Skocz do zawartości

Aukcje ebay

Polecane posty

Dlaczego gdy ściągam do sello aukcje ebay otrzymuje komunikat o błędzie: 

"Zapisanie danych aukcji 12345678909 nie powiodło się.
Wybrane konto nie handluje na podanym serwisie."

Konto jest ważne, transakcje się pobierają. Tylko od niedawna z aukcjami jest problem.

Proszę o pomoc.

EDIT: Dwie aukcje były jakieś trefne. Po ich usunięciu nowe ściągały się prawidłowo. 

 

PS Czy Panowie Sello pracują coś nad ebayem ? Jaki to byłby piękny dzień gdyby nagle można było wystawiać aukcje przez ebay ..... 

Edytowane przez Maxi Max
Link to postu

Wiesz, Sello spina transakcje ze sklepu, allegro i ebaya z subiektem (właściwie tylko z ebay.pl bo już z transakcjami w walucie zupełnie sobie nie radzi). Dlatego wygodnie by mi byłby gdyby Sello obsługiwało również aukcje ebay. Obecnie do obsługi aukcji ebay używam własnego narzędzia ale wolałbym mieć uniwersalne narzędzie które obsługiwałoby wszystkie platformy. Idealnie byłoby gdyby sello ruszyło wreszcie z ebayem ale wydaje się, że Instert ostatecznie olał ebaya więc powoli dojrzewam do decyzji o zmianie platformy SubiektGT-Sello na coś innego. Ten Baselinker wygląda, że może być alternatywą.

Link to postu
20 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Na razie rozwój eBaya jest wstrzymany, przynajmniej do czasu aż wdrożymy wszystkie zmiany związane z Allegro.

Szkoda. Coraz więcej polskich sprzedawców rozszerza sprzedaż o ebaya i niestety Sello nie wsiada do tego pociągu. Domyślam się że to właśnie z tego powodu o którym napisałeś - jak macie myśleć o rozwoju jak nie nadążacie za zmianami allegro.

Inna sprawa, że ebay nie zmiania się prawie wcale ( a już na pewno nie tak jak allegro w ostatnich latach) wprowadzili wymagany EAN, i kilka innych parametrów specyficznych nieobowiązkowych. Wprowadzili pewne obostrzenia co do opisu html i tyle.(nie nie......nie taki beznadziejny opis jak allegro:) Nic strasznego. Dla was odpalenie tego to byłaby bułka z masłem. 

 

PS A'propos nadążania za zmianami allegro - Kiedy w sello do parametrów specyficznych będzie można wykorzystywać pola własne zewnętrzne ?

Edytowane przez Maxi Max
Link to postu
5 godzin temu, Maxi Max napisał:

Coraz więcej polskich sprzedawców

Jakieś statystyki? :)

5 godzin temu, Maxi Max napisał:

jak macie myśleć o rozwoju jak nie nadążacie za zmianami allegro

Weźmy pod uwagę, że Allegro do obecnych zmian przygotowywało się od paru lat. Nie da się w ciągu tygodnia tego nadrobić, tym bardziej, że w Sello wiele rzeczy musiało zostać przepisanych od nowa.

6 godzin temu, Maxi Max napisał:

Dla was odpalenie tego to byłaby bułka z masłem. 

No właśnie nie do końca, bo decyzję o wstrzymaniu rozwoju eBay przypieczętowała ostatecznie konieczność poczynienia dosyć dużych inwestycji aby móc kontynuować jego działanie. W związku z tym, że eBaya używa raptem kilkanaście osób, inwestycja ta nie była dla nas opłacalna. Część tej inwestycji zostało zrealizowanej na potrzeby Allegro, więc obecnie szanse dla eBaya są większe niż były rok temu. W związku jednak z tym, że równolegle pracujemy również nad nowym synchronizatorem z Subiektami oraz nad zmianami w Allegro póki co eBay musi zaczekać.

6 godzin temu, Maxi Max napisał:

Kiedy w sello do parametrów specyficznych będzie można wykorzystywać pola własne zewnętrzne ?

Najpierw obsługa Allegro zostanie przepisana na nowe API, to jest priorytet i tym się obecnie zajmujemy. Wszelkie zmiany związane z nowościami w Allegro czy rozszerzeniem możliwości aukcji w Sello będą się pojawiać w trakcie implementacji nowego API Allegro lub po przepisaniu. Terminowy ciężko mi tutaj podawać bo jest bardzo wiele czynników, które mają na nie wpływ.

