Skocz do zawartości

Asortyment po dostawcy oraz zlecenia dostawy -problem

Polecane posty

Chciałem dziś użyć zlecenia dostawy. Niestety wybierając dostawce okazało się że nie ma produktów.

No cóż zadzwoniłem na infolinie. Okazało się że programiści maję inny pogląd na to niż ja i nie uważają tego za błąd i to nie będzie dziąłać bo powinienem wprowadzając towar dodawać dostawce - bez sensu skoro wpisuje dokument dostawy od firmy CZESIO to się to powinno równać jako dostawca CZESIO.

No nic trzeba jakoś zrobić zamówieni po normalnemu to otworzyłem asortyment i filtruje po dostawcy i tu te wielkie zdziwienie nie ma żadnych towarów

No dobra wchodzę w zakładkę dostawca CZESIO asortyment i też nie ma żadnych towarów

No dobra trzeba sobie życie ułatwić to robię kopiowanie pozycji z listy i chcę wklejać ale nie da się w zlecenie dostawy

 

Czy ktoś uzna to za błąd i to naprawi czy tam w Insercie będziecie tkwić na posterunku że  jak CZESIO  jest wpisany w fakturze zakupowej to nie znaczy że CZESIO  jest dostawcą tego produktu !

 

 

 

 

Link to postu

Powtórzę to, co usłyszał Pan podczas kontaktu z pomocą techniczną - takie zachowanie programu nie jest błędem. Podczas wystawiania faktury zakupu program automatycznie nie dodaje dostawcy do asortymentu, należy zrobić to ręcznie od strony kartoteki lub na dokumentach zakupu i na ZD można ustawić dostawcę per pozycja - "drabinka" przy towarze -> Ustaw jako dostawcę (Ctrl + D).

image.png.b75000a1b348c73782cac8b8b9aa91f8.png

 

Edytowane przez Jacek Magiera
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...