Skocz do zawartości

Nie mogę dodać importu z subiekta

Polecane posty

Do finału szczęścia i ustawienia automatu do importu z ebay brakuje nam tylko aby sello pobierało nazwę Państwa z subiekta do którego wszystko ładnie się importuje. Tzn. z pliku csv importuje klientów i ZK do subiekta. Tam wszystko jest poprawnie i mamy cały poprawny adres łączenie z krajem klienta. Po imporcie do sello jest wszystko poza wspomnianym krajem. W przypadku gdy konto jest na jeden kraj nie jest specjalnym problemem. Gorzej jest gdy na jednym koncie mam sprzedaż i wysyłkę do różnych krajów. Czy można to jakoś poprawić ?

Link to postu

Powiedz mi Bartku kiedy import Państwa będzie możliwy do zaimplementowania ? Póki co wszystko mamy ustawione przy imporcie z ebay i działa poza tym wąskim gardłem. Mam już ustawione że kraj dodaje się do notatki w sello. Lecz i tak trzeba każdą transakcje edytować i kopiować kraj do adresu. Jeśli to ma być miesiąc to się przemęczymy ale jeśli dłużej to wolę wiedzieć i poszukam innych rozwiązań. 

 

Mogę liczyć na jakąś konkretną odpowiedź ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej. 

Mamy problem przy imporcie zamówień. Nie które kraje nie importują się prawidłowo z subiekta. Przykład w załączniku. Przy imporcie do subiketa nie zapisują się prawidłowo takie nazwy Państw jak:

Australia, Norwegia, Bułgaria, Albania, i pewnie więcej o których jeszcze nie wiem. Problem jest raczej po stronie subiekta. Czy jest jakaś rada żeby subiket przy zapisie przez sfere nie sprawdzał poprawności ?

 

 

import.jpg

Link to postu

To może po kolei, na podstawie tej błędnej sytuacji, bo nie wszystko rozumiem.

  1. Czy mówimy o imporcie ZK z Subiekta do transakcji w Sello?
  2. Jakie dane są w adresie kontrahenta w Subiekcie?
  3. jakie dane są w transakcji w edycji adresu?
  4. Jak wyglądają dane w dokumencie końcowym?

Chodzi o to, żeby namierzyć gdzie powstaje błąd, ale nie do końca wiem jakie operacje są wykonywane kolejno.

 

 

Link to postu

W tym pierwszym przypadku co jest na zakładce Adresy? Stamtąd jest brany adres dostawy, tam gdzie jest Polska wpisana w Sello.

Co do Meksyku, to prawdopodobnie nie ma takiego kraju dodanego w Subiekcie w słowniku Państw, dlatego Subiekt ustawia państwo domyślne, czyli Polskę. Dodanie Meksyku i innych brakujących krajów powinno sprawę załatwić.

Link to postu

Nazw Państw o których była mowa faktycznie nie było w słowniku. Dodaliśmy i będziemy testować. 

EDIT:

Te które się nie przepisywały i zostały dodane w słownikach SUBIEKTA teraz bez problemu trafiają do sello.  Pozostały przypadek będziemy testować. 

 

UPDATE: Australia, Norwegia, Bułgaria, Albania, Meksyk, Gujana Francuska, Szwajcaria (należy dodać w słowiku subiekta)

 

 

Edytowane przez Paul Valentiono
  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 28.09.2018 o 14:48, Paul Valentiono napisał:

Jak już jesteśmy przy imporcie zamówień. Czy możliwe jest mapowanie lub rozpoznawanie rodzaju wysyłki w czasie importu ZK z subiekta do sello ?

W obecnej wersji synchronizatora Sello-Subiekt nie, ale mamy w planach dodanie takiej możliwości po wypuszczeniu nowego synchronizatora.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...