Skocz do zawartości

TRANSAKCJE ---> FORMULARZ ---> NIE PRZENOŚ DANYCH AUTOMATYCZNIE

Polecane posty

Przy kończeniu aukcji pobraniowych wpłatą (CTRL+W) zewnętrzny program nie zaznacza mi opcji "nie przenoś danych automatycznie" - co robi ta funckja? Czy coś tracę?

 

Czytałem kiedyś post w którym poszła w świat informacja, że odtąd Sello automatycznie zaznacza ten parametr, tylko do czego on jest mi potrzebny? Jak dotąd nie widzę różnicy w funckjonalności.

Link to postu

Nie przenosi danych automatycznie :).. jeśli zaznaczysz przenoszenie danych automatycznie po pobraniu z FODa do transakcji w parametrach wysyłania/odbierania.

 

Jeśli pobierasz pełne dane dotyczące formularzy to aktualizują one dane już pobrane i już przepisane do transakcji. Jeśli tego nie chcesz z jakiegoś powodu to oznaczasz ten znacznik - zazwyczaj tego nie chcesz jeśli opłacisz transakcję więc stąd znacznik ten oznacza się automatycznie.

Link to postu

No dobra. Więc jeszcze drugie pytanie, bo jest opcja w Sello w transakcjach LPM ---> CTRL+W co zaznacza wpłatę np pobranie. Mniejsza z tym, że wpisuje zawsze dzisiejszą datę, to nie problem.

 

Ale co jeszcze robi ta funkcja LPM ---> CTRL+W?

 

Ja ustaliłem, że:

1. oznacza jako opłacone

2. oznacza transakcję jako ZAKOŃCZONA

3. zaznacza: "nie przenoś danych automatycznie" ;D

 

Czy to wszystko co robi CTRL+W?

 

Mam okazję testować właśnie super rozwiązanie partnerskie Insertu z poprawkami na moją prośbę dorobionymi, które rozpoznaje przelewy pobraniowe z PP na koncie bankowym i zaznacza je w Sello i w SGT jako opłacone, tylko nie wiem, czy dobre przekazałem info programiście. Jak dotąd działa rewelacyjnie (zeszyciki z listą pobrań do zapłaty wyrzucamy do kosza), tylko nie zaznacza tego co pytałem. A dalej, czy te trzy funkcje wystarczą, czy Sello przez CTRL+W robi coś jeszcze ?

Link to postu

 

Jeśli pobierasz pełne dane dotyczące formularzy to aktualizują one dane już pobrane i już przepisane do transakcji. Jeśli tego nie chcesz z jakiegoś powodu to oznaczasz ten znacznik - zazwyczaj tego nie chcesz jeśli opłacisz transakcję więc stąd znacznik ten oznacza się automatycznie.

 

No właśnie, ja mam z tym problem. Domyślnie transakcje pobiera mi z kurierem DPD, jednak kilka paczek dziennie nadaję Pocztexem. Po wejściu w transakcję, zmieniam ręcznie kuriera na Pocztex, po czym zaznaczam "Zatwierdź formularz mimo różnic" i nie przenoś danych automatycznie. Raz ta funkcja u mnie działa, a raz nie. Chodzi o to, że po wygenerowaniu paczek i oznaczeniu ich jako wysłane, czasem pozostaje Pocztex, a czasem z automatu wskakuje DPD.

Link to postu

Kiedyś to była Strefa Sello - czyli takie strony www z informacją o statusie realizacji transakcji. Sfera natomiast to API do naszych programów. Pełnej Sfery, takiej jak jest w Subiekcie nie planujemy raczej zrobić, bo jest to duży nakład pracy. Natomiast myśleliśmy o uproszczonym API, być może opartym o architekturę serwera REST, które umożliwiło by dodawanie np. transakcji. Jednak, jak wiadomo jest parę rzeczy do zrobienia z serwisem Allegro więc to również nie nastąpi w najbliższym czasie.

 

Ctrl+W oznacza rejestrację pełnej wpłaty, więc zaznaczana jest wpłata, przenoszona jest pełna wartość transakcji jako wpłacona kwota i wpisywana jest data.

Link to postu

Ctrl+W oznacza rejestrację pełnej wpłaty, więc zaznaczana jest wpłata, przenoszona jest pełna wartość transakcji jako wpłacona kwota i wpisywana jest data.

 

 

A mógłbyś zerknąć do kodu Sello "CTRL+W", bo pracuję właśnie nad zewnęrznym programem i wg moich obserwacji robi coś więcej tzn:

 

Ja ustaliłem, że:

1. oznacza jako opłacone

2. oznacza STATUS transakcji jako ZAKOŃCZONA

3. zaznacza: "nie przenoś danych automatycznie"

 

 

Tzn nie chciałbym niczego ominąć w moim programie.

Dzięki

Link to postu

Samo Ctrl+W robi to co napisałem. Natomiast przy zapisywaniu transakcja robi wiele różnych rzeczy, w zależności od wielu parametrów, np. transakcja jest zakończona jeśli wszystkie paczki są wysłane itp. Logika ta jest dosyć rozmyta po wielu różnych funkcjach stąd jasną i jednoznaczną odpowiedź trudno sformułować. Również i w każdej chwili zachowanie w Sello może się zmienić wskutek jakiejś poprawki lub nowej funkcji w programie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...