Skocz do zawartości

Dekeretacja dokumentów, zablokowana przez brak rozrachunku, wersja 21

Polecane posty

Dzisiaj księgowość przysiadła do dekretacji faktur sprzedaży i mają zablokowaną pracę przez taki komunikat:

dek1.thumb.PNG.098c07c483a203ce11f26cffbbd6054b.PNG

Rozrachunek jest i ma się dobrze:

dek2.thumb.PNG.bad39f28c400be1444f2e0619f656516.PNG

Już myślałem, że to kwestia konieczności aktualizacji rachunków pod Split payment, ale tej FS, nie ma na liście:

dek3.thumb.PNG.2949bf4ad59b558fbf1ef970a4cf566c.PNG

Ale sytuacja jest podobna z rozrachunkami, które są w tym kreatorze.

Teraz pytanie, czy to wina tego Splitpayment? Czy trzeba obowiązkowo uruchomić ten kreator? Podaje on nam liczbę 2200 rozrachunków, niektórych jakiś starych, my generalnie nic nie chcemy zmieniać, ale skąd mam teraz wiedzieć, które są na 23%, a które np. z odwrotnym obciążeniem.

Link to postu
27 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

Dzisiaj księgowość przysiadła do dekretacji faktur sprzedaży i mają zablokowaną pracę przez taki komunikat:

Potrzebny będzie wgląd do definicji schematu dekretacji tego typu dokumentu - najprawdopodobniej zawiera on definicję zapisu na konto rozrachunkowe kwoty nie będącej źródłem rozrachunku.

Link to postu

Co do Kreatora, prędzej czy później może zaistnieć potrzeba uruchomienia, tak aby VAT był przypisany do rozrachunku. Taki moment nastąpi gdy otrzymają Państwo pierwszy przelew w podzielonej płatności. A więc będziemy próbowali rozliczać rozrachunek bez przypisanego VATu. Program nie zablokuje takiego rozliczenia, pojawi się ostrzeżenie, a rozrachunek tak rozliczony pojawi się na Raporcie "Podzielona płatność - niepoprawne rozliczenia rozrachunków". 

Proszę sprawdzić czy ten rozrachunek nie ma przypisanego VATu, w parametrach rozrachunków włączyć pokazywanie kwoty VAT. Prawdopodobnie ktoś edytował te fakturę i przy zapisie VAT się przypisał.    

Link to postu
3 minuty temu, Rafał Płaszewski napisał:

Proszę sprawdzić czy ten rozrachunek nie ma przypisanego VATu, w parametrach rozrachunków włączyć pokazywanie kwoty VAT. Prawdopodobnie ktoś edytował te fakturę i przy zapisie VAT się przypisał.    

Zapewne jest tak jak Pan opisał, jest VAT:

vat.thumb.PNG.938179e246dd9df33f97e7f3f8e7ab08.PNG

Co do przyjęcia płatności w SplitPayment, to chyba nikt w Polsce się jeszcze nie spodziewa :P Oczywiście, za parę miesięcy wejdzie pewnie w nocy jakaś ustawa zmuszająca do tego :(

Link to postu
2 godziny temu, Roman Budzisz napisał:

Potrzebny będzie wgląd do definicji schematu dekretacji tego typu dokumentu - najprawdopodobniej zawiera on definicję zapisu na konto rozrachunkowe kwoty nie będącej źródłem rozrachunku.

Trochę się myliłem - źródłem tego komunikatu jest dekretacja do ewidencji VAT. Proszę, na obecny moment, zmienić Tryb dekretacji rozrachunków dla zapisu VAT na Podłącz z dekretu, bądź z dokumentu i kontynuuj

Link to postu
Dnia 29.06.2018 o 15:17, Roman Budzisz napisał:

Trochę się myliłem - źródłem tego komunikatu jest dekretacja do ewidencji VAT. Proszę, na obecny moment, zmienić Tryb dekretacji rozrachunków dla zapisu VAT na Podłącz z dekretu, bądź z dokumentu i kontynuuj

Ok, udało się puścić dekretacje po zmianie.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...