 

Link to postu
8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W związku z tym, że eBaya używa raptem kilkanaście osób, inwestycja ta nie była dla nas opłacalna.

O matko, a ile osób ma używać sello-ebaya skoro to nie działa ? Nie można wystawić aukcji, nie można wystawić dokumentu końcowego dla transakcji innych niż z ebay.pl. Uruchomcie ebaya, napiszcie na stronie sello, że wspieracie ebaya, zareklamujcie się i wtedy zobaczycie czy tylko kilkanaście osób kupi licencję. Oczywiście nie mam statystyk ale siedzę na ebayu od wielu lat i obserwuję, iż pojawia się tam coraz więcej polskich sprzedawców. Tu nie chodzi o rynek wewnętrzny i konkurencję dla allegro. Już od dawna wiadomo, że w Polsce ebay nie wygra. Tu chodzi raczej o to, że coraz więcej polskich sprzedawców widzi sens sprzedaży za granicą. A do tego Allegro się praktycznie nie nadaje. Mówię Ci Bartek - pociąg ruszył, niech sello zbiera walizki z peronu i wskakuje nim będzie za późno ! :) 

Link to postu

Już raz zainwestowaliśmy w eBay i zainteresowanie było praktycznie żadne. Drugi raz nie podejmuje się tej samej inwestycji w nadziei, że a może tym razem, zwłaszcza, gdy jest bardzo dużo pracy związanej z tym czego aktualnie używają praktycznie wszyscy użytkownicy. Takie gdybanie się nie sprawdza, muszą być jasne przesłanki oraz ręce do zrobienia tego.

Widzimy po statystykach ile osób w ogóle próbuje uruchomić eBay, ile mamy zapytań w sprawie eBaya i są to znikome liczby, które zdecydowanie nie wróżą zwrotu poczynionej inwestycji. Łatwo tak mówić, gdy nie trzeba wyżywić programistów i testerów ze sprzedaży :). Jeśli rachunek się nie zgadza i nic nie przemawia za tym, że opłaca się wyłożyć dosyć spory pieniądz to się nie wchodzi w taką inwestycję.

P.S. za późno nigdy nie będzie, widzimy to po nowych użytkownikach Allegro. Firmy powstają, użytkownicy przychodzą, odchodzą, zmieniają oprogramowanie, cały czas jest tutaj rotacja na pewnym poziomie.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Już raz zainwestowaliśmy w eBay i zainteresowanie było praktycznie żadne.

Kiedy ? 7 lat temu ? Toż to w e-handlu epoka. Nie chcecie inwestować w ebaya bo 7 lat temu nikt nie kupował licencji ?  Może uruchomcie przedpłaty na ebya jak na malucha w latach 80-tych ? No ja przepraszam co za podejście.

 

1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Widzimy po statystykach ile osób w ogóle próbuje uruchomić eBay, ile mamy zapytań w sprawie eBaya i są to znikome liczby, które zdecydowanie nie wróżą zwrotu poczynionej inwestycji.

Kolejny argument z d........ Powtarzam, nikt nie odpala ebaya BO TO NIE DZIAŁA. Trudno żebyście w statystykach mieli próby odpalania czegoś czego nie ma.Widzę że jesteście uprzedzeni. Sparzyliście się kilka lat temu i obraziliście się na ebaya. Jesteście świetnymi informatykami ale biznesmeni z was jak z koziej dupy trąbka. Sorry. Zrobiliście chociaż reaserch ile w ogóle pracy trzeba by odpailć ebaya ? To nie allegro które zostało przewrócone do góry nogami.

 

Lubię Sello. To przyjazny i stabilny program z wieloma możliwościami. Jest takim sercem mojego systemu sprzedaży (sello-subiekt-sklep-aukcje allegro/ebay) Oczywiście brakuje kilku funkcjonalności, rozwija się ślimaczym tempie ale ogólnie dobrze mi się z nim pracuje. Gdyby jeszcze tylko ten ebay.....ech...

