Skocz do zawartości

Usuwanie zdjęć z bazy lub ich aktualizacja

Polecane posty

Potrzebuje dodać nowe zdjęcie, które bardzo mało różni się od poprzedniego  i cały czas dodaje to stare zamiast nowego.

 

Dodano:

Czy da się jakoś pominąć mechanizm sprawdzający zdjęcia lub czy da się jakoś podmienić zdjęcie w bazie?

 

Trochę niejasno to dla mnie wygląda.

Podmieniasz zdjęcie gdzie ?

I gdzie potem jest nadal stare zdjęcie ?

???

 

Nie wydaje mi się, aby Sello sprawdzało czy nowe zdjęcie jest takie samo jak stare i na tej podstawie wgrywało zdjęcie lub nie.

Poza tym jak już by to robiło, to na podstawie sum kontrolnych, a jeżeli zdjęcie jest choć trochę inne, to suma będzie bardzo inna.

Link to postu

Ale czy na pewno przywracają Ci się stare zdjęcia czy tylko miniaturki są stare? (oczywiście piszę o miniaturkach w systemie Windows, a nie miniaturkach Allegro)

 

Windowsy mają odwieczny problem z odświeżaniem miniaturek i jeśli zamienisz jedno zdjęcie - drugim o takiej samej nazwie, to faktycznie plik jest inny ale Windows pokazuje nadal starą miniaturkę. Sello wykorzystuje mechanizmy Windowsa i też tak mam, że na miniaturce jest stare zdjęcie, a po jego otwarciu jest nowe.

 

To samo mam na gridach w Sello. Stare miniaturki ale faktycznie są nowe. Jakiś czas temu HotKey miał problem z wyświetlaniem na gridach starych miniaturek i teraz mi się dopiero skojarzyło, że przecież to też musiał być ten problem z nie odświeżaniem miniaturek przez Windowsa.

 

Możliwe rozwiązania:

1. Zobacz co się stanie po restarcie kompa, chociaż miniaturki są zapisane w pliku thumbs i bez jego usunięcia to restart kompa pewnie nic nie da.

 

2. Zawsze trzeba zmieniać nazwę plików ze zdjęciami ale i tutaj nie wiem jak to się ma do wgrywania pliku do SGT i przesyłania go potem do Sello - tzn. nie wiem czy do SGT jest w ogóle zapisywana nazwa pliku ze zdjęciem i czy to wystarczy żeby się odświeżyła miniaturka w Sello.

 

3. Można jeszcze spróbować najpierw dodawać nowe zdjęcia do SGT i Sello pobierze je jako kolejne zdjęcia i dopiero wtedy usunąć nadmiarowe zdjęcia z Sello. To chyba powinno zadziałać ale trzeba spróbować.

 

i 4. do TS:

Nie wiem gdzie Sello zapisuje te miniaturki ale jeśli korzysta z jakiejś formy pliku thumbs to przydałaby się opcja jego resetu.

Link to postu
Nie wydaje mi się, aby Sello sprawdzało czy nowe zdjęcie jest takie samo jak stare i na tej podstawie wgrywało zdjęcie lub nie.

Jest taki mechanizm. A dokładniej, to Sello trzyma tylko jedną kopię takiego samego zdjęcia. Zdjęcia są rozróżnianie na podstawie skrótu MD5.

 

Odświeżanie ikonek w gridach nie ma raczej związku z Windowsem. Miniaturki są zapisane w tabeli ze zdjęciami (im__Image.im_Preview).

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Teraz kiedy Allegro tak namieszało w miniaturkach to moja baza bardzo się rozrosła przez dodawanie i usuwanie miniaturek (cały czas je zmieniamy). Czy dało by się jakimś zapytaniem wyczyścić zdjęcia w bazie Sello, które nie są używane, albo nawet usunąć wszystkie i wczytać miniaturki towarów do Sello ponownie?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...