Skocz do zawartości

Presta -> Subiekt -> Sello

Polecane posty

Używam firmeslink - integrator dobry/ stabilny - sporo opcji konfiguracji. Problem jest z supportem ze strony autora, jak już zapłacisz to niczego się nie dowiesz..

 

Ogólnie chyba 30 dni na darmowy test, dostaniesz klucz i będziesz mógł sprawdzić działanie. Ja niczego innego nie testowałem tak więc porównania Ci nie zrobię.

Link to postu

Jako transakcje rozumiesz co konkretnie? Jeśli zamówienia, to sprawdź czy na pewno to zamówienie pasuje do filtrów ustawionych w Sello w zakładce IMPORT w parametrach systemu sprzedaży.

Jako transakcje rozumiem "Zamówienia od klientów" w Subiekcie.

Dodałem testowe zamówienie wybrałem odpowiednią kategorię i zamówienie pojawiło się w transakcjach w Sello. Pracownicy wprowadzają ręcznie zamówienia ze sklepu internetowego w Subiekcie i nie chcą się zaimportować.

Link to postu

Jako transakcje rozumiesz co konkretnie? Jeśli zamówienia, to sprawdź czy na pewno to zamówienie pasuje do filtrów ustawionych w Sello w zakładce IMPORT w parametrach systemu sprzedaży.

 

Już doszedłem co powoduje problem.

Kiedy na zamówieniu są produkty które nie są przeznaczone do serwisu aukcyjnego to takie zamówienie nie jest importowane.

Link to postu

Zerowy stan na magazynie nie powinien powodować problemu przy imporcie. Sprawdziliśmy i takie ZK przechodzą do Sello normalnie. Problem pojawi się, jeśli w ZK jest liczba sztuk 0. Takiej transakcji Sello nie zapisze i pojawia się wtedy błąd: Parametr jest niepoprawny.

 

Czy w raporcie jest w ogóle jakiś błąd? Brak błędu i brak transakcji oznacza, że te zamówienia ze sklepu nie są spełniają kryteriów filtru ustawionego w zakładce IMPORT w Sello. Być może nie taka kategoria.

 

Link to postu

Zerowy stan na magazynie nie powinien powodować problemu przy imporcie. Sprawdziliśmy i takie ZK przechodzą do Sello normalnie. Problem pojawi się, jeśli w ZK jest liczba sztuk 0. Takiej transakcji Sello nie zapisze i pojawia się wtedy błąd: Parametr jest niepoprawny.

 

 

Zdążyłem edytować w między czasie swoją odpowiedź.

Zamówienia się nie importują jeśli na zamówieniu jest jakiś (wystarczy jeden) produkt z kartoteki który nie ma oznaczenia iż jest "do  serwisu aukcyjnego"

Link to postu

Zerowy stan na magazynie nie powinien powodować problemu przy imporcie. Sprawdziliśmy i takie ZK przechodzą do Sello normalnie. Problem pojawi się, jeśli w ZK jest liczba sztuk 0. Takiej transakcji Sello nie zapisze i pojawia się wtedy błąd: Parametr jest niepoprawny.

 

 

Zdążyłem edytować w między czasie swoją odpowiedź.

Zamówienia się nie importują jeśli na zamówieniu jest jakiś (wystarczy jeden) produkt z kartoteki który nie ma oznaczenia iż jest "do  serwisu aukcyjnego"

 

 

Cenna uwaga.

 

Wiem, że są przypadki towarów (lub ich wariantów), które chcemy mieć w sklepie, a nie chcemy ich oznaczać jako "Do serwisu aukcyjnego" aby nie zaśmiecały Towarów w Sello, sugerując, że mają zostać wystawione w Allegro.

 

Zastanowiłem się nad tym i chyba nie da się tego rozwiązać.

 

Sello do transakcji mogłoby oczywiście importować takie towary jako np. towary jednorazowe, czyli nieposiadające powiązania z towarami w Sello.

 

Ale do takich towarów nie można byłoby wystawić paragonu, bo Sello wystawia paragon do towarów, które są powiązane z Subiektem. A powiązania towarów z Subiektem przechowywane są w towarach w Sello.

 

Tak więc szybko okazałoby się, że Sello nie wystawia do takich transakcji paragonów, stany magazynowe nie są pomniejszane i następuje bałagan.

 

Z tego względu lepiej gdy będzie tak jak jest, jedynie co by się przydało, aby od razu użytkownik wiedział o co chodzi, to dodanie błędu w logu Sello, mówiącego, że transakcja nie może być zaimportowana pomimo tego, że spełnia wszystkie warunki, bo zawiera towar, którego nie ma w towarach w Sello.

Link to postu

 

Ale do takich towarów nie można byłoby wystawić paragonu, bo Sello wystawia paragon do towarów, które są powiązane z Subiektem. A powiązania towarów z Subiektem przechowywane są w towarach w Sello.

 

U nas gospodarkę magazynową załatwiamy specjalnym programem napisanym na zamówienie na bazie sfery. Mamy te same produkty po 2 razy w kartotekach, 1 pozycja jest do faktur bez skutku magazynowego a 2 pozycja do WZ która jest wystawiana z naszego dodatku i jest powiązana z fakturą - taka charakterystyka produktów :P Samo wystawianie dokumentu końcowego przez sello jest dla nas nieistotne.

 

Nam najbardziej zależy na obsłudze procesów logistycznych. Kiedy masz 15 osób pakujących przyzwyczajonych do pracy na Sello i wokół tego programu wszystko jest zorganizowane, to nie masz ochoty tego zmieniać...

 

Ale zaczynamy się zastanawiać...

 

Podobno Comarch ma swój system dobrze zintegrowany z Allegro i porównywalnie elastyczny do SAPa. Z drugiej strony jak widzę te cyfry za godzinę pracy informatyka już po wdrożeniu systemu i opłaty abonamentowe, to nie jestem pewien czy moje marże pozwolą udźwignąć te koszty ;)

 

 

Link to postu

Z tego względu lepiej gdy będzie tak jak jest, jedynie co by się przydało, aby od razu użytkownik wiedział o co chodzi, to dodanie błędu w logu Sello, mówiącego, że transakcja nie może być zaimportowana pomimo tego, że spełnia wszystkie warunki, bo zawiera towar, którego nie ma w towarach w Sello.

 

I tak właśnie jest ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...