Skocz do zawartości

Problem z duplikatami aukcji w Sello

Polecane posty

Witam.

Ostatnio zaobserwowaliśmy bardzo niepokojącą sytuację dotyczącą duplikatów ofert (mamy ich dokładnie 32).

Niestety nie wiemy, czy problem występował na wcześniejszych wersjach Sello, natomiast aktualnie mamy 1.25.2.2541. Nie robiliśmy żadnych ingerencji w strukturę tabeli dbo.au__Auction, natomiast zamienialiśmy ostatnio zdjęcia w samym Allegro i robiliśmy pełną synchronizację, ale czy to byłoby powodem?

Ciekawe jest to, że w przypadku duplikatu występuje wersja ze starym zdjęciem oraz wersja z nowym zdjęciem. :)

Prawdopodobnie przy zakończeniu jednej z nich, zakończą się obie.

Czyżby przy aktualizacji / dodawaniu aukcji w Sello nie był sprawdzany  jej numer? ;)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to postu

Czasy wystawienia są takie same, numery są takie same, widoczne są tylko w Sello (w Allegro jest OK).

Oczywiście numery au_Id w bazie są różne.

Pozostałe różnice jakie zauważyłem występują w kolumnach:

au_HitCount, au_BidCount, au_Sold, au_WatcherCount, au_BINPrice (różnią się - raczej losowo), 

au_ProductId (większość ma takie same, część ma z jednym NULL),

au_PostalCode (jedna ma, druga nie ma - we wszystkich przypadkach), 

au_ShopAutolisting (jedna ma NULL, druga 0 - we wszystkich przypadkach)

au_PricingListId (są różne - w mniejszości przypadków)

au_ThumbnailId (są różne - w zdecydowanej większości przypadków)

au_UserId (są różne - w większości przypadków)

52 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Oczywiście, że Sello sprawdza numer - po tym wyszukuje aukcje w bazie przy pobieraniu danych.

To było tylko pytanie retoryczne :) W takim razie co mogłoby spowodować takie zachowanie?

 

Jeszcze warto byłoby zaznaczyć, że tych miniaturek zmienialiśmy sporo (kilka tysięcy), a problem występuje wyłącznie w 32 przypadkach. Także nie jest to jakiś powszechny problem, co może utrudnić diagnozę.

Edytowane przez Jakub ***
Link to postu

Czy numery w bazie danych (au_Number) są faktycznie takie same? Trzeba by je skopiować i wkleić np do Notepada++ i włączyć wyświetlanie niewidocznych znaków. Czy nie ma tam jakichś spacji lub innych znaków na początku/końcu numeru? Czy pole au_RegId dla tych dubli jest takie samo?

 

 

Link to postu

Pole au_RegId jest takie samo dla wszystkich dubli.

Przy skopiowaniu do Notepad++ nie zauważyłem żadnych dodatkowych znaków (sprawdzonych kilka dubli).

Nie wiem, czy Bartek patrzyłeś, bo edytowałem wcześniejszego posta, ale jedyna różnica która pojawia się zawsze między dublami to:

3 godziny temu, Jakub *** napisał:

au_PostalCode (jedna ma, druga nie ma - we wszystkich przypadkach), 

au_ShopAutolisting (jedna ma NULL, druga 0 - we wszystkich przypadkach)

 

Link to postu

Te pola się różnią, ponieważ nie są zwracane z Allegro, wiec jak powstaje dubel (nowa aukcja) to pola te nie mają wartości. Dziwne dosyć, Sello pobierając aukcje wyszukuje właśnie po au_RegId oraz au_Number. Musiało stać się coś, że Sello nie znalazło tych 32 aukcji w bazie i jedyne co mi przychodzi obecnie na myśl to jakaś różnica w polu au_Number. Odpada nawet scenariusz, że podczas wyszukiwania wystąpił błąd z dostępem do bazy danych, bo w takim wypadku aukcja by się ani nie dodała ani nie zaktualizowała.

Ewentualnie może to być błąd w samym serwerze SQL. Która wersja jest używana i czy ma wszystkie poprawki zainstalowane?

Link to postu

Pole au_Number raczej na pewno jest identyczne, sprawdziłem 5-10 dubli i nie zauważyłem dodatkowych znaków. Szukając dubli też użyłem "=" zamiast "LIKE" na au_Number.

Czy jest chociaż jakieś bezpieczne doraźne rozwiązanie? :) Boję się, że problem może narastać w przyszłości, a nie chciałbym żeby przez przypadek ktoś zakończył prawidłowe aukcje.

Link to postu

Tylko problem w tym, że zarówno aukcja podstawowa jak i dubel są dobrze powiązane z towarem. :)

Z poziomu Sello można je rozpoznać wyłącznie po braku kodu pocztowego i trzeba by usuwać właśnie taką bez kodu (bo to jest dubel, tak jak wcześniej Bartek wspomniałeś).

Przy tylu dublach (32), sądzę że obejdzie się bez jakichkolwiek SQLów.

W każdym razie jeżeli uda nam się zidentyfikować działanie, które wpływa na powstanie duplikatu, to oczywiście poinformuję w tym temacie. Dzięki.

Link to postu

Można spróbować to lekko zautomatyzować i dodać w bazie trigger na zapis aukcji, aby nadawał określoną grupę np. DUBEL, dla aukcji które nie mają kodu pocztowego. Wpadnie tutaj każda aukcja pobrana spoza Sello. Wtedy w interfejsie programu można ją już łatwiej zauważyć czy wyfiltrować.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...