Skocz do zawartości

Kurier Inpost - eksport z Sello

Polecane posty

Dzień dobry.

 

Do dziś korzystaliśmy z menadżera przesyłek kurierskich InPost (WebTrucker), gdzie poprzez "Integrację z allegro" pobieraliśmy przesyłki i drukowaliśmy etykiety kurierskie.

Do dziś, bo dziś ta opcja nam zniknęła.

Aktualnie widzę tylko opcję "Importuj przesyłki", gdzie zaimportować można plik XLSX, XLS, CSV, ODS.

 

I tutaj proszę o pomoc. Jak można łatwo i bez problemów eksportować z Sello pliki do menadżera przesyłek kurierskich InPost? by można było wydrukować etykiety kurierskie? 

Rozumiem, że Sello wymaga dodatkowej konfiguracji. Istnieje do tego jakaś instrukcja?

 

Może dostępne są przykładowe/wzorcowe pliki do eksportu, tak by można było je ustawić w Sello w Ustawienia->Słowniki->Eksport danych?

 

Może jest jakieś inne rozwiązanie do wydruku etykiet kurierskich InPost?

 

Pomóżcie, bo jestem w tarapatach...

 

Link to postu

Dzień dobry.

 

Do dziś korzystaliśmy z menadżera przesyłek kurierskich InPost (WebTrucker), gdzie poprzez "Integrację z allegro" pobieraliśmy przesyłki i drukowaliśmy etykiety kurierskie.

Do dziś, bo dziś ta opcja nam zniknęła.

Aktualnie widzę tylko opcję "Importuj przesyłki", gdzie zaimportować można plik XLSX, XLS, CSV, ODS.

 

I tutaj proszę o pomoc. Jak można łatwo i bez problemów eksportować z Sello pliki do menadżera przesyłek kurierskich InPost? by można było wydrukować etykiety kurierskie? 

Rozumiem, że Sello wymaga dodatkowej konfiguracji. Istnieje do tego jakaś instrukcja?

 

Może dostępne są przykładowe/wzorcowe pliki do eksportu, tak by można było je ustawić w Sello w Ustawienia->Słowniki->Eksport danych?

 

Może jest jakieś inne rozwiązanie do wydruku etykiet kurierskich InPost?

 

Pomóżcie, bo jestem w tarapatach...

 

 

InPost napisał program, ale dawno nie testowałem i nie wiem, czy działa:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8409.msg54509#msg54509

Jak zadziała to napisz, będziemy wiedzieli że jest ok.

Link to postu

InPost napisał program, ale dawno nie testowałem i nie wiem, czy działa:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8409.msg54509#msg54509

Jak zadziała to napisz, będziemy wiedzieli że jest ok.

 

A wysyłasz kuriera InPost?

Jeśli tak, to jak tworzysz etykiety?

 

O proszę, czyli nie tylko ja mam te problemy...

Informacja po zalogowaniu do WebTruckera:

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że z powodów technicznych zdecydowaliśmy o wyłączeniu możliwości integracji z allegro za pośrednictwem systemu WebTrucker.

Obecnie pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem płynnego dostępu do tej funkcjonalności.

Robimy wszystko aby możliwość integracji z allegro została Państwu przywrócona jak najszybciej.

 

Z poważaniem,

Zespół InPost

Link to postu

Sporadycznie. Paczki piszę "z palca" w menedżerze. Jak by nie zadziałało to mogę napisać do informatyków inpostu, od których miałem namiar na ten programik, czy mają coś nowego. Robiłem format i jeszcze go nie zainstalowałem więc nie wiem, jak na dzień dzisiejszy to działa.

 

 

Link to postu

Z tego co pamiętam to apka inpostu do kuriera nie musi być na serwerze, może być na dowolnej stacji roboczej ale musi móc zalogować się do SQL-a (parametry dostepu do serwera masz w pliku konfiguracyjnym sello.xml gdyby nie były "ogólnoznane"). Jeśli nic się nie zmieniło to w konfgu podajesz ścieżkę do czytnika PDF i po eksporcie w nim wyświetlają się etykiety do druku.

 

Alternatywnie ProstaPaczka 2, była za free do 5 paczek na dobę.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...