Skocz do zawartości

Problemy z wiadomościami

Polecane posty

Dzień Dobry,

Mam zgłoszenia o problemach od różnych pracowników operujących na Sello. Problemy powtarzające się i istniejące od dawna. Nie znalazłem rozwiązań tych problemów na forum, więc zastanawiam się jak sobie z nimi radzicie.

 

1. Wiadomości w postaci krzaczków. Część z nich da się odczytać wybierając odpowiedz, bo wtedy cały tekst zamienia się na czytelny. Problem zdarza się raz na 60 wiadomości, czyli niezbyt często, ale przynajmniej 1 wiadomość dziennie.

 

2. Wiadomość, na którą próba odpowiedzi wiąże się z zawieszeniem Sello. Jest parę sekund na wklejenie wiadomości napisanej w innym programie. Wtedy uda się wysłać. Niestety pracownicy zgłaszają, że problem z zawieszającą Sello wiadomością dotyczy poszczególnych klientów, czyli jeśli odpowiadanie na wiadomość powoduje zawieszanie się Sello, to będzie się tak działo z każdą wiadomością od tego nadawcy.

 

Zawieszanie się sello w trakcie odpowiadania na wiadomość wiąże się z tym, że mogą być problemy z ponownym odnalezieniem wiadomości, ponieważ jest już oznaczona jako przeczytana.

 

Pozdrawiam

 

 

Link to postu

Oba problemy są denerwujące :(

1. Jeśli wiadomość jest widoczna po kliknięciu odpowiedz to tak odpisujemy. Jeśli nie widoczna to czytamy w innym programie pocztowym i odpisujemy do klienta z Sello - klikając najczęściej nowa wiadomość.

2. Bardzo szybciutko/ekspresowo wklejamy wiadomość z innego programu (np. Worda) i natychmiast klikamy wyślij ;)

 

Denerwujące problemy ale nie znam innych rozwiązań niż te co napisałeś.

Link to postu

1. Podeślijcie do nas takie wiadomości w postaci pliku eml (zapisane z Sello) wraz ze zrzutem ekranu jak to wygląda (na sello@insert.com.pl). Komponent systemowy służący do wyświetlania wiadomości w dolnej części okna jest wrażliwy na pewien rodzaj anomalii w nagłówkach maila i przestaje go poprawnie wyświetlać. Otrzymując takie wiadomości możemy dodać kolejne wyjątki poprawiające czytelność wiadomości.

 

2. O tym to nie słyszałem wcześniej, ale tutaj również proszę o podesłanie takiej wiadomości. Proszę sprawdzić czy nie jest to wina mechanizmy sprawdzającego pisownię w wiadomości - można ją tymczasowo wyłączyć i sprawdzić czy nadal problem występuje.

Link to postu

Jutro postaram się wybrać jakieś nieznaczące wiadomości ( bo to w końcu korespondencja ;) ), które zawieszają sello, a także te powodujące krzaczki (w niektórych przypadkach dodatkowo obcinające historię wiadomości). Z nimi będzie trudniej, bo nie wiem czy uda mi się wyłapać wiadomości z różnymi nagłówkami. Nie wiem na co zwracać uwagę.

 

Co do tych zawieszających wiadomości, to miałeś Bartku rację, problemem jest funkcja sprawdzająca pisownie, więc póki co połowicznym rozwiązaniem jest jej wyłączenie.

Link to postu

Teraz sobie przypomniałem, że Sello ma chyba problemy ze średnikami w tym dolnym oknie. Bo wyskakiwał jakiś błąd skryptu czy coś takiego że:

oczekiwano znaku  ";"

Lub coś takiego podobnego.

 

I jak to kiedyś szukałem to chyba oczekiwał tego średnika w miejscu gdzie są te informacje co jak się odpisuje na wiadomość to pokazuje się tam:

original message

Od, Do, Tytuł wiadomości itp.

 

Nie wiem czy to cokolwiek pomoże bo to tak teraz sobie przypomniałem ale na 99% problem leży w tym miejscu co są te dane "orignal message".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...