Skocz do zawartości

NUMER PACZKI

Polecane posty

Mam pytanko do forumowiczów. Zacząłem ostatnio korzystać z integracji Sello z API Paczkomatów i etykiety bardzo fajnie automatycznie wyskakują już z Sello, ale przy tym pojawił się następujący problem.

Otóż gdy pracuję w module TRANSAKCJE ---> DO PACZEK i PPM---> UTWÓRZ PACZKĘ

nigdy nie widzę jaki sellowy numer paczki tworzy Sello, nawet w oknie paczki Sello pokazuje numer "AUTO". Na tym etapie paczka jest już spakowana i zafoliowana i czeka na wygenerowanie paczki z API Paczkomatów co robię zbiorowo na końcu pakowania dla kiludziesięciu paczek na raz i tu pojawia się problem rozróżniania paczek, aby później nakleić właściwą naklejkę na właściwą paczkę. Ja robię to tak, że za każdym razem piszę flamastrem na folii od paczki numer Sello paczki np "17923/2018" przy czym wymaga to wejścia w okno PACZKI ---> DO WYSŁANIA. Niestety jeśli na drugim komputerze pracownik równolegle pakuje też, to się strasznie mieszają te paczki i ciężko się nie pomylić, stąd pytanie w jakiej sekwencji Wy to pakujecie, oraz pytanie @BartekRosa czy Sello mogłoby gdzieś pokazywać numer paki np w "dymku" w oknie TRANSAKCJE, przy okazji może od razu by mogło drukować na ZEBRĘ etykietkę z tym numerem + z kodem kreskowym do naklejenia na pakę, no ale to już "full wypas", na wstępie może w dymku sam numer paki aby nie trzeba jej było szukać w oknie PACZKI?

 

Lub pakuję coś w złej sekwencji? WIele paczek robię praktycznie ręcznie ze względu na konieczność skanowania kodów seryjnych do faktury.

 

image.png.bedd5038403a6da714daaa97de601727.png

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
11 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

A jak utworzysz jednocześnie 49 paczek? :)

Postaramy się dodać.

No to albo zakres podać 2134123/2018 - 34523453/2018 albo napisać, że wynenerowano 300 paczek. Oczywiście jest to temat dla użytkowników jeśli ktoś ma lepszy pomysł to prośba o zaproponowanie.


Jak napisałem w poście pakuję pojedynczo i kurna mam 5 reklamacji na błędne paki, a szósta nie weszła do Paczkomatu (zduplikowana etykieta). Tak sobie pomyślałem, że nie mielibyście z tym jakoś dużo roboty. Dzięki :D

Link to postu
Dnia 15.04.2018 o 05:02, HotKey . napisał:

Otóż gdy pracuję w module TRANSAKCJE ---> DO PACZEK i PPM---> UTWÓRZ PACZKĘ

nigdy nie widzę jaki sellowy numer paczki tworzy Sello, nawet w oknie paczki Sello pokazuje numer "AUTO". Na tym etapie paczka jest już spakowana i zafoliowana

A na podstawie jakiej listy pakujesz takie paczki ?

Dnia 15.04.2018 o 05:02, HotKey . napisał:

Ja robię to tak, że za każdym razem piszę flamastrem na folii od paczki numer Sello paczki np "17923/2018" przy czym wymaga to wejścia w okno PACZKI ---> DO WYSŁANIA.

Ja robię podobnie z tym, że nie piszę, a drukuję małą etykietę (2x3cm)z numerem i kodem kreskowym.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...