Skocz do zawartości

Zabezpiecznie przed cryptolokerami

Polecane posty

Ja mam Eset.

 

W 100% nie da się przed tym zabezpieczyć, bo nowe wirusy wychodzą codziennie.

 

A zanim znajdą się w bazach antywirusowych, to ktoś musi stwierdzić, że go ma i wysłać do analizy.

 

Trzeba stosować pewne zasady bezpieczeństwa:

-serwer osobny, na którym nikt nie pracuje, dobre hasła administratora i wszystkich użytkowników, którzy mogą się logować na serwer.

-wszyscy użytkownicy pracują na kontach z ograniczeniami

-włączony UAC na najwyższym poziomie.

-bazy danych niewidoczne w otoczeniu sieciowym

-włączone pokazywanie rozszerzeń plików w windowsie

-No i najważniejsze - 99,99% tego typu wirusów wymaga uruchomienia przez użytkownika. Tak więc to na użytkownikach spoczywa największe zabezpieczenie przed tym. Nie uruchamiać nieznanych plików.

 

 

Warto też pamiętać, że PIS pracuje nad nowelizacją ustawy o GIODO (a może to już jest), w której zaostrzył kary dla osób, które w dowolny sposób doprowadzą do ujawnienia danych osobowych.

Więc jeżeli wirus zaszyfruje ci bazy danych Subiekta, prześle je do siebie na serwer, a potem baza ta zostanie upubliczniona - idziesz do więzienia.

Link to postu

Aktualizacja WIndowsa i praca na kontach użytkowników z ograniczonymi uprawnieniami.

 

Nie pamiętam kiedy miałem ostatniego wirusa.

 

Ale przede wszystkim wymagaj od userów.

 

Pracowałem kiedyś w korporacji, gdzie był regulamin, za wejście na stronki xxx wylatywało się nawet z pracy, a minimum pogadanka z dyrektorem zakładu, minimum.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...