Skocz do zawartości

Sello 1.23.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

W przypadku nieoczekiwanego zamknięcia programu, tworzony jest zrzut pamięci, który w większości przypadków umożliwia odtworzenie u nas miejsca w którym wystąpił problem i jego poprawienie. Zrzut pamięci w postaci pliku o nazwie Sello_rok_miesiąc_dzień_godzina_minuta_sekunda.dmp zapisywany jest odpowiednio dla systemu operacyjnego:

Windows XP: C:\Documents and Settings\<Nazwa_konta>\Dane aplikacji\InsERT Sello\

Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 C:\Users\<Nazwa_konta>\AppData\Roaming\InsERT Sello\

Link to postu

Zgłaszam:

 

 

;D

 

Sello potrafi się zawiesić na wiecznym pobieraniu i wysyłaniu danych.

 

To nie zdarzało się wcześniej nigdy.

 

A teraz już kilka razy mi się zdarzyło.

Po wybraniu Wyślij/Odbierz, odbierają się transakcje, maile, ale jest problem z:

- synchronizacją z subiektem GT

- komentarzami

 

Nie wiem czy ze wszystkim naraz, czy tylko jedno z tego blokuje.

Tak czy siak obie te rzeczy się nie pobierają.

 

Kółko na dole ekranu kręci się w nieskończoność, wyświetlając napis Zakończono:odbieranie komentarzy

 

Po kliknięciu X obok kółka pojawia się pytanie, czy przerwać proces.

Po wybraniu OK jedyną reakcją jest pojawienie się na przycisku raportu

Żółtego trójkąta z liczbą zgodną z ilością klikania przycisku przerywania procesu.

Jednak w samym raporcie nic się nie dodaje.

 

Restart Sello pomaga.

 

Link to postu

Może to usterka Allegro dzisiaj też myślałem, że się coś zapętliło, wreszcie Serwisy wypluł jakiś błąd i Wysyłanie się odpętliło i doszło do końca.

 

Tutaj funkcja pobierania tylko kilku aukcji w oknie Aukcje - rewelacja. Bardzo pomocna. Ostatnimi czasy zmuszony jestem poprawiać wiele rzeczy ręcznie w ofertach przez www i natychmiast po zmianach sobie je pobieram selektywnie, bez konieczności pobierania wszystkich ofert. Super sprawa.

Link to postu

Adasio06 czy tak dzieje się za każdym razem i na różnych komputerach czy na jednym tylko?

 

Bartek, doszedłem że ten błąd zamykania sello jest nadal powiązany z moim problemem opisanym tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=8349.msg57695#msg57695 bo po wielu zmaganiach nadal nie udało mi się rozwiązać problemu z plikiem mfc80u.dll i raz na jakiś czas sello mi się zamyka podczas normalnej pracy. Ręce mi już opadły.

 

Na drugiej maszynie gdzie jest win 7 sello zmienia ceny bez zająknięcia.

Link to postu

Jeśli chodzi o zamykanie się przy aktualizacji cen w Allegro lub autoryzacji to na to już znaleźliśmy rozwiązanie (dzięki pomocy HotKeya, który wykonał milion testów z logowaniem itp. :) ). Wersję pełną planujemy wypuścić w przyszłym tygodniu.

 

Natomiast zamykanie się podczas "normalnej pracy" jest dużo trudniejsze do wykrycia tą metodą, bo trudno określić kiedy dokładnie problem się pojawia. Jeśli byłbyś w stanie powtórzyć ten problem "na zawołanie" wtedy moglibyśmy podrążyć ten temat i podesłać zmodyfikowaną wersję Sellowych plików DLL, które pozwoliłby ustalić dokładniej gdzie leży problem i spróbować go wyeliminować.

 

Niestety na naszych testowych i programistycznych maszynach ten problem nie występuje, więc jego znalezienie jest praktycznie niemożliwe.

Link to postu

Ja mogę dorzucić, że zainstalowałem poprawkę do tych Microsoft Visual Redistrubutables - jakiś Service Pack czy coś, wzmiankowaną na tym forum i na prawdę nie kojarzę aby się Sello wywalało jakoś samorzutnie - mówimy o wersjach stabilnych - kiedyś się wywalało, z pół roku temu. Obecnie praktycznie nie ma z tym problemów. Na serwerze chodzi 24/7 - skrypt gasi program co 8h (polecam: https://forum.sello.pl/index.php?topic=9459.msg63427#msg63427 - nawet cały wątek - od tamtego czasu nie mam problemów z crashami Sello w wersjach stabilnych) na końcówkach gaszone pod koniec zmiany.

 

Popróbuj, ew ST faktycznie ma super patent na szukanie miejsc w których się wywala, no tutaj możesz nawiązać kontakt z Bartkiem - polecam - tylko trzeba mieć trochę czasu na to - no ale wiadomo ;D ;D ;D

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...