Skocz do zawartości

Nowy program bonusowy zamiast Standardu Allegro

Polecane posty

10 lipca po raz ostatni przeprowadzimy kwalifikacje do Standardu Allegro. 10 sierpnia zastąpimy go nowym programem bonusowym dla najlepszych sprzedających. O szczegółach poinformujemy Was w drugiej połowie czerwca.

 

Jeśli aktualnie uczestniczycie w Standardzie Allegro, w dwóch ostatnich kwalifikacjach (10 czerwca i 10 lipca) nadal nie weźmiemy pod uwagę Waszych ocen sprzedaży. Pozostałe warunki programu pozostają bez zmian.

Link to postu

Ciekawe jakie nam normy wyśrubują.

 

Może teraz dostaniemy jakieś rabaty z możoliwościa wykorzystania ich tylko w serisie allegro.

W obecnych warunkach nie jestem w stanie utrzymać SA pierwszy raz od 3 lat mam 2 czerwone wyniki, ale jak widać nie mają one znaczenia.

 

Pewnie do programu bonusowego zaproszą kogo chcą.

Link to postu

może w końcu przejrzycie na oczy.

 

to jest korpo, w korpo cel uświęca środki, w korpo wiedzą jak to rozegrać, aby zgarnać tyle co chcą i jak chcą.

 

Uwolnienie allegro od kontropinii sprzedawców wobec kupujących to u mnie koniec walki o SA. W ubiegłym roku nie było z tym problemów, praktycznie miałem SA cały czas od momentu zmiany z Super Sprzedawcy. Kupujący robią co chcą i jak chcą, a że naród złośliwy to mamy... :)

 

Chyba nie warto się napinać....

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że chcą znowu promować siebie oraz VIPów.

 

Ilość monet ma być zależna od obrotów.

 

Pewnie do 1 mln będzie 1 moneta, do 2 mln 20 monet, a powyżej 10 mln 50 monet :)

 

Poza tym zobaczcie jakie Allegro ma oceny

https://allegro.pl/uzytkownik/1680/oceny?recommend=false&page=1

 

Same 5.0.

 

Przy ilości negatywów wydaje mi się to podejrzane.

Link to postu

wreszcie ktoś na to zwrócił uwagę.

 

ja mam po kolei 5/4,9/4,9/5 a na tą chwilę mam na 22 tyś pozytywów 40 negatywów.

 

tu obcinając w proporcji powiedzmy do 30 tyś pozytywów i i 78 negatywów, aby zobrazować liczby w mojej opinii nie jest możliwe utrzymanie średniej 5,0.

 

i jak ma się 99,7% do tych ocen 5,0 , tzn, że ludzie dają po 5 gwiazdek nawet jak wystawiają czerwoną łapę w dół.

 

Trzeba im na FB takie pytanie zdać :D

Link to postu

Czerwona łapka w dół wpada za różne rzeczy.

Czasem za czas dostawy, czasem za brak kontaktu.

Fakt jest taki że nawet otrzymując czerwoną łapkę najczęściej 1 gwiazdka przydzielona jest tylko w jednej ocenie a pozostałe mają 5.

 

Ponadto jeżeli wysyłka gratis kupujący nie może przydzielić mniej niż 5 :)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

W ciągu miesiąca maks. 1 nierozwiązana dyskusja lub 1 nierozwiązana na 5000 przeprowadzonych transakcji w miesiącu (ale i tak maksymalnie 5szt, tak teraz podają). Nie spełniasz kryterium, nie masz SS, sprzedajesz dalej bez ciśnienia ;)

 

Rabatów niet. Będą monety wystarczające średnio na 70% swojej sprzedaży, będzie promowanie na stronach listingu, oznaczenia + lepsze wyniki w trafności. Generalnie monety, trafność, listingi, oznaczenia, świadomość kupujących ma zrekompensować brak rabatów o wiele wyższą sprzedażą.

 

Oceny 4,95 (średnia ze wszystkich) : Sumujemy wszystko i dzielimy (czyli możesz mieć za koszta wysyłki 4,9 ... nadrobisz innymi ocenami).

 

.... ze szkolenia Allegro.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Tak podsumowując ten program, bo dziś dostałem (i raczej dostali go wszyscy) maila.:

 

Przesyłamy krótkie podsumowanie wpływu Monet na sprzedaż na Allegro:

 

W listopadzie 2017 kupujący, którzy zbierają Monety w Allegro, odpowiadali za 35,33% Twojej sprzedaży.

