Skocz do zawartości

Łączna waga towarów na wydruku zamówienia od klientów/fakturze + wielkość liter i cyfr

Polecane posty

Witam

jak zrobić żeby na wydruku zamówienia od klientów oraz na fakturze sprzedaży była łączna waga towarów z faktury/zamówienia ?

Chodzi o to żeby waga ta drukowała się na dokumencie pod tabelkami z towarem i kwotami do zapłaty (lub w innych odpowiednim do tego miejscu). Mamy niebieskiego i zielonego plusa.

 

I od razu pytanie drugie. Czy można na stałe ustawić wysokość wierszy oraz szerokość kolumn w wykazie towarów ? Chodzi o to że chce mieć powiększone litery i cyfry podczas wypisywania zamówień/faktur (wzrok już nie ten co kiedyś :'() Teraz jest często tak że ręcznie zwiększam wysokość wiersza (przez co powiększają się litery i cyfry i  jest ok). Jednak kiedy wchodzę następny raz w wykaz towarów podczas wypisywania zamówienia/faktury wszystko wraca do ustawień wyjściowych (czyli mniejsze litery i cyfry niż wcześniej ustawiłem). Czy wielkość liter można gdzieś w ustawieniach zapisać na stałe ?

Link to postu
3 minuty temu, Jakub Kowalski napisał:

Chodzi o to że chce mieć powiększone litery i cyfry podczas wypisywania zamówień/faktur (wzrok już nie ten co kiedyś :'(

U mnie też coś z patrzeniem się zepsuło... ;)

 

image.png.6de72c54594ce8697ca8524fe2d29ca4.png

Link to postu
7 minut temu, Jakub Kowalski napisał:

chodziło mi nie o wielkość czcionki na wydruku tylko o wielkość czcionki na monitorze podczas wklepywania towarów do zamówienia do klientów.

 

Rozumiem.

Ale teraz sprawdziłem u siebie. I jak rozszerzę linię w zamówieniu do dostawcy (tu sprawdzałem) to po zapisaniu i otwarciu ponownie (i w nowym zamówieniach) pozstaje wybrany przeze mnie rozmiar. Ciekawe, bo piszesz, że u Ciebie program zachowuje się inaczej...

Link to postu
22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Rozumiem.

Ale teraz sprawdziłem u siebie. I jak rozszerzę linię w zamówieniu do dostawcy (tu sprawdzałem) to po zapisaniu i otwarciu ponownie (i w nowym zamówieniach) pozstaje wybrany przeze mnie rozmiar. Ciekawe, bo piszesz, że u Ciebie program zachowuje się inaczej...

no właśnie też mnie to dziwi bo czasami jest tak że np.  przy wypisaniu 3 zamówień czy faktur wielkość zostaje ta sama a później się zmienia. Czasami też jest tak że po ponownym włączeniu komputera się zmienia a czasami nie. Ogólnie rzecz biorąc program zachowuje się nieregularnie. Ciekawy jestem czy gdzieś w ustawieniach można to zapisać na stałe. Próbowałem kombinować w parametrach listy (autodopasowanie itd.) ale coś mi się nie udaje. 

Może jakieś inne pomysły ?

Link to postu
51 minut temu, Jakub Kowalski napisał:

jak zrobić żeby na wydruku zamówienia od klientów oraz na fakturze sprzedaży była łączna waga towarów z faktury/zamówienia ?

Chodzi o to żeby waga ta drukowała się na dokumencie pod tabelkami z towarem i kwotami do zapłaty (lub w innych odpowiednim do tego miejscu).

Należy włączyć widoczność kolumny "Masa x ilość".

 

58 minut temu, Jakub Kowalski napisał:

Mamy niebieskiego i zielonego plusa.

To standardowa funkcjonalność programu.

 

59 minut temu, Jakub Kowalski napisał:

I od razu pytanie drugie. Czy można na stałe ustawić wysokość wierszy oraz szerokość kolumn w wykazie towarów ? Chodzi o to że chce mieć powiększone litery i cyfry podczas wypisywania zamówień/faktur (wzrok już nie ten co kiedyś :'() Teraz jest często tak że ręcznie zwiększam wysokość wiersza (przez co powiększają się litery i cyfry i  jest ok). Jednak kiedy wchodzę następny raz w wykaz towarów podczas wypisywania zamówienia/faktury wszystko wraca do ustawień wyjściowych (czyli mniejsze litery i cyfry niż wcześniej ustawiłem). Czy wielkość liter można gdzieś w ustawieniach zapisać na stałe ?

Ja wszystkim polecam dobierać sprzęt do potrzeb - duży monitor, mała rozdzielczość. Można też zwiększyć rozmiar tekstu w systemie operacyjnym, ale nie więcej niż 120-125%.  To co można zrobić w programie to zmienić rozmiar czcionki w parametrach listy - parametry listy są zapamiętywane -  "zoom aplikacyjny" nie jest zapamiętywany.

Link to postu
14 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Należy włączyć widoczność kolumny "Masa x ilość".

 

To standardowa funkcjonalność programu.

 

Ja wszystkim polecam dobierać sprzęt do potrzeb - duży monitor, mała rozdzielczość. Można też zwiększyć rozmiar tekstu w systemie operacyjnym, ale nie więcej niż 120-125%.  To co można zrobić w programie to zmienić rozmiar czcionki w parametrach listy - parametry listy są zapamiętywane -  "zoom aplikacyjny" nie jest zapamiętywany.

dzięki za podpowiedzi. Jak będę miał chwilę to pobawię się ustawieniami i zobaczę co z tego wyjdzie.

Link to postu

Dzisiaj zapoznawałem się bliżej ze zmianami do wersji 1.55 (brakuje czasu nawet na to), pojawiła się nowa możliwość:

Cytat

W parametrach list dodano pole z rozmiarem listy. Zmiana rozmiaru możliwa jest w zakresie od 50% do 200% wartości standardowej.

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

stan obecny5c3db8a77e630_stanpodany.PNG.50e15f8f96386123da76959fcbb03eb2.PNG

15 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Dzisiaj zapoznawałem się bliżej ze zmianami do wersji 1.55 (brakuje czasu nawet na to), pojawiła się nowa możliwość:

 

Masz na myśli Rozmiar tekstu (%) i okienko do wpisania wartości procentowej ? Znalazłem to i faktycznie zmienia się wielkość czcionki.

Jednak pobawiłem się wczoraj tymi parametrami i wciąż jest jedna kwestia która utrudnia mi wielogodzinną pracę z Subiektem. Chodzi o wysokość wierszy w poszczególnych listach. Ustawiam sobie ręcznie (myszką rozszerzając wiersz) wysokość jednego wiersza a co za tym idzie rozszerzają się wszystkie i jest ok. Jednak jeśli wyjdę z tej listy i np. wpisuję kolejne zamówienie wysokość wierszy wraca do wyjściowego rozmiaru. Efekt jest taki że wszystkie wiersze są bardzo ściśnięte. Rozmiar tekstu mam np. 140 % a wierszą są ściśnięte jak śledzie w beczce ;D co utrudnia mi pracę. To samo się dzieję jeśli zrestartuję Subiekta.

Czy jest możliwość ustawienia na stałe wysokości wierszy w poszczególnych listach ?

Powyżej 2 zdjęcia obrazujące kwestie wysokości wierszy (jest to wycinek z zamówienia od klientów). Wielkość czcionki jest ta sama (140% ustawione w parametrach listy) ale wysokość wierszy jest różna. Z lewej strony to co jest teraz. Po prawej to co chcę osiągnąć tak żeby była to stała wysokość wierszy a nie za każdym razem po zmianie wysokość wraca do tego co jest z lewej strony. Wygląda mi to na jakiś błąd w programie.

 

Druga kwestia to waga łączna na dokumencie. Włączyłem widoczność kolumny masa x ilość i pojawiła się dodatkowa kolumna na wydruku oraz łączna waga pod tabelką.

Czy jest możliwość aby na wydruku została tylko łączna waga towarów (ta pod tabelką) a nie było na wydruku tej dodatkowej kolumny ? Oraz czy można w standardzie zmienić miejsce położenia napisu z łączną wagą ? Np. w okolice uwag do dokumentu ?

 

Edytowane przez Jakub Kowalski
Link to postu
6 godzin temu, Jakub Kowalski napisał:

Czy jest możliwość ustawienia na stałe wysokości wierszy w poszczególnych listach ?

Powtarzam problem, nie są zapamiętywane ustawienia wysokości wiersza, a ustawienia domyślne też się zmieniają na mniejsze po ponownym wyświetleniu listy.

 

6 godzin temu, Jakub Kowalski napisał:

Czy jest możliwość aby na wydruku została tylko łączna waga towarów (ta pod tabelką) a nie było na wydruku tej dodatkowej kolumny ?

Oczywiście, że jest możliwość, poprzez modyfikację wzorca poza programem.

 

6 godzin temu, Jakub Kowalski napisał:

Oraz czy można w standardzie zmienić miejsce położenia napisu z łączną wagą ? Np. w okolice uwag do dokumentu ?

W standardzie nie mamy wpływu na nic więcej niż pokazanie/ukrycie tej informacji, które ja pisałem wyżej jest uzależnione o widoczności kolumny "Masa x ilość".

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Łączna waga towarów na wydruku zamówienia od klientów/fakturze + wielkość liter i cyfr
×
×
  • Dodaj nową pozycję...