Skocz do zawartości

Mechanizm pozwalający pozbyć się nieużywane oraz stare zdjęcia z bazy - jak to zrobić ?

Polecane posty

Witam,

Chciałem odchudzić bazę. Wiem że w wersji 1.29 pojawił się mechanizm usuwający nieużywane zdjęcia . Mógł by ktoś mi powiedzieć jak ten mechanizm uruchomić ? To działa na zasadzie skryptu ? Czy włącza się to z pozycji Sello ? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link to postu

W operacjach zbiorczych na aukcjach zakończonych można użyć opcji usunięcia powiązania ze zdjęciami. Podobna opcja znajduje się również w towarach. Jeśli zdjęcie nie jest już wykorzystane ani w towarze ani w aukcji to mechanizm czyszczący bazę ze "śmieci" usunie te zdjęcia fizycznie z bazy. Można go uruchomić ręcznie przyciskiem odświeżenia ważnych informacji na stronie startowej - bo działa on w oparciu o ten sam mechanizm, co moduł diagnostyczny/RSS z informacji od nas. Przy dużej liczbie zdjęć można to wykonać kilkukrotnie aby przyspieszyć proces (jednorazowo usuwanych do kilkuset zdjęć).

Link to postu

Ja może nie koniecznie na temat ale zauważyłem że od początku Sello nie radzi sobie z plikami PNG i przy imporcie takich zdjęć z bazy SGT podkłada sobie czarne tło co mnie bardzo irytuje i wkurza, czy zostanie to naprawione ? Subiekt GT z takimi zdjęciami radzi sobie bez problemu więc tym bardziej się dziwię że sello nie.

Przechwytywanie1.PNG

Link to postu

Faktycznie tak mogło być bo teraz sello już nie zmniejsza zdjęć i nie jest wymagany osobny FTP do zdjęć bo wszystko idzie na allegro ale fajnie by było żeby zamiast tego paskudnego czarnego tła sello poprawnie wyświetlał transparentność albo jak już to białe tło pokazywał.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...