Skocz do zawartości

Usuwanie zdjęć

Polecane posty

Mam problem polegający na tym, że nie ze wszystkich aukcji zakończonych mogę usunąć zdjęcia (usunąć powiązania).

Błąd jaki widzę to: "Nieokreślony błąd: należy podać opis aukcji". Zostaje mi w takiej aukcji miniaturka.

W większości aukcji się udało ale niektóre zostają.

Druga sprawa to pytanie dotyczące tego jak w ogóle działa mechanizm usuwania zdjęć.

Usuwam powiązania, potem wywalam z towarów zdjęcia, ale kiedy faktycznie to zdjęcie z bazy zniknie ?

Chodzi o to, że wywaliłem powiązania z ponad 82 tyś aukcji (wszystkich mam 141tyś) i potem zdjęcia z 14tyś towarów (na 44tyś w bazie).

Miejsca z tego uzyskałem raptem 150mb a zajmują mi w bazie 6,59gb. Nie wiem czy to już wszystko czy po prostu mam czekać i stopniowo miejsce się zwolni ?

 

 

Link to postu

Pierwszym problemem postaramy się zająć w najbliższym czasie.

1 godzinę temu, Paweł Wilk napisał:

Usuwam powiązania, potem wywalam z towarów zdjęcia, ale kiedy faktycznie to zdjęcie z bazy zniknie ?

Mechanizm jest tak skonstruowany, aby sam zajmował się usuwaniem zbędnych danych (obecnie zdjęcia oraz wpisy w raporcie) bez ingerencji użytkownika. Liczba usuwanych zdjęć jednocześnie jest uzależniona od szybkości komputera, tak aby nie było to odczuwalne podczas normalnej pracy. Sam proces czyszczenie jest uruchamiany co kilka dni. Można go przyspieszyć, modyfikując wartość w tabeli w bazie danych

Ale po wszystkim proponowałbym go przywrócić do stanu poprzedniego. Można go również ręcznie wyzwolić odświeżając WAŻNE INFORMACJE na stronie startowej.

 

Edytowane przez Bartosz Rosa
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

W wolnych chwilach usuwam cały czas zdjęcia z bazy, dziś zauważyłem, że z lat 2010 - 2013 mam 813 aukcji, które nie mają daty zakończenia.

Można je znaleźć tylko w zakładce aukcje -> wszystkie. Zostały w nich zdjęcia (miniaturki).

Jak mogę wymusić zakończenie tych aukcji lub usunąć z nich te zdjęcia ponieważ w tej zakładce w zmianach zbiorczych nie ma opcji usuń zdjęcia.

Link to postu
declare @date as date
set @date = '20180101' -- tutaj podac date rozpoczecia najstarszej aukcji do usuniecia
delete from au_picture where ap_AuctionId in (select au_Id from au__Auction where au_StartDate < @date)
update au__Auction set au_thumbnailId = null where au_startDate < @date

Datę startową najnowszej aukcji trzeba wpisać w drugiej linijce - wszystkie starsze od niej będą wyczyszczone ze zdjęć.

Polecam przed wykonaniem zrobić kopię bazy.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...