Skocz do zawartości

wystapila błedna konfiguracja niestandardowych domyslnych folderow pocztowych

Polecane posty

Witam.
Mam skonfigurowana poczte w gestorze  z mserwsu.

Wszystko działało super do około 15 sierpnia i nagle przestało nie mogę pobrać wiadomości gdyż pokazuje mi błąd o treści:
 
"Wystąpiła błędna konfiguracja niestandardowych domyślnych folderów pocztowych (Spam Inbox.Spam): folder już istnieje"

Nie mam pojęcia o co chodzi. Nic nie zmieniłem .

Bardzo proszę o jakieś sugestie 

Z góry dziękuje za odpowiedzi 

pozdrawiam

Link to postu

Dzień dobry,

Bardzo proszę w koncie pocztowym dla serwera poczty przychodzącej wejść w "Więcej opcji"

W okienku zaznaczyć checkbox przy Definiuj niestandardowe mapowanie folderów. I uzupełnić jak niżej. 

image.png.e347aa03b546895fafd4497025819b4c.png

Następnie proszę zamknąć to okienko i zapisać zmiany w koncie pocztowym. Powinno pomóc.

 

Link to postu
  • 4 lata później...

Mamy podobny problem, po porządkowaniu zbędnych wiadomości i folderów na serwerze poczty w Insercie wyskakuje taki błąd:
 

Cytat

Wystąpiła błędna konfiguracja niestandardowych domyślnych folderów pocztowych (Szkice - Drafts): folder już istnieje

Dodam, że opcja niestandardowego mapowania jest wyszarzona i nie da się jej zaznaczyć.

 

Link to postu

Przejrzałem ten wątek, ale prosiłbym o pewną podpowiedź bo nie do końca rozumiem gdzie jest problem, a nie chcemy usuwać i ponownie dołączać konta pocztowego w Nexo, mamy kilka tysięcy powiązanych maili a problem dotyczy 2 kont pocztowych.

 

U nas folder Drafts na serwerze pocztowym znajduje się poza folderem Inbox, więc jak rozumiem nie mamy czego mapować (bo i tak nie możemy) ani jak poprawiać konfiguracji w cyberfolks bo ta wskazuje na właściwy folder.

00.jpg

Link to postu

W celu analizy problemu będziemy potrzebować od Pana logów poczty. Opis jak włączyć logi poczty znajduje się w artykule e-Pomocy technicznej: Jak włączyć logi klienta poczty?. Po włączeniu logów poczty proszę ponownie wykonać synchronizację poczty.

Zebrane w ten sposób dane (plik z wygenerowanym logiem) proszę przesłać przez formularz kontaktowy kontynuując korespondencję z InsERT pod numerem zgłoszenia INS-988310.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...