Skocz do zawartości

Nie można uzyskać połączenia z serwerem w Subiekcie

Polecane posty

Witam serdecznie szanownych użytkowników. Jako nowy użytkownik zestawu SubiektGT <-> Sello - natrafiłem na problem podczas próby połączenia się z drugiego komputera, poprzez instalacje wersji klienckiej. Po prześledzeniu podobnych wątków na forum Subiekta i Sello - postanowiłem opisać swój przypadek, z prośbą o poradę. Ponieważ jest to dla mnie ostateczność - poświęciłem nieco pracy aby dokładnie opisać czynności jakie wykonałem aby ten zestaw zainstalować, a także wyeliminować problem. SubiektaGT oraz Sello posiadam w najnowszej wersji, pobrane wprost ze strony Insert/Sello (aktualnie obie aplikacje w okresie próbnym).

 

Po pomyślnym zainstalowaniu całego pakietu na komputerze głównym (będę nazywał go SERWEREM), przyszedł czas na przyłączenie do niego drugiego komputera (od teraz KLIENTA). Po wybraniu opcji "instalacja kliencka" - wpisałem adres bazy danych - a więc "DESKTOP-5ANN1DN\INSERTGT". Niestety - kiedy Subiekt się już uruchomił - otrzymuję komunikat "Nie można uzyskać połączenia z serwerem".

 

Kolejnym krokiem było połączenie obu tych komputerów w wspólną GRUPĘ DOMOWĄ. Po restarcie obu komputerów - problem nadal występuje. Dodam również że w polu login wpisuje "sa", a w pole hasło pozostawiam puste - dokładnie tak jak podczas instalacji Subiekta na SERWERZE.

 

Tutaj wiedziałem już że moje pomysły się kończą - i jak wspomniałem wcześniej, szukałem rozwiązania problemów na forum. Z tego co znalazłem i zweryfikowałem to :

1) Lista moich uruchomionych usług na SERWERZE :

68so3pV.png

 

2) Lista zainstalowanych pakietów SQL SERVER :

uuwqJFH.png

 

3) Belka Subiekta na SERWERZE z widocznym adresem :

uYzKyHX.png

 

4) Próba dotarcia do narzędzia konfiguracyjnego dla MS SQL 2008 - zakończona niepowodzeniem (widnieje tutaj jedynie jedna pozycja) :

5cGkCVl.png

 

Drodzy użytkownicy - czy ktokolwiek ma pomysł co powinieniem zrobić w tej sytuacji?

 

Zdaję sobie sprawę że w tej chwili mój problem dotyczy stricte Subiekta, a nie Sello - jednak ponieważ oba programy działają w oparciu o MS SQL - zakładam że przy konfiguracji Sello - te problemy również wystąpią.

 

Z góry dziękuję za każdą poradę /sugestię, lub szerzej - za poświęcony mi czas.

Link to postu
Po pomyślnym zainstalowaniu całego pakietu na komputerze głównym (będę nazywał go SERWEREM), przyszedł czas na przyłączenie do niego drugiego komputera (od teraz KLIENTA). Po wybraniu opcji "instalacja kliencka" - wpisałem adres bazy danych - a więc "DESKTOP-5ANN1DN\INSERTGT".

 

Rozumiem zatem, że SERWER, na którym jest zainstalowana baza danych to jest komputer o nazwie DESKTOP-5ANN1DN.

 

Proszę spróbować dwóch rozwiązań:

1. Wyłączyć na SERWERZE na chwilę zaporę sieciową wbudowaną w system oraz ewentualną zaporę z programu antywirusowego - ponowić próbę połączenia się z KLIENTA.

2. Sprawdzić jaki adres IP ma SERWER i z KLIENTA połączyć się wpisując IP.IP.IP.IP\INSERTGT

 

Link to postu

Po pomyślnym zainstalowaniu całego pakietu na komputerze głównym (będę nazywał go SERWEREM), przyszedł czas na przyłączenie do niego drugiego komputera (od teraz KLIENTA). Po wybraniu opcji "instalacja kliencka" - wpisałem adres bazy danych - a więc "DESKTOP-5ANN1DN\INSERTGT".

 

Rozumiem zatem, że SERWER, na którym jest zainstalowana baza danych to jest komputer o nazwie DESKTOP-5ANN1DN.

 

Proszę spróbować dwóch rozwiązań:

1. Wyłączyć na SERWERZE na chwilę zaporę sieciową wbudowaną w system oraz ewentualną zaporę z programu antywirusowego - ponowić próbę połączenia się z KLIENTA.

2. Sprawdzić jaki adres IP ma SERWER i z KLIENTA połączyć się wpisując IP.IP.IP.IP\INSERTGT

 

 

Dziękuję za szybką odpowiedź. Faktycznie - ustawienie zapory Windows według instrukcji Subiekta pomogło. Mam nadzieję że z Sello pójdzie już bezproblemowo.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...