Skocz do zawartości

Tworzenie dokumentów a synchronizacja towarów

Polecane posty

Witam,

Mam wrażenie że od kilku dni po zbiorczym zaznaczeniu transakcji do których tworzone są dokumenty końcowe najpierw pojawia się synchronizacja towarów a dopiero później następuje tworzenie dokumentów. Jakoś długo teraz trwa to tworzenie dokumentów, wydaje mi się że kiedyś robione były od razu bez synchronizacji towarów, czy się mylę? Proszę o podpowiedź.

Link to postu

Synchronizacja towarów jest uruchamiana po tworzeniu dokumentów. Być może wcześniej było włączone tworzenie kilku dokumentów, po czym uruchomiła się synchronizacja towarów i znów tworzenie dokumentów, lub też synchronizacja towarów została uruchomiona automatycznie - zgodnie z ustawieniami w parametrach wysyłania i odbierania.

Link to postu

Do 24-05-2018 tak było, że synchronizacja towarów była uruchamiana po tworzeniu dokumentów, obecnie wygląda to tak jak na foto,
CtrlA zaznaczamy wszystkie transakcje w trakcie realizacji(towary powiązane w subiekcie), następnie klik na dokumenty końcowe i zaczynały się drukować dokumenty natychmiast.

Obecnie, jak pisałem wcześniej pierwsza operacja to synchronizacja (foto), a wydruk dokumentów po 7-9 minutach.
Zaznaczam, że nie zmienialiśmy nic w ustawieniach, sello i subiekt pracują na serwerze INSERT.
Gdzie to ugryźć, aby było jak wcześniej?

Bez tytułu.png

Link to postu

Przy synchronizacji towarów występują problemy z synchronizacją jednego z towarów.

 

Cytat

 

Wystąpił błąd przy aktualizowaniu towaru w Sello: Synchronizowanie towaru Sello: Blokowanie towaru do edycji: BRC-WKMETAGEL42 - WKŁADKI DO BUTÓW (BRC-WKMETAGEL42):  .  (0x80040F19)


 

Być może to jest przyczyną więc można spróbować wyeliminować na początek problemy z synchronizacją towarów. Czy ten błąd pojawia się za każdym razem przy synchronizacji towarów czy wynika tylko z chwilowego zablokowania towaru poprzez edycję na innym stanowisku?

Link to postu

Wyeliminowałem ten błąd towaru. Zainstalowaliśmy dzisiaj wersję 1.27 i dalej przy grupowym tworzeniu dokumentów najpierw wywoływana jest synchronizacja towarów a dopiero później tworzone są dokumenty.  W załączeniu aktualny log. Może jakaś inna podpowiedź, co zrobić z tą synchronizacją?

Bez tytułu 1.pdf

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam dziś też pisałem do Państwa właśnie na sello@...... Mam podobny problem, również u mnie idzie najpierw synchronizacja towarów z tą różnicą że nawet po poprawnie wykonanej synchronizacji nie tworzy dokumentów końcowych zbiorowo. Klikając pojedynczą transakcję i tworząc do niej dokument końcowy, nie ma najmniejszego problemu. Próbowałem też wyłączyć chwilowo synchronizację towarów i utworzyć dokumenty końcowe, również nie działa.  Nie mam już pojęcia co mogę zrobić, a przy 500 transakcjach dziennie jest kłopotliwe ręcznie, pojedyncze tworzenie dokumentów końcowych. Ten problem wystąpił u Nas po aktualizacji na 1.28.1 i konwersji bazy danych.

Czy mogę prosić o pomoc.

Windows server 2012 R2

Sello 1.28.1

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...