Skocz do zawartości

Płatności online do faktur

Polecane posty

  • 6 miesięcy temu...

Jak to miałoby działać?

Chodzi o coś takiego, aby na PDF lub jeśli się nie da w wersji htmlowej faktury lub w miejscu w którym jest dystrybuowana faktura,
albo w samym e-maili wysyłanym do odbiorcy z fakturą był link do płatności online "Kliknij i zapłać online".

Tak aby po jego kliknięciu klient był przerzucany do płatności elektronicznej (podobnie jak się płaci na Allegro czy w innych sklepach)

Coś w tym stylu jak na:
http://fakturownia.pl/platnosci-online

Na początek wystarczyła by choć jedna bramka płatności np. https://tpay.com/

Musiałaby być integracja z API bramki płatności (podawałoby się w konfiguracji w Panelu swój numer z bramki płatności np. Tpay).
Ideałem byłaby dwukierunkowa komunikacja, tak aby płatność była rejestrowana w Subiekcie 123,
choć na początek nawet jednokierunkowa - tylko udostępnienie takiego linku do zapłaty, też byłoby wielkim ułatwieniem
dla płacących klientów.

Taka funkcjonalność płatności online wydaje się w dzisiejszym świecie koniecznością - bo klienci są coraz bardziej leniwi
i nie chce im się przepisywać, wpisywać kont bankowych ...
... takie rozwiązanie skracało by drogę do zapłaty.

 

PS
Gdy coś takiego się pojawi, z chęcią przenoszę się na Subiekt123 :)

Link to postu

PS

Tu myślałem o takiej implementacji płatności w Subiekt 123 - bo jest to w końcu rozwiązanie online.

Ale zasadzie, gdyby link do płatności online był zawarty, zaszyty w generowanej fakturze PDF,
którą dalej można by przesłać pocztą e-mail klientom, 
to taka funkcjonalność mogła by być też zaimplementowana w innych programach:

  • Subiekt 123
  • Subiekt GT
  • Subiekt nexo 

 

PS2

Ewentualnie można by się też zastanowić nad kodem QR do takiej płatności drukowanym na fakturze,
ale to już byłaby bardzo "wysiudana" opcja :)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Może QR i wyglądałby "wysiudanie", ale za chwile stanie się standardem. Pytanie tylko czy insERT pójdzie tym razem w nogę z czasem? 

Wiem, że są ważniejsze "implementacje", ale to może być tańsza alternatywa do płatności on-line i można będzie chwalić się przed klientami, że ma się w końcu nowoczesny program do wystawiania faktur :)

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...