Skocz do zawartości

Sello nie importuje towaru i zdjęć z subiekta

Polecane posty

Zlokalizowałem jeszcze to. 3 błędy. Wcześniej raport pełny raport był pusty.

Zapomniałem dodać, że nadal zamykamy około 100 połączeń w men. zadań na 12h.

Czy można coś z tym zrobić?

W raporcie widnieje tez wpis z dzisiaj zaktualizowano 6543 produkty i dodano 257 produktów

gdzie sprawdzić jakie towary sello dokładnie dodało?

i czy to normalne, że aktualizuje produkty skoro nic nie było w nich zmieniane?

 

Poniżej komunikaty z raportu.

 

Wystąpił błąd przy aktualizowaniu towaru w Sello:
Synchronizowanie towaru Sello:
Aktualizacja towaru:
Pobieranie towaru z zewnętrznego systemu:
The RPC server is unavailable.
 (0x800706BA)

Wystąpił błąd przy dodawaniu towaru do Sello:
Synchronizowanie towaru Sello:
Aktualizacja towaru:
Pobieranie towaru z zewnętrznego systemu:
The RPC server is unavailable.
 (0x800706BA)

InsERT_Driver: Rozłączanie od systemu sprzedaży:
Aplikacja wywołała interfejs, który został skierowany na inny wątek.
 (0x8001010E)

Edytowane przez Dawid B.
Link to postu
Dnia 3.07.2018 o 13:48, Dawid B. napisał:

The RPC server is unavailable

Ten błąd oznacza, że w trakcie wykonywania operacji na Subiekcie, ten nieoczekiwanie został zamknięty. To raczej jakiś grubszy problem z działaniem Subiekta. Po utracie połączenia z Subiektem prawdopodobnie jest on automatycznie uruchamiany ponownie - co by tłumaczyło obecność wielu procesów Subiekt.exe. Natomiast nie jest on już połączony z Sello więc nie synchronizacja zostaje przerwana.

Proszę podobnym poleceniem DBCC CHECKDB sprawdzić również bazę Subiekta.

Link to postu

Proszę bardzo. Raport w załączniku. Czy ponowna instalacja subiekta w przypadku zdrowej bazy rozwiąże problem? Rozumie, że chodzi zapewne o subiekta na serwerze? Teraz kojarzę, że równo z tymi problemami któregoś ranka zauważyłem po przyjściu do pracy zamkniętego subiekta z powiadomieniem "błąd krytyczy" został przekazany do subiekta ale nic sobie z tego nie zrobiłem. Nastąpiło to dwukrotnie w przedziale około 3 dni.

Gdzie można sprawdzić o jaki błąd krytyczny chodziło? A może spowodowało go właśnie otwarcie tylu procesów?

baza_subiekt.rpt

baza_subiekt.txt

Edytowane przez Dawid B.
Link to postu

Bazy wyglądają w porządku, zatem instalacja nowej raczej nic nie zmieni. Na tej bazie Subiekta jest uruchamiane vendero z tego co zrozumiałem. Czy wysyłanie zdjęć do vendero udało się rozwiązać? Czy na bazie Subiekta działają jeszcze inne programy zewnętrzne, np. korzystające ze Sfery?

 

Link to postu

Problem z vendero nadal nierozwiązany. Tam jest zdecydowanie gorzej z odpowiedziami na ten problem.

Na bazie działają inne programy korzystające ze sfery np: integrator hurtowni oraz synchronizator shoper od firmy LEO jaki i 2 programy od firmy Artoit export towarów z subiekta oraz import towarów do subietka GT.

Synchronizator Shoper dodaje bez problemu towary, opisy i zdjęcia do sklepu shoper.

Edytowane przez Dawid B.
Link to postu

Pytałem w vendero - ostatnio szukali tego problemu ale nie udało im się jeszcze ustalić przyczyny. W przypadku wielu integracji działających na jednej bazie może być to trudne, bo obawiam się, że któreś dodatki się po prostu gryzą. Trzeba by ustalić, które to dodatki, kolejno je eliminując tymczasowo, restartować najlepiej cały serwer i wszystkie końcówki i w ten sposób dojść co stanowi problem.

Przy używaniu importerów towarów warto sprawdzić czy po zaimportowaniu/zmianie towaru pojawia się odpowiedni wpis z aktualną datą w tabeli tw_Zmiana, bo Sello korzysta z tej tabeli przy imporcie/aktualizacji towarów z Subiekta.

Co do zdjęć i vendero, sprawdziłbym czy po imporcie towarów do Subiekta w towarze jest ustawione zdjęcie główne i czy nie ma tzw. pustych/czarnych zdjęć.

Link to postu

Masz na myśli odinstalowanie tych programów? Dzisiaj zrestartowałem wszystko i nic nie uruchamiam z tych zewnętrznych programów.

Ale już po godzinie widać wiele procesów Subiekt.

Po wejściu w użytkowników bazy danych  z poziomu program serwisowy prezentuje się to jak w załączniku.

Bardzo mnie dziwią stanowiska zaznaczone kolorem zielonym to zdublowane stanowiska komputerów pod nimi.

Ale jeszcze bardziej dziwi mnie stanowisko PIOTRT bo takiego komputera nie posiadamy. Co to może być?

WIN-D99 to serwer a Desktop to końcówki.

 

serwer.jpg

Edytowane przez Dawid B.
Link to postu

Tak mi się wydaję, że to pasażer na gapę.

Programy zawsze uruchamiamy te same, a on jednego dnia jest innego nie. Jestem w fazie obserwacji tego zdarzenia. Zobaczymy co wyjdzie z PIOTRT bo wskazuje to na nazwę komputera ale nie naszą.

Wracając do naszego tematu, wysyłam właśnie bazę subiekta do pomocy vendero. Zobaczymy co uda im się tam doszukać. Oby coś znaleźli.

Link to postu

Sprawa PIOTRT wyjaśniona. Prócz niego czasami pojawia się również JERZYS. Jest to związane z wydrukami graficznymi Crystal Reports w których wzorcach ich twórcy (zapewne) zapisali te dane i ich nie wyczyścili. Wydruki te łączą się ze źródłem danych, czyli z serwerem SQL przedstawiając się w taki właśnie sposób. Nie jest to zatem nic podejrzanego.

Zdublowane połączenia (albo zdublowane wpisy w programie serwisowym) to problem znany zespołowi, ale obecnie nie ma przydzielonego terminu jego realizacji.

 

Link to postu

Dzięki tobie mogę spać spokojnie. Jedno oko cały czas miałem skierowane na aktualne połączenia do bazy danych na PIOTRT.

Teraz wiem, że to swój. Ślicznie dziękuję.

Temat nadal otwarty jeżeli chodzi o importowanie towarów do sello i zdjęć do vendero. Po wysłaniu bazy do vendero dam znać ale pewnie już będziesz wiedział pierwszy.

 

Link to postu

Z tego co się zorientowałem, to jedno ze zdjęć powodowało problem.

Co do powielanych Subiektów... Trzeba by sprawdzić/ustalić w każdym programie korzystającym ze Sfery w jaki sposób jest uruchamiana Sfera. Dokładnie to chodzi  o parametry wywołania funkcji Uruchom() i podesłać nam odpowiedź.

Mamy pewne podejrzenia, więc warto to sprawdzić.

Link to postu

Tak jedno ze zdjęć powodowało problem ale tylko z wyskakującym błędem w synchronizatorze vendero i powodowało to problem z zaciągnięciem tego właśnie zdjęcia do vednero. Ale był to błąd od ponad 3 miesięcy, który w niczym nie przeszkadzał i wszystko pięknie działało.

Problem ze vendero z importem zdjęć nadal nierozwiązany.

Problem z sello z importem całych towarów oraz oczywiście zdjęć nadal nierozwiązany.

A jak sprawdzić parametry wywołania funkcji Uruchom()  gdzie tego szukać?

Link to postu

Jeśli chodzi o nasze moduły do GT, to wygląda to następująco:

InsERT.GT gt = new InsERT.GT();
InsERT.Subiekt sub;

// Uruchamianie sfery
gt.Produkt = InsERT.ProduktEnum.gtaProduktSubiekt;

int typDopasowania = (int)InsERT.UruchomDopasujEnum.gtaUruchomDopasuj;
int trybUruchomienia = (int)InsERT.UruchomEnum.gtaUruchomNowy;

if (Settings.autoUruchom) // uruchamianie automatyczne
{
    sub = (InsERT.Subiekt)gt.Uruchom(typDopasowania, trybUruchomienia);
}
else // gdy użytkownik podaje dane "z palca"
{
    gt.Baza = Settings.db;
    gt.Serwer = Settings.server;

    if (Settings.autentykacja)
	{
        gt.Autentykacja = InsERT.AutentykacjaEnum.gtaAutentykacjaWindows;
	}
    else
    {
        gt.Autentykacja = InsERT.AutentykacjaEnum.gtaAutentykacjaMieszana;
        gt.Uzytkownik = Settings.user;
        gt.UzytkownikHaslo = Settings.pass;
    }

    sub = (InsERT.Subiekt)gt.Uruchom(typDopasowania, trybUruchomienia);
}

sub.Okno.Widoczne = false;

Oczywiście bezpośrednio przed zamknięciem programu zasoby są zakańczane i zwalniane.

Zatem w momencie uruchomienia modułu na pewno pojawi się na liście mniej więcej tak:

image.png.248befd854d85c06e585268da58a772c.png

Po zamknięciu modułu znika.

Wszystkie pola, w tym przede wszystkim zdjęcia są dodawane przez Sferę, nie ma żadnych bezpośrednich zapisów w bazie (oprócz dodawania cech i grup do słowników, bo nie są w niej zaimplementowane).

Jeśli chodzi o importer towarów, to na pewno jest on wykorzystywany na co dzień przy współpracy z vendero i sello przez sporo firm.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...