Skocz do zawartości

Sello import zamówień z Nexo oraz eksport do Nexo

Polecane posty

Witam

Czy ktoś mi podpowie co robię nie tak.

Problem nr 1

Cel - zaimportowanie ręcznie utworzonego zamówienia w Nexo. Tworzę nowe zamówienie dodaje dane adresowe itd, towary klikam ok. Przechodzę do Sello klikam inportuj i nic się nie dzieje.

 

Problem nr 2

 

Sello ma ustawiony dokument wstepny oraz tworzenie przy synchronizacji. Po pobraniu  transakcji z allegro wyglądają następująco:

Przypadek 1

Typ dokumentu wstępnego wygenerowany, typ dokumentu końcowego wygenerowany, dokument zamówienia utworzony 

Przypadek 2

Typ dokumentu wstępnego wygenerowany, typ dokumentu końcowego wygenerowany, dokument zamówienia nie utworzony

Przypadek 3

Dokument typ dokumentu wstępnego nie wygenerowany, typ dokumentu końcowego nie wygenerowany, dokument zamówienia nie utworzony 

 

Przypadkowość jest różna. Zauważyłem, że po włączeniu programu jest zazwyczaj ok, a później to jedna wielka loteria. Trochę jest to wkurzające bo trzeba ręcznie poprawiać. 

Link to postu

1. Obecnie import ZK z Subiekta nexo nie jest obsługiwany. Planujemy dodać w nowym synchronizatorze, nad którym od pewnego czasu trwają prace.

 

2. Są to problemy wynikające z wielodostępu do zasobów synchronizatora, które między innymi skłoniły nas do stworzenia nowego synchronizatora. Generalnie zależność jest taka, jeśli w tle jest wykonywana synchronizacja z Subiekte nexo, mogą pojawić się problemy tego typu np. przy pobieraniu transakcji, tworzenia dokumentów ręcznie itp.

Link to postu

Witam

Przeszedlem kilka dni temu z Subiekta GT na Nexo i widzę dużo mniejsze możliwości w Sello, ale te  szczególnie mi przeszkadzają przy tworzeniu dokumentów w Nexo:

- czy tworzenie dokumentu sprzedaży musi trwać kilkanaście sekund (komputer jest wydajny) ?

- czy dokument sprzedaży można ustawić tak żeby przed wydrukiem był do podglądu ? w tej chwili widze tylko mozliwość zapisania dokumentu bez druku i z wydrukiem, a żeby go podejrzeć muszę wchodzić do Nexo,

- kontrahenci - ustawiłem w Sello żeby dodawal przed SYMBOLEM kontrahenta prefix, ale to nie działa gdyż Nexo samo z automatu nadaje numerację w SYMBOLU kontrahenta - czyżby to jakies ustawienie w Nexo powinno byc zmienione ?

Link to postu

Zbiorcze wystawianie dokumentów końcowych do kilku zamówień też ma nie działać ?

Mimo, ze jest taka opcja w menu pod prawym klawiszem myszki ?

 

Spróbuj zrobić w ten sposób, że najpierw zrób jeden dokument końcowy a jak już będzie wystawiony to wtedy zaznacz resztę dokumentów do wystawienia i kliknij dokumenty końcowe. Powinno się wystawić zbiorczo.

 

U mnie tak działa, ale najpierw muszę wystawić pojedyczą fakturę.

Link to postu

Zbiorcze wystawianie dokumentów końcowych do kilku zamówień też ma nie działać ?

Mimo, ze jest taka opcja w menu pod prawym klawiszem myszki ?

 

Spróbuj zrobić w ten sposób, że najpierw zrób jeden dokument końcowy a jak już będzie wystawiony to wtedy zaznacz resztę dokumentów do wystawienia i kliknij dokumenty końcowe. Powinno się wystawić zbiorczo.

 

U mnie tak działa, ale najpierw muszę wystawić pojedyczą fakturę.

 

U mnie niestety nie chce to zadziałać :(

Link to postu
  • 2 lata później...
Dnia 11.04.2017 o 21:08, mar9797 napisał:

Witam

Przeszedlem kilka dni temu z Subiekta GT na Nexo i widzę dużo mniejsze możliwości w Sello, ale te  szczególnie mi przeszkadzają przy tworzeniu dokumentów w Nexo:

- czy tworzenie dokumentu sprzedaży musi trwać kilkanaście sekund (komputer jest wydajny) ?
- czy dokument sprzedaży można ustawić tak żeby przed wydrukiem był do podglądu ? w tej chwili widze tylko mozliwość zapisania dokumentu bez druku i z wydrukiem, a żeby go podejrzeć muszę wchodzić do Nexo,
- kontrahenci - ustawiłem w Sello żeby dodawal przed SYMBOLEM kontrahenta prefix, ale to nie działa gdyż Nexo samo z automatu nadaje numerację w SYMBOLU kontrahenta - czyżby to jakies ustawienie w Nexo powinno byc zmienione ?

Odświeżę temat sprzed 3 lat, który miał być rozwiązany w nowych synchronizatorze w ciągu kilku miesięcy, a wydaje mi się że ciągle nic z tego nie działa.

dodatkowo dorzucę brak importu kontrahentów z Nexo do Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...