W całym serwisie mamy już 1,2 mln kupujących zbierających Monety.

Tylko w listopadzie aż 5,2 mln ofert zostało wyróżnionych Monetami.

Wyróżnienie oferty 1 Monetą podwyższało konwersję sprzedaży średnio o +4%, a dodanie więcej niż 5 Monet podwyższało konwersję już o +15%.

 

Bardzo ciekawe, ponieważ moje aukcje nie są wyróżnione monetami, gdyż wartość moich przedmiotów na to nie pozwala. Pomijam 3 aukcje na których podniosłem cenę kosztem darmowej dostawy tak by pokazała się moneta ale to tak czy inaczej nic nie zmieniło bo sprzedaż dalej jest 0, więc skąd te 35,33% ?  ;D

Link to postu

Tak podsumowując ten program, bo dziś dostałem (i raczej dostali go wszyscy) maila.:

 

Przesyłamy krótkie podsumowanie wpływu Monet na sprzedaż na Allegro:

 

W listopadzie 2017 kupujący, którzy zbierają Monety w Allegro, odpowiadali za 35,33% Twojej sprzedaży.

W całym serwisie mamy już 1,2 mln kupujących zbierających Monety.

Tylko w listopadzie aż 5,2 mln ofert zostało wyróżnionych Monetami.

Wyróżnienie oferty 1 Monetą podwyższało konwersję sprzedaży średnio o +4%, a dodanie więcej niż 5 Monet podwyższało konwersję już o +15%.

 

Bardzo ciekawe, ponieważ moje aukcje nie są wyróżnione monetami, gdyż wartość moich przedmiotów na to nie pozwala. Pomijam 3 aukcje na których podniosłem cenę kosztem darmowej dostawy tak by pokazała się moneta ale to tak czy inaczej nic nie zmieniło bo sprzedaż dalej jest 0, więc skąd te 35,33% ?  ;D

 

 

Dobre pytanie. Trzeba rozebrać to na elementy

"kupujący, którzy zbierają Monety w Allegro"

 

Każdy zarejestrowany klient zbiera monety automatycznie.

Tak więc, z tego wniosek, że u Ciebie większość klientów nie ma kont na Allegro.

 

I to chyba tyle co z tego maila wynika :D

 

Link to postu

mnie też to dziwiło i nie pierwszy raz Allegro pisze coś czego nie można "zrozumić".

 

 

u mnie oceny są obecnie poniżej 4.89 i nie ma nawet co mażyć o monetach szlag by to. Co pare dni jakiś palant wystawia mi równiutko po 4 gwiazdki w każdej kategorii i dupa z monetami.

 

 

W przeciwieństwie do sklepu Allegro, gdzie nawet z negatywami ludzie dają po 5 gwiazdek  :D :D

Link to postu

Wiele razy śledziłem ten ich profil - często dostają przy negatywach 4x po 1 i te średnie 5,0 to żart przy takim odsetku negatywów. Chyba ten cały UOKIK to można w 4 litery włożyć, tyle jest warty...

 

Przecież organy Państwa nie będą zabijać dojnej krowy, lidera e-commercu w Polsce, płacącego podatki na 500+ :D

 

Pewnie audyt wyszedł pozytywny z "uwagami". ;D ;D

Link to postu

Niestety obecna władza traktuje każdą prywatną firmę jako "domyślnego złodzieja", którego należy skubać na wszystkie możliwe sposoby, niby dlaczego Allegro miałoby być lepiej traktowane (to wszak nie spółka państwowa ani budżetówka). Nie można jednak wykluczyć politycznych powiązań w zarządzie czy udziałowcach Allegro.

Link to postu

Wiele razy śledziłem ten ich profil - często dostają przy negatywach 4x po 1 i te średnie 5,0 to żart przy takim odsetku negatywów. Chyba ten cały UOKIK to można w 4 litery włożyć, tyle jest warty...

 

Zawsze mnie ciekawiło jak Sklepik ma dużo negatywów i wszędzie średnią 5.0 w każdej kategorii.

 

Ja akurat negatywów nie mam jakoś dużo, ale często wpada mi po 4x4 gwiazdki tak jakoś widać bez refleksyjnie ktoś równo wystawia  :-\ :-\ :-\ i to zaniża potem dramatycznie końcową ocenkę.

Link to postu

Z ciekawostek Super Sprzedawcy dalej SS (jakże piękny skrót):

 

jedno z naszych kont wypadło z SS na jakieś 3 tygodnie. Dokładnie to na 2 dni mieliśmy za mało pkt, no ale dopiero po tygodniu ponownie złożyliśmy wniosek, który rozpatrzyli po 2 tygodniach (hip hip hura). Co się okazuje, monety przydzielane do SS żyją własnym życiem. Choć w regulaminie Allegro jest jednoznacznie, że po każdorazowej weryfikacji konta i otrzymaniu SS sprzedawca otrzyma pakiet monet w zależności od obrotu. Jak się okazuje nie do końca tak to działa, gdyż w momencie gdy wypadliśmy z SS, to monety są przydzielane według terminu pierwszego przydziału i otrzymania SS. Przykład?

Dostaliśmy SS 23 sierpnia, we wrześniu nie zakwalifikowaliśmy się do SS, tylko dopiero 14 października, ale ale, okazuje się że monet nie mamy. Dlaczego? Ano dlatego, że zgodnie z pierwszą weryfikacją, monety otrzymamy dopiero 23 października.

 

Od taka to zgodność systemów Allegro z ich własnym regulaminem.

 

Idąc dalej, powiedzmy, że w styczniu znów wypadniemy i ponownie dostaniemy się do SS np 1 lutego, co się dzieje w takiej sytuacji? Jest d...pa z monet, gdyż te zgodnie z terminami zostaną przypisane do konta dopiero 23 dnia miesiąca (w przybliżeniu), a najbliższy taki termin przypadnie w lutym. Tzn, że 23 dni będzie bez monet, które teoretycznie są dołączane do SS.

 

Nie wiem jeszcze, czy po otrzymaniu monet 23 lutego zostałyby one do wyczerpania, czy z początkiem marca zresetują się do zera i trzeba na nowo na nie czekać, bo takiej sytuacji jeszcze nie miałem. Zawsze wyczerpują się przed kolejnym przydziałem SS.

 

 

Dyskusja z Allegro? W skrócie można podsumować tak "Nasz system tak liczy" i pocałujcie nas gdzieś. Argumenty, że zapis w regulaminie wyraźnie wskazuje, że monety są przydzielane wraz z SS, nic nie dał. "Pomoc" stwierdziła, że system jest system i nic na to nie poradzą, no i oczywiście "dziękujemy za Pana cenne uwagi. Weźmiemy je pod uwagę".

Link to postu

"Pomoc" stwierdziła, że system jest system i nic na to nie poradzą, no i oczywiście "dziękujemy za Pana cenne uwagi. Weźmiemy je pod uwagę".

 

To jest właśnie dysproporcja w traktowaniu i beszczel na maksa.

A sróbuj Ty czegoś na czas nie zrobić, albo spróbuj powiedzieć, że tak Ci Allegro pokazywało i dlatego zrobiłeś źle ...

Link to postu

"Pomoc" stwierdziła, że system jest system i nic na to nie poradzą, no i oczywiście "dziękujemy za Pana cenne uwagi. Weźmiemy je pod uwagę".

 

To jest właśnie dysproporcja w traktowaniu i beszczel na maksa.

A sróbuj Ty czegoś na czas nie zrobić, albo spróbuj powiedzieć, że tak Ci Allegro pokazywało i dlatego zrobiłeś źle ...

 

 

Przypadkiem spróbowałem :P

 

Kupujący założył spór w środę, akurat gdy byłem na urlopie a pracownikowi nie pozwalam załatwiać takich spraw. W piątek Allegro dało inf, że mam czas na odp do końca piątku. Przychodzimy w poniedziałek do pracy, a tu konto zablokowane :P

 

Mieli gdzieś wyjaśnienia, że nie było możliwości, żebym klientowi odpisał. Tj nasz (sprzedawców) święty obowiązek. Teraz już wiem (po 8 latach na allegro), że na odp mamy 72h (jeśli nie jest to rzecz wysyłana elektronicznie) i nie interesuje ich czy to są święta, sobota czy niedziela, święte są 72 godziny na odp. Brak odp równa się naruszenie regulaminu.

 

Aż się boję, że kiedyś ta cała frustracja wyleje się ze mnie ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...