Skocz do zawartości

Brak naliczeń składek ZUS

Polecane posty

Od nowego roku używam Rachmistrza. Nie potrafię poprawnie wygenerować deklaracji ZUS. 

Pomimo, że mam wygenerowane składki ZUS za styczeń i luty dla mnie, jako właściciela, to przy generowaniu dyspozycji bankowych pokazuje mi komunikat o "braku naliczeń składek ZUS, dla których płatnikiem jest firma." W jaki sposób obliczać składki i generować dyspozycje bankowe?

Mam składki za mnie i pracownika zaliczone (zatrudniam jedną osobę na umowę o pracę).

W jakiej kolejności generować deklaracje ZUS i dyspozycje bankową za składki?

deklaracja ZUS.PNG

Brak naliczeń składek.PNG

 

naliczanie składek.PNG

deklaracja ZUS.PNG

Rozliczenia właścicielskie.PNG

Edytowane przez Rafał B.
Link to postu
Dnia 13.03.2018 o 12:03, Rafał B. napisał:

Od nowego roku używam Rachmistrza. Nie potrafię poprawnie wygenerować deklaracji ZUS. 

Pomimo, że mam wygenerowane składki ZUS za styczeń i luty dla mnie, jako właściciela, to przy generowaniu dyspozycji bankowych pokazuje mi komunikat o "braku naliczeń składek ZUS, dla których płatnikiem jest firma." W jaki sposób obliczać składki i generować dyspozycje bankowe?

Na dzień dzisiejszy, dla DRA za Pana jako płacącego składki za siebie, nie wygeneruje Pan dyspozycji. Tak jak napisane jest w Pomocy:

"Podobnie jak dla deklaracji skarbowych, wygenerowanie dyspozycji bankowej w programie jest możliwe dla zobowiązań (naliczeń ZUS), których płatnikiem jest firma."

Ale już za DRA obejmującego pracowników, jako Płatnik wstawia się pańska firma - to powinna się wygenerować dyspozycja.

Link to postu
  • 5 lat później...

Aktualnie można już wygenerować dyspozycję bankową ale nadal brakuje generowania rozrachunku.

1. Jak rozliczyć automatycznie (wyciągiem bankowym) dyspozycję bez rozrachunku?

2. Jak dodać deklarację (DRA) dla płatnika moja firma?

3. Dlaczego po dodaniu deklaracji nie tworzy się automatycznie rozrachunek (jak np. w przypadku faktury sprzedaży / zakupu)?

Link to postu

Dzień dobry,

1. Jeżeli nie ma rozrachunku, to co chciałby Pan rozliczyć?

2. Proszę rzucić okiem na artykuł:

3. Umożliwienie generowania rozrachunków na podstawie deklaracji ZUS mamy na uwadze. Nie jestem w stanie określić kiedy taka funkcjonalność miałaby się pojawić.

Link to postu

Panie Kacprze,

 

Dziękuję za odpowiedź.

Proszę o doprecyzowanie.

1. Rozumie Pan ironię swojej odpowiedzi? :) Jeśli wygeneruję samą dyspozycję bez rozrachunku to w rozrachunkach pojawi się zarówno w zobowiązaniach jak i w należnościach. Po dodaniu wyciągu bankowego zniknie zobowiązanie i pozostanie nierozliczona należność. Właśnie tą należność chciałbym rozliczyć.

2. Bardzo proszę o wskazanie gdzie w tym artykule jest informacja jak dodać deklarację ZUS dla płatnika moja firma? Tworzę deklarację zgodnie z tą instrukcją i nadal nie mogę wygenerować rozrachunku.

3. Dlaczego po dodaniu deklaracji nie tworzy się automatycznie rozrachunek (jak np. w przypadku faktury sprzedaży / zakupu)? Słowo klucz to "dlaczego".

Link to postu

1. Źle to opisałem. Generując dyspozycję bankową automatycznie tworzy się rozrachunek "Spłata zobowiązania" ale nie tworzy się rozrachunek "Zobowiązanie" z którym można połączyć spłatę. W efekcie mamy nierozliczoną spłatę zobowiązania. Możemy edytować dyspozycję i zapisać bez rozrachunku "Spłata zobowiązania" ale po dodaniu wyciągu ponownie pojawi się rozrachunek "Spłata zobowiązania" do którego brakuje rozrachunku "Zobowiązanie". Kwota spłaty zobowiązania jest w kolumnie należności.

 

Pytanie co należy zrobić aby generując dyspozycję bankową tworzył się automatycznie nie tylko rozrachunek "Spłata zobowiązania" ale również rozrachunek "Zobowiązanie"?

 

W załączniku zrzut z rozrachunkiem "Spłata zobowiązania". W kolumnie dokument jest "Dyspozycja bankowa". Jeśli rozrachunek utworzy się po dodaniu wyciągu bankowego to w kolumnie dokument jest "Wypłata bankowa".

 

Podobny problem jest z zaliczką PIT i VAT (również nie tworzą się automatycznie rozrachunki "Zobowiązanie"). W przypadku PIT nie można wygenerować ani dyspozycji ani rozrachunku a w przypadku VAT można wygenerować dyspozycję lub rozrachunek. Dla VATu po wygenerowaniu dyspozycji nie można już wygenerować rozrachunku i odwrotnie po wygenerowaniu rozrachunku nie można wygenerować dyspozycji. Teoretycznie możemy wygenerować rozrachunek a później rozliczyć go dyspozycją ale w rozrachunku brakuje informacji z deklaracji które musimy ręcznie uzupełnić na dyspozycji.

 

2. OK

 

3. Nie rozumiem dlaczego "wspomniana funkcjonalność nie została jeszcze zrealizowana", przecież InsERT od 30 lat tworzy programy dla małych i średnich firm (systemy do obsługi sprzedaży, księgowości, finansów, kadr i płac) z których korzysta prawie milion firm, a sama seria Nexo jest dostępna już od kilku lat.

Zrzut ekranu 2023-04-18 195109.png

Link to postu

Dzień dobry,

podczas generowania dyspozycji tworzy się rozrachunek typu "Spłata zobowiązania".

Podczas dodawania wyciągu bankowego, operacja na wyciągu powinna zostać skojarzona z powyższą dyspozycją.

 

Aby rozliczyć powyższe operacje, potrzebny jest rozrachunek typu "Zobowiązanie".

Naliczenie deklaracji nie tworzy rozrachunku. Na chwilę obecną nie ma też możliwości wygenerowania rozrachunku na podstawie deklaracji.

 

Mamy na uwadze dodanie funkcjonalności pozwalających na obsługę takiego przypadku.

Może Pan dodać ręcznie rozrachunek o typie "Zobowiązanie", dzięki któremu uda się rozliczyć wygenerowaną dyspozycję.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...