 

PS Mam swój bardzo sprawny program do wystawiania aukcji ebay. Teraz gdy zrobilście zbiorcze łączenie towarów, aukcje zassane do sello są skojarzone z towarem dzięki czemu mogłem zautomatyzować zamykanie aukcji na różnych serwisach. Duże udogodnienie. W tej sytuacji nie brakuje mi tak bardzo możliwości wystawiania aukcji ebay. Największym problemem z którym się teraz borykam są rezerwacje i dokumenty transakcji ebay w walucie. Niestety każdą transakcję w walucie innej niż PLN muszę przeklepać ręcznie do subiekta. Nie dałoby się coś z tym zrobić ? Help :) 

Link to postu

Ja rozumiem, że są użytkownicy, którym by to było na rękę, ale czy byli by w stanie zainwestować te, dajmy na to 100 tys. złotych aby powstała od podstaw integracja z eBayem? :) No przecież to takie proste, że ludzie zaczną tego używać, więc się zwróci... po 10 latach być może. Sello nie jest dla firmy kluczowym produktem a czas dużych inwestycji ma już dawno za sobą, obecnie są inne priorytetowe produkty na których skupia się firma. Nikt nie podejmie takiego ryzyka obecnie. Zza monitora to zawsze wygląda na prostsze i oczywiste :) - ale takie nie jest.

47 minut temu, Maxi Max napisał:

Powtarzam, nikt nie odpala ebaya BO TO NIE DZIAŁA.

Ale osoba instalująca program tego jeszcze nie wie. Ja mówię o instalacji, zapytaniach na e-mail itp. Wciąż w wielu miejscach wiszą informacje, że Sello działa z Allegro oraz eBay - niestety nie jesteśmy w stanie wyegzekwować na wszystkich kanałach dystrybucji poprawek. Nie wszyscy na początek czytają forum. Wielu użytkowników nawet nie wie, że forum istnieje.

45 minut temu, Maxi Max napisał:

Jesteście świetnymi informatykami ale biznesmeni z was jak z koziej dupy trąbka

I dlatego też nie zajmujemy się biznesem. Od tego są w firmie osobne działy.

 

45 minut temu, Maxi Max napisał:

Zrobiliście chociaż reaserch ile w ogóle pracy trzeba by odpailć ebaya ? To nie allegro które zostało przewrócone do góry nogami.

Zrobiliśmy, dużo. Akurat wywrót spowodowany w Allegro może nam jedynie pomóc przy implementacji eBaya.

 

50 minut temu, Maxi Max napisał:

rozwija się ślimaczym tempie ale ogólnie dobrze mi się z nim pracuje

Czy nie zauważyłeś lekkiej poprawy w ostatnim czasie? Powstaje więcej funkcji niż dotychczas, wersje wychodzą przynajmniej 2x częściej. Realizujemy długo wyczekiwane funkcje, które usprawniają pracę wielu osobom. Pracuje się dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Są plusy, tylko trzeba je dostrzec :). Może też nie zawsze trafimy w potrzeby każdego użytkownika, ale to jest raczej wkalkulowane w model oprogramowania pudełkowego.

54 minuty temu, Maxi Max napisał:

Gdyby jeszcze tylko ten ebay.....ech...

Jak wspominałem wcześniej, szanse są, ale musimy najpierw zakończyć dwa ogromne zadania, Allegro i synchronizator Subiektów. Najpierw zadbamy o użytkowników obecnych a potem o potencjalnych nowych.

56 minut temu, Maxi Max napisał:

Największym problemem z którym się teraz borykam są rezerwacje i dokumenty transakcji ebay w walucie.

Kwestia walut jest jednym z tematów związanych i z eBayem i z synchronizacją z Subiektem i jest w planach dodanie obsługi walutowości - ale już w nowym synchronizatorze Subiekta. Walutowość to jest również skomplikowane zagadnienie i nie chcemy go teraz realizować w starym mechanizmie, bo staramy się skończyć i udostępnić nowy. Znów tutaj skorzysta z niego kilka osób, gdy na nowym synchronizatorze skorzystają praktycznie wszyscy.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy nie zauważyłeś lekkiej poprawy w ostatnim czasie? Powstaje więcej funkcji niż dotychczas, wersje wychodzą przynajmniej 2x częściej. Realizujemy długo wyczekiwane funkcje, które usprawniają pracę wielu osobom.

Zauważyłem poprawę. Wersje wychodzą nieco częściej i terminowość jakby wyższa. Ten nowy mechanizm zbiorczego łączenia aukcji z towarami jest świetny i kapitalnie poprawił mi komfort pracy (a właściwie dzięki niemu trochę pracy zaoszczędzam)

Nie wiem jakie zaszły u Was zmiany ale wyraźnie wzrósł poziom optymizmu Twoich wypowiedzi na temat rozwoju sello :) i to chyba najlepiej rokuje.........żeby jeszcze ten ebay ... ;) 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...