Skocz do zawartości

nowy program

Polecane posty

Mam zamiar przejść z pełnej księgowości/dotychczas Rewizor GT/ na książkę przychodów i rozchodów. i pozostać w systemie Insert.

Jakie programy zakupić: Subiekt GT, Rachmistrz 

Czy faktury zakupu towarów i kosztowe wprowadzałabym w Subiekcie i import do Rachmistrza czy bezpośrednio w Rachmistrzu ? konieczne są rozrachunki  z dostawcami.

Sprzedaż /raporty kasy fiskalnej/ jest w punktach detalicznych bez ewidencji ilościowo-wartościowej.

Dziękuję za podpowiedź.

 

 

 

Link to postu

Pani Anno

W Rachmistrzu GT nie będzie miała Pani kontroli rozrachunkowej. Nawet przy użyciu na tej samej bazie z Subiektem GT - rozrachunki zostaną w Subiekcie GT.

Sugeruję zastanowić się nad migracją do nexo. Tam może Pani w dowolnym roku na tej samej bazie przechodzić pomiędzy formami księgowości (pełna - Rewizor, KPiR - Rachmisrz) a i w Rachmistrzu mieć spięte rozrachunki.

Link to postu

Panie Radosławie

To mnie przekonuje, spięte rozrachunki i jeden program tj.Rachmistrz.

Ale u mnie, oprócz handel detal  jest jeszcze punkt usługowy w którym planowałam zainstalować Subiekta GT /dużo faktur sprzedaży/ i stąd pomysł z Rachmistrzem GT. I zaimportowanie kontrahentów, których mam w Rewizorze GT.

W takiej sytuacji jakie widziałby Pan optymalne rozwiązanie ? czy przejście na nexo czy pozostanie w GT

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.

 

Link to postu

Pod warunkiem posiadania odpowiednich warunków sprzętowych. Jeśli moduł handlowy (Subiekt) ma pracować w zdalnej lokalizacji od bazy księgowej (Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo), to w przypadku skorzystania z chmury InsERT do wymiany dokumentów, praca na oprogramowaniu nexo jest dużo bardziej elastyczniejsza, niż na GT. Nawet jeśli miałby to być zestaw Subiekt GT <-> Rachmistrz nexo, to choć co prawda bez chmury ale za pomocą plików EPP, w Rachmistrzu nexo obsługa dekretacji dokumentów jest lepiej obsłużona.

 

Link to postu

Mam Subiekta GT, nie aktualizowanego od dawna bo nie pracował, więc jeśli możliwa jest współpraca z Rachmistrzem nexo to wydaje się korzystne. tylko nie wiem jak to jest z przesyłaniem plików EPP i warunkami sprzętowymi. Mam komputery i internet /dostęp HFC choć nie wiem czy to wystarczy/

Chciałabym chyba aby bazą było stanowisko Subiekta a w zdalnej lokalizacji program księgowy Rachmistrz nexo.

czy to możliwe ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...