Skocz do zawartości

Import wyciągu bankowego .csv

Polecane posty

Witam

 

Mamy nową wersję 16.0.2 i chcemy korzystać z importowania plików .csv (bo namy mBank Detal a nie mBank Company i MT940 nie działa).

 

Dodałem nowy parser (pracując na pliku pobranym z banku), wczytałem, poustawiałem, zmapowałem.

Wchodzę do WG - wyciągi bankowe i chcę "Import wyciągu bankowego". Wybieram plik, zdefiniowany parser i mam błąd.

"Parser został zdefiniowany dla innego banku niż wczytany plik lub niepoprawna definicja parsera"

Dzwonię zatem na Info i słyszę, iż powyższy komunikat oznacza jedynie jakiś błąd w ustawieniach parsera i u Pana na innym pliku banku działa ;)))

Uwielbiam jak coś u Was działa a u mnie nie. Naprawdę ;). Dokładnie po to dzwonię aby to usłyszeć. Mam dalej próbować ew. zadzwonić do banku i zapytać jak zbudowali plik np. kodowanie.

 

Zatem kolejny raz pozostawiony sam sobie, dodałem kilkanaście parserów różniących się od siebie 1 zmienną - tak aby wiedzieć, iż przetestuję każdą konfigurację.

Nie, nadal nie działa.

Zatem, zapytuję.

Co mam zrobić aby zaczytywać dane z pliku .csv mBank Detal (choc konto firmowe)?

 

P.S.

Kiedy MT940 będzie poprawnie działało z mBank Detal (choć firmowe).

 

Link to postu

Witam,

proszę o przesłanie na priv lub wkleić na forum screen konfiguracji parsera. Gdyby możliwe było przesłanie pliku na priv to jednoznacznie będziemy mogli wskazać gdzie jest błąd w konfiguracji.

Ad. P.S.

temat był omawiany tutaj: https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/529-mbankmt940-nie-wspierany-import-operacji-bankowych/#comment-3639

"Co do plików mt940 z rachunków firmowych w mbanku (nie korporacyjnych) to taki plik dałoby się wczytać wybierając parser ogólny gdyby bank poprawnie tworzył pliki z saldem"

Link to postu

Wszystko działa.

Problemy chyba były 2

1. Plik zawiera 2 apostrofy na początku i 2 na końcu opisu pozycji a nie cudzysłów ;) choć wygląda tak samo

2. Kodowanie działa tylko z ISO - 8859-2

 

W załączniku wersja dostosowana do mBank Detal.

Zostały 2 pozycje do mapowania, ale ponieważ mBank wpisuje je w 1 linii to nie jest możliwe ich odczytanie poprzez mapowanie.

Saldo początkowe i saldo końcowe :(

Szkoda.

 

Dziękuję za pomoc.

 

Rodzi się jednak nowe pytanie: Jak zmienić proces identyfikacji operacji i jej dopasowanie.

Wiele opisów na przelewach jest średnio nazwana :( Czy mam możliwość ich korekty w systemie ew. zmiany reguł ?

 

Parser csv mbank Detal.xml

Link to postu
Dnia 20.07.2017 at 15:54, Marcin Niepodam napisał:

Zostały 2 pozycje do mapowania, ale ponieważ mBank wpisuje je w 1 linii to nie jest możliwe ich odczytanie poprzez mapowanie.

Saldo początkowe i saldo końcowe

Akurat mbank zapisuje to w osobnych liniach, chyba że ma Pan plik, w którym oba salda są zapisane w jednej linii. Oczywiście mogą pojawić się pliki z innych banków, które w ten sposób zapisują salda. Mamy zanotowaną potrzebę oprócz wyboru linii również wybór kolumny, tak aby można było jednoznacznie wyciągnąć z pliku potrzebną wartość. 

Link to postu
  • 6 lat później...

Witam szukam na forum i ta konwersacja jest mi najbliżej rozwiązania mojego problemu, staram się wydzielić nr rachunku jako osobą kolumnę i nie wiem czy jest to możliwe z pliku CSV mBanku. proces dopasowania  klienta praktycznie nie działa w 80 %. system sprawdza to po nr konta klienta i w wyciągu i to by działało super tylko ze po zaimportowaniu z pliku CSV kolumna nr konta jest pusta i nijak nie udało mi się tam wpisać numeru konta który jest zaszyty w kolumnie 2 z opisem   

" P4 SP. Z O.O.,   F/20258778/02/24                                                                         PRZELEW ZEWNĘTRZNY WYCHODZĄCY;                                                  64109000047777010007639403    "

 

jest na to może jakiś sposób ?     

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...