Skocz do zawartości

sello na dwóch kompach jedno konto Allegro

Polecane posty

Witam

jak widać to mój pierwszy post :) nie znalazłam odpowiedzi więc zadam pytanie może ktoś ma podobną sytuacje

Potrzebuję zrobić coś takiego
na jednym koncie Allegro
Komputer A zainstalowane Sello Subiekt oraz  Vendero z towarem A
Komputer B zainstalowane Sello Subiekt oraz  Vendero z towarem B

W przypadku sprzedaży towary B dokument sprzedaży wystawia Komputer B
W przypadku sprzedaży towary A dokument sprzedaży wystawia Komputer A

W przypadku sprzedaży łączonej dokument sprzedaży wystawia Komputer A

Czy jest możliwość jakoś to zrobić aby to działało zgodnie ze zdrowym rozsądkiem

 

Edytowane przez Mirela Pardo
Link to postu

Dokument można wystawiać z dowolnego komputera czy użytkownika. Kwestia podzielenia tych towarów np poprzez grupy, przypisania opiekunów do aukcji z danymi towarami. Transakcje tworzone dla tych aukcji będą dziedziczyć opiekuna, a logując się na odpowiednią osobę można przełączyć Sello w tryb wyświetlania tylko danych przypisanych do opiekuna przyciskiem z głowami na dole obok przycisku RAPORT.

Link to postu

Czyli towar A oznacza podmiot A a towar B oznacza podmiot B - nie było to jasno sprecyzowane.

Sello można podłączyć do jednego Subiekta. Można stworzyć dwie osobne bazy Sello podpięte do osobnych Subiektów, ale jeśli będzie w nich dodane to samo konto, to transakcje dotyczące towarów z obu baz będą pojawiać się w obu bazach Sello. Nadal jednak można zastosować rozwiązanie, które podałem wyżej. Trzeba będzie też wyłączyć automatyczne tworzenie dokumentów i tworzyć je ręcznie (można zbiorczo), a transakcje z drugiej bazy trzeba będzie anulować zbiorczo okresowo.

Pytanie, czy takie rozwiązanie jest zgodne z RODO, bo dane klientów dwóch różnych firm są przechowywane razem w jednej bazie i mają do nich dostęp podmioty, które tych danych przetwarzać nie powinny.

Link to postu

podmiot jest ten sam

 

głównym problemem tutaj jest Vendero gdzie do jednej licencji Subiekta można mieć jedno Vednero

stąd potrzeba dokupienia osobnej licencji do Subiekta
automatyczne tworzenie dokumentów mam wyłączone cały czas robię to ręcznie gdyż ta opcja działała u mnie dobrze tylko 2 dni później zamówienia tworzyły się potrójnie co powodowało szybsze zakańczanie aukcji

 

chodzi mi o to aby na kompie A Sello synchronizowało towar A na aukcjach a subiekt w Vendero z towarem A
na kompie B Sello synchronizowało towar B na aukcjach a subiekt w Vendero z towarem B

na odpowiednich Sello włączam synchronizację konkretnych towarów czyli na kompie A synchronizuje Towar A na drugim kompie odwrotnie

głównie dokumenty sprzedaży były by wystawiane na kompie A bo towar B rzadziej sprzedaje się sam zazwyczaj łącznie z towarem A
wiec można by było pominąć całkowicie wystawianie dokumentów sprzedaży na kompie B

tylko czy jest możliwość jakoś to tak połączyć aby na dwóch kompach nie trzeba było dokonywać tych samych czynności
 

 

Link to postu

No tak, ale nie rozumiem po co to rozgraniczenie synchronizacji aukcji na komputer A i B, skoro jest to ta sama baza Sello i Subiekta, to towary będą widoczne na obu komputerach te same. Jeśli na jednym komputerze zostanie wystawiony dokument to będzie on widoczny na drugim.

Nie wiem też do końca z czym wiążą się dwie licencje na Subiekta, czy można to w ogóle na jednej bazie dodać - muszę to zweryfikować.

 

Link to postu

baza musi być chyba w tym przypadku osobna raczej nie będzie możliwości do jednej bazy podpiąć dwie licencje
bo wówczas nie można by było dać dodać drugiego vendero

jak by było można to zrobic na jedej bazie to problemu nie będzie
tylko jak na jednej bazie dodać dwa różne vendero to jest chyba niemożliwe
 

Edytowane przez Mirela Pardo
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...