra muszę potrenować ;D

Link to postu

Jak zaczynałem przygodę z komputerem to chciałem nauczyć się pisać bez patrzenia. Zabrałem gazetę i przepisywałem artykuły do Worda. Jedno zdanie na początku pisałem kilka minut bo nie wiedziałem, gdzie jest który klawisz. Dzięki programowani `Mistrz Klawiatury` nauczyłem się , który palec obsługuje które klawisze. Potem znowu wróciłem do przepisywania artykułów i to już wystarczyło. Z czasem pisałem coraz szybciej.

Była nawet taka gra CIMSONLAND, którą jak się ukończyło to dostawało się tryb "Typ'o'Shooter", który polegał na zabijaniu stworków przez wpisanie nazwy, która się wyświetlana nad jego głową (chodziło o to żeby szybko to robić bo tych potworków wychodziło coraz więcej). W rankingu byłem drugi na świecie. Teraz te rankingi usuneli bo gre odświeżyli i wrzucili do Steama.

W ogóle jest gość, który robi 163 WPM

 

Ja jeszcze raz zrobiłem test i wyszło 82 WPM :)

www.speedtypingonline.com/myResults.php?r=567794429453160&d=780802133535018

Link to postu

Pobrałem sobie tego "Mistrza Klawiatury" - a długo to ćwiczyłeś, żeby dojść do takiej wprawy? Tzn pół roku, rok? No i czy trzepiesz też z taką prędkością cyfry, oraz znaki specjalne @#$%^&*(    ? Tam na dole można sobie wybrać test który zawiera takie znaki właśnie kurcze magia. Mnie już ręce bolą od przepisywania, cały czas mam ok 40 WPM bo dużo błędów robię ok 98% :(

 

 

Kurde Ty jesteś poza wszelkimi skalami. Powyżej >72 WPM to już kosmos jest wg wszelkich skal:

 

 

prędkość

(w znakach na minutę) prędkość

(w znakach na sekundę) prędkość

(w słowach na minutę) czas potrzebny na przepisanie 1 strony maszynopisu (minuty) ocena

0-60 0-1 0-12 ponad 30 bardzo powoli

60-120 1-2 12-24 22 powoli

120-180 2-3 24-36 13 średnio

180-240 3-4 36-48 9 szybko

240-300 4-5 48-60 7 bardzo szybko

300-360 5-6 60-72 6 super szybko

> 360 > 6 > 72 mniej niż 6 mistrzowsko!

 

 

 

Tutaj są te gierki:

https://www.pisaniebezwzrokowe.pl/gry.html

Link to postu

Pobrałem sobie tego "Mistrza Klawiatury" - a długo to ćwiczyłeś, żeby dojść do takiej wprawy? Tzn pół roku, rok?

Nie pamiętam ile dokładnie ale kilka miesięcy się tym interesowałem. Najważniejsze wg mnie to zacząć taką naukę jak najwcześniej bo jeżeli się nauczysz pisać inaczej to potem ciężko się przestawić. Podstawa to używanie wszystkich 10 palców.

 

No i czy trzepiesz też z taką prędkością cyfry, oraz znaki specjalne @#$%^&*(

Cyfry w miarę ok a znakami specjalnymi się nie przejmuje w ogóle bo przecież rzadko się ich używa.

Link to postu

29 WPM

 

ale błędów sporo. W naszym języku myślę, że zszedłbym poniżej 20 WPM i mniej błedów

 

www.speedtypingonline.com/myResults.php?r=539993115731160&d=780845021702676

 

Trenujemy obaj zatem :)

Za miesiąc każdy pokaże swoje wyniki. Ja chcę dojść do 50 WPM regularnie, a nie tylko przypadkowo.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...