Skocz do zawartości

Naklejki + kod kreskowy

Polecane posty

Mam problem z wbudowanymi kodami kreskowymi.

Chcę wydrukować naklejki z kodami kreskowymi, które będą czytane przez różne czytniki.

Najpierw próbowałem drukować kod kreskowy jako tekst / odpowiednią czcionkę, jednak wydruk jest marnej jakości (próbowałem na 3 różnych drukarkach - TSC i dwie Zerby).

Czytnik nie czyta kodów kreskowych generowanych z pola tekstowego:

Naklejki_0.thumb.jpg.2a82f9106b651b83c55df0cc86fbb3d2.jpg

Potem spróbowałem zastosować Typ kodu kreskowego:

Naklejki_1.thumb.jpg.6676db9226a5cef4f8b0c865ff89199e.jpg

Niestety Typ kodu kreskowego np. 39 jest określony z góry. Kod kreskowy generowany przez typ kodu kreskowego 39 dodaje na końcu liczbę kontrolną.

Zamiast kodu np. 123456 dostaję kod 123456J. Wydruk jest super ostry. Czytniki super czytają kod. Tylko, ze ja mam kod towaru / kreskowy 123456, a czytnik odczytuje 123456J.

Jak pozbyć się liczby kontrolnej z końca kodu kreskowego ?

Czy można samodzielnie dodać nowy typ kodu kreskowego ? Jak to zrobić ?

Z dostępnych w NEXO kodów tylko QR kod nie dodaje sumy kontrolnej na końcu.

Wiem, że mogę dodać dodatkowy kod kreskowy w kartotece towaru, ale dla 100.000 pozycji jest to dość skomplikowane ;(

Proszę o pomoc...

Andrzej 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Andrzej Kacprowicz
Link to postu
Dnia 19.06.2018 o 12:25, Andrzej Kacprowicz napisał:

Jak pozbyć się liczby kontrolnej z końca kodu kreskowego ?

Czy można samodzielnie dodać nowy typ kodu kreskowego ?

Niestety nie ma takich możliwości i pozostaje dodawanie dodatkowych kodów kreskowych lub próba z każdym typem kodu, aż trafi się ten, który będzie poprawnie działał z czytnikiem.

Link to postu

 

Połowicznie rozwiązałem problem - drukuję kody QR, one odzwierciedlają mój numer 1 do 1.

Dlaczego w kodzie QR nie ma sumy kontrolnej, a w kodzie 39 jest?

To pewna niekonsekwencja...

 

Naklejka.thumb.jpg.93937802c4691c517c3d7c6869e702ad.jpg

 

Może istnieje możliwość poprawienia jakości wydruku - naklejka nr 2 ?

Czy potrzebne są dodatkowe sterowniki / czcionki do drukarki ?

 

 

 

Link to postu
  • 5 lat później...

Wprowadzamy kody kreskowe w naszej firmie, więc trochę pomogę w temacie.

 

1. Suma kontrolna

Nasze czytniki można skonfigurować, żeby nie uwzględniały sumy kontrolnej. Czytają cały kod z sumą, sprawdzają poprawność ale przekazują odczyt bez sumy kontrolnej. Czyli np. kod ma 1234567, wydruk kodu 1234567j, czytnik przekazuje 1234567.

 

2. Kody kreskowe są czasami drukowane z takim ditheringiem przez drukarki Zebra. Jest to wina skalowania i sterowników. Najlepiej wychodzą kody drukowane z Adobe Reader. Z innych programów np  Firefox czasami mamy poszarpane kody. Są dostępne sterowniki alternatywne np od https://www.seagullscientific.com/support/downloads/drivers/ Czasami pomagają czasami nie. Trzeba sprawdzić różne ustawienia.

 

Najlepszym rozwiązaniem jednak jest ustawienie normalnego kodu w Subiekt i skonfigurowanie czytnika, zęby nie przekazywał sumy kontrolnej.

Link to postu
W dniu 2.11.2023 o 16:54, Daniel Kozłowski napisał:

Może prościej stosować kody kreskowe bez sumy kontrolnej, wtedy nie trzeba niczego konfigurować po stronie czytników.

Wbudowane kody kreskowe są zawsze z suma kontrolną. Stosowanie fontów z kodem kreskowym może powodować problemy z poszarpanym wydrukiem. Niektóre modele Zebra drukują też poszarpane kody też np. na etykietach kurierskich drukowanych nie z Acrobat Reader.

Link to postu
24 minuty temu, Ignacy Rzecki napisał:

Wbudowane kody kreskowe są zawsze z suma kontrolną.

Niestety nie podał Pan żadnych technicznych informacji - jakie formaty i gdzie wbudowane ? Jeśli chodzi o drukarki etykiet Zebry to w specyfikacjach widzę kody kreskowe bez sum kontrolnych.

 

24 minuty temu, Ignacy Rzecki napisał:

Stosowanie fontów z kodem kreskowym może powodować problemy z poszarpanym wydrukiem.

Tak na przykład drukują naklejki programy InsERT GT, nasze wydruki graficzne w CR w GT i (przez kilkanaście lat) nie spotkałem się, ani nie słyszałem o takim problemie.

 

24 minuty temu, Ignacy Rzecki napisał:

Niektóre modele Zebra drukują też poszarpane kody też np. na etykietach kurierskich drukowanych nie z Acrobat Reader.

Na pewno to kwestia drukarki, a nie sterowników ? Jak wyżej - też się nie spotkałem z takim problemem. 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
50 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Niestety nie podał Pan żadnych technicznych informacji - jakie formaty i gdzie wbudowane ? Jeśli chodzi o drukarki etykiet Zebry to w specyfikacjach widzę kody kreskowe bez sum kontrolnych.

 

Tak na przykład drukują naklejki programy InsERT GT, nasze wydruki graficzne w CR w GT i (przez kilkanaście lat) nie spotkałem się, ani nie słyszałem o takim problemie.

 

Na pewno to kwestia drukarki, a nie sterowników ? Jak wyżej - też się nie spotkałem z takim problemem. 

Nawiązuję do pierwszej wiadomości otwierającej ten wątek. Przykład poszarpanych kodów:

W dniu 28.06.2018 o 11:39, Andrzej Kacprowicz napisał:

 

Połowicznie rozwiązałem problem - drukuję kody QR, one odzwierciedlają mój numer 1 do 1.

Dlaczego w kodzie QR nie ma sumy kontrolnej, a w kodzie 39 jest?

To pewna niekonsekwencja...

 

Naklejka.thumb.jpg.93937802c4691c517c3d7c6869e702ad.jpg

 

Może istnieje możliwość poprawienia jakości wydruku - naklejka nr 2 ?

Czy potrzebne są dodatkowe sterowniki / czcionki do drukarki ?

 

 

 

Poszarpane kody to problem sterownika Zebry i drukarki. Piszę przecież o tym w pkt. 2 mojej wiadomości. Sterowniki które mogą pomóc to np. https://www.seagullscientific.com/support/downloads/drivers/

Link to postu
21 godzin temu, Ignacy Rzecki napisał:

Nawiązuję do pierwszej wiadomości otwierającej ten wątek.

Ale to w większości nieaktualne problemy sprzed około 5 lat...

 

Nie odpowiedział Pan na moje pytania:

22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:
23 godziny temu, Ignacy Rzecki napisał:

Wbudowane kody kreskowe są zawsze z suma kontrolną.

Niestety nie podał Pan żadnych technicznych informacji - jakie formaty i gdzie wbudowane ? Jeśli chodzi o drukarki etykiet Zebry to w specyfikacjach widzę kody kreskowe bez sum kontrolnych.

oraz nie wyjaśnił z jakiego powodu nie chce Pan korzystać z kodów kreskowych bez sumy kontrolnej:

W dniu 2.11.2023 o 16:54, Daniel Kozłowski napisał:

Może prościej stosować kody kreskowe bez sumy kontrolnej, wtedy nie trzeba niczego konfigurować po stronie czytników.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...