Skocz do zawartości

Sello nie tworzy wiadomości po wysłaniu paczek

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem z wiadomościami które powinny tworzyć się automatycznie po wysłaniu paczek.

 

Mam stworzony szablon. Przypisałem go w wiadomościach automatycznych do wysłanej paczki i wysłanej paczki z pobraniem (treść jest dynamiczna więc nie ma problemu).

 

Generalnie wiadomości powinny trafiać do skrzynki nadawczej w momencie zamknięcia listy wysyłkowej, ale nic się tam nie pojawia.

 

Dodam, że wiadomości wysyłane po zakupie nie zwracają żadnych błędów i trafiają do klientów.

 

Any ideas?

Maciej

Link to postu

Paczki na zielono.

Data wysłania dodana.

 

Sam puściłem jedno zamówienie pod siebie. pierwszy mail poszedł, ale z wysyłką już nie.

 

Co ciekawe przeglądałem wysłane wiadomości i czasem się zdarzy, że pójdzie ten mail.

Ostatnio 04.09 poszło pięć tych maili z większej puli zamówień.

 

Nie mam już pojęcia co może być nie tak. Podejrzewam, że to jakaś głupota ale nie mogę namierzyć.

Link to postu

Mail o wysyłce powstaje w momencie zapisania paczki jako wysłanej, a jeśli korzystasz z list wysyłkowych to w momencie oznaczenia listy jako wysłanej (tworzą się w trakcie automatycznego oznaczania paczek z listy ale jeśli w wyniku błędu nie uda się oznaczyć listy to maile są automatycznie usuwane).

Czy masz włączone wysyłanie wiadomości po utworzeniu? Jeśli tak to dla testów wyłącz na chwilę automat.

Wejdź w paczki wysłane, kliknij prawym na dowolną i wybierz "Utwórz wiadomość", kliknij na "Z szablonu" i wskaż szablon używany do paczek wysłanych i kliknij w "Wyślij".

Następnie przejdż do modułu Wiadomości, Skrzynka nadawcza i wyzeruj wszystkie filtry w tym widoku. Czy utworzona wiadomość się tam pojawiła?

 

Link to postu

Cześć

 

Jak wysyłam ręcznie to rzeczywiście wiadomość trafia do nadawczej.

 

W szablonie wszystko gra i wiadomość idzie do klienta.

 

Wygląda więc na to, że trigger wysłania wiadomości po oznaczeniu "wysłana" się jakoś schrzanił.

 

Zaznaczę, że w wiadomościach automatycznych mam przy utworzeniu paczki "brak".

Dodałem tylko szablony przy wysłano za pobraniem i wysłano płatną z góry.

 

Ten sam szablon maila w obu przypadkach (może to coś chrzani).

 

Maciej

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...