Skocz do zawartości

Skróty klawiszowe Nexo na nowym laptopie z Win10

Polecane posty

Dobry wieczór.

Rewizor Nexo został przeniesiony na inny komputer. Do tej pory zainstalowany był na komputerze z systemem Windows 8.1, a teraz jest na komputerze z Windows 10. Laptop DELL.

Wszystko działa bez zarzutu z wyjątkiem jednej rzeczy. Chcąc skorzystać ze skrótu klawiszowego  F8 nie otwiera mi się opcja wyboru, tylko systemowa opcja " Wyświetlaj na innym ekranie". Zaznaczam, że na klawiszu F8 na laptopie namalowany jest symbol komputera. Co zrobić, aby korzystać z możliwości F8 - wywołanie i zamknięcie nowego sposobu filtrowania danych według różnych kryteriów oraz ograniczanie liczby widocznych elementów listy (tzw. wyszukiwanie tekstowe na liście). Sprawdziłam inne skróty klawiszowe F i okazuje się, że żaden nie działa. Przy naciśnięciu klawisza np.F1  pokazuje się coś co załączam w zrzucie ekranu.

Pomóżcie.

Przechwytywanie.PNG

Link to postu
Dnia 6.10.2018 o 19:24, Grażyna Sz napisał:

Sprawdziłam inne skróty klawiszowe F i okazuje się, że żaden nie działa. Przy naciśnięciu klawisza np.F1  pokazuje się coś co załączam w zrzucie ekranu.

Często w nowych komputerach, klawisze funkcyjnie, są domyślnie jako drugorzędne - czyli jako główne ustawiają się funkcje z piktogramów na klawiszach funkcyjnych. Proszę nacisnąć klawisz Fn z dowolnym klawiszem funkcyjnym, powinno zadziałać. Jak pojawi się w pracy mój kolega, to dopytam go jeszcze, gdzie w DELL'ach ustawia się na stałe klawisze funkcyjne jako domyślne ;)

Klawisze przestawia się z poziomu BIOSu.

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Skróty klawiszowe Nexo na nowym laptopie z Win10
×
×
  • Dodaj nową pozycję...