Skocz do zawartości

JPK dla mikroprzedsiębiorców za już 2 miesiące

Polecane posty

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9008.msg72321#msg72321

 

 

Z tego co rozkminiłem, to generujesz z Subiekta pliczki XML które przesyłasz na bramkę online US oraz do swojego biura księgowego. Jeśli księgowa nie ma Subiekta, może być koniczna konwersja pliku do formatu programu jaki ma księgowa.

Link to postu

Do tego podpis kwalifikowany, lub chyba EPUAP sobie załóż ale ja polecam podpis kwalifikowany najtańszy jest w KIR:

 

 

https://szafir.kir.com.pl/eshop-web/items.html

 

 

działam na nim któryś rok i jestem super zadowolony można podpisać nim deklaracje podatkowe i przesłać je internetowo do US, do tego podpisuję nim faktury.

Link to postu

Można wygenerować:

 

- sprzedaż na faktury

- sprzedaż na paragony

- zakupy

 

i chyba to wszystko trzeba wysyłać do 25go następnego miesiąca. Kłania się problem i który pytałeś rozróżniania faktur na konsumentów oraz faktur dla płatników VAT, tutaj też on będzie przy generowaniu XML, jeszcze nie wiem jak go obejść.

Link to postu

fajny czat się zrobił ;)

 

1. Jak masz biuro rachunkowe to potrzebujesz Subiekta z aktywnym abonamentem ;)

2. Jak sam jesteś sobie księgowym to wystarczy arkusz excela lub rachmistrz (tam nie trzeba mieć aktywnego abonamentu)

3. Podpis kwalifikowany ? szkoda kasy wystarczy profil zaufany.

 

a resztę znajdziesz:

 

http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/jpk/jpk-dla-mikroprzedsiebiorcow

Link to postu

Z tego co mi tłumaczył księgowy to oni co miesiąc będą wysyłali JPK i to chyba będzie tyczyło się książki. My natomiast musimy mieć możliwość wysłania JPK z ruchami magazynowymi, czyli przyjęcia, wydania, MM itd, nie będzie to co miesiąc tylko na prośbę urzędu skarbowego czyli abonament można sobie kupić wtedy kiedy taka prośba wyjdzie z US.

 

Księgowość nie prowadzi dla nas magazynu dlatego temat ten jest po mojej stronie.

Link to postu

Nie rozumiem? Po co mi aktywny abonament skoro moja księgowa będzie to wysyłać do US.

 

No wysyłać będzie ale pytanie co będzie wysyłała ?

Zapytaj księgowej jak zamierza to robić i co ewentualnie potrzebuje od Ciebie.

Do mojej księgowej oddaję wszystkie FV zakupu i sprzedazy/korekty / raporty dobowe/miesieczne / zwroty detaliczne itd.

 

Myślę że nic więcej nie będzie chciała na tę chwilę. Stany magazynowe doprowadzamy do porządku więc na życzenie US tez będzie można je wygenerować.

 

Ostatnio byłem i nie wspominała nic że będzie potrzebowała coś więcej tylko że duże zmiany w VAT wchodzą. Miedzy innymi z płatnością za faktury na 2 różne konta. I że przez JPK wyłapią firmy które wystawiają FV VAT a nie mają do tego prawa. Tak jak my nie mamy prawa do odliczenia VAT z takiej faktury bo podmiot sprzedający nie jest VATowcem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...