Skocz do zawartości

Server SQL aktualizacja z 2008 do 2017 z nielimitowaną pojemnością.

Polecane posty

Zależy co rozumieć przez "wszystko". SQL Server da się aktualizować, ale czy przez tyle wersji to nie wiem. Można zawsze postawić nowy serwer. Trzeba tylko zadbać o przeniesienie bazy danych z jednego serwera na drugi i o zmianę połączenia w Sello aby używało nowego serwera.

Link to postu

A jak przenieś bazę na nowy serwer ? 

Na innym komputerze zainstalowałem nowy serwer w wersji testowej 180 dni sql 2017 ,zainstalowałem sello bez serwera wybierając przy instalacji serwer który już zainstalowałem sql 2017 , po przekopiowaniu do folderu Data (microsoft sql server) pliku z baza mdf oraz log i próbie podłączenia bazy poprzez program serwisowy sello wyskakuje błąd.

 

 

Wystąpił błąd podczas podłączania bazy.
Szczegóły:
Attach database failed for Server 'DESKTOP-2DPOU73\SERVER'. 
An exception occurred while executing a Transact-SQL statement or batch.
Could not open new database 'AMMO'. CREATE DATABASE is aborted.
File activation failure. The physical file name "C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.INSERTGT\MSSQL\Data\AMMO_log.LDF" may be incorrect.
The log cannot be rebuilt because there were open transactions/users when the database was shutdown, no checkpoint occurred to the database, or the database was read-only. This error could occur if the transaction log file was manually deleted or lost due to a hardware or environment failure.
Stos wywołań:
   w Microsoft.SqlServer.Management.Smo.Server.AttachDatabase(String name, StringCollection files)
   w Serwisant.SqlServer.AttachDatabase(String databaseFilePath, String databaseName)
   w Serwisant.AttachDatabaseWindow.buttonAttach_Click(Object sender, EventArgs e)

Link to postu

Najlepiej zrobić archiwizację przez Sello podłączone do starszego serwera, lub też niezależnie backup na starszym serwerze (do pliku bak). Plik MDF i LDF pomiędzy wersjami SQLa nie jest zgodny. Zazwyczaj nowszy SQL potrafi otworzyć starsze pliki dmp, odwrotnie jest to niemożliwe. W tym wypadku wygląda na to, że plik LDF się "rozjechał" - mówiąc kolokwialnie, z bazą danych. Lepiej tych plików nie kopiować bezpośrednio, bo nie wiadomo w jakim aktualnie są stanie, czy są spójne czy nie.

Link to postu

Udało się że po zainstalowaniu serwera , sello działa bez zarzutu na komputerze gdzie jest zainstalowany serwer 2017 niestety przy próbie połączenia się na drugim komputerze z sello wyskakuje informacja podczas włączania sello i próbie połączenia z serwerem : Serwer nie istnieje , nie ma połączenia sieciowego , serwer jest zatrzymany ,użytkownik sa nie ma uprawnień na serwerze . Przy instalacji sello pokazał mi się nazwa tego serwera ale niestety nie chce się połączyć.  W programie serwisowym sello w ogóle nie pokazuje mi bazy na komputerze gdzie jest serwer , nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Wyłączałem również zaporę na jednym i drugim komputerze ale to też nic nie pomogło.

Edytowane przez Adam Klik
Link to postu

Proszę się upewnić, że nazwa serwera przy uruchamianiu na drugim komputerze jest poprawnie wpisana. Podczas uruchamiania Sello proszę przytrzymać klawisz Ctrl i wskazać serwer\nazwa_instancji_SQL. Jeśli to nie pomoże, proszę spróbować połączyć się po numerze IP komputera serwerowego, czyli np 192.168.0.XXX\SQLServer.

Link to postu

Nazwa Servera jest wpisana taka sama jak na sello na komputerze z serwerem sql , wpisuje to samo co jest stronie logowania do sello : KOMPUTER-GLOWNY\SERVER . Próbowałem z IP ale tez nie działa. Poniżej screen ustawień serwera może tam jest problem że nie jest udostępniony dla innych komputerów. 

server 1.jpg

server 2.jpg

Link to postu

Czy może problem być w tym że w TCP w zakładce IP addresses nie ma nigdzie ustawionego portu ? Próbowałem połączyć się na tym drugim komputerze poprzez Microsoft sql server management studio ale też nie chce się połączyć z serwerem.

SERVER.jpg

Edytowane przez Adam Klik
Link to postu
19 godzin temu, Adam Klik napisał:

Przy logowaniu jest Włączona autentykacja windows

Proszę zatem włączyć logowanie SQL, sa i puste hasło domyślnie. Autentykacja Windows wymaga skonfigurowania użytkownika innego komputera po stronie serwera i domyślnie działa tylko na komputerze na którym jest zainstalowany serwer (użytkownik tego komputera jest uwierzytelniony).

Link to postu

To należy włączyć na komputerze którym zainstalowany jest serwer ?   jak włączyć logowanie SQL ?  W ustawieniach w Sql server management studio ? Próbowałem logować się na tym drugim komputerze poprzez sql server Authentication  ale wyskakuje błąd więc podejrzewam że należy gdzieś zmienić coś w ustawieniach serwera.

 

Tak wygląda to w ustawieniach :

server.jpg

Edytowane przez Adam Klik